Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az normális, hogy ezek miatt...

Az normális, hogy ezek miatt lettem agnosztikus Jahve felé? Te miért szereted ezek ellenére is Jahvét?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy a Bibliát nem egy mindenható lény írhatta, hanem valamiféle emberek, mint én. Nem volt tökéletes az életem, és Istenből is kiábrándultam a gonosz léte miatt. Az élet is igazságtalanságnak éreztem amit egy tökéletes jó lény nem teremthet.


Az örök élettől is féltem.


júl. 13. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen normális. Rengeteg ateistának ugyan ezek a problémái (többek közt) a kereszténységgel.


Egyébként történelmi tény, hogy a Bibliát emberek írták, írták át, írták újra, és szerkesztették újra az elmúlt 2500 évben. Az első teljes angol változat pl az akkori angol király megrendelésére és cenzúrájával készült.

júl. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"Az örök élettől is féltem."

milyentol? Ha orokbuntetest erted alatta az ertheto

vagy ha azt hogy ilyen orokeleted lenne mint most sok rosszal teli

de egyhaz nem ezt tanitja hanem hogy jo lesz az orokelet buntelen stb.


elvileg harcolni kellene a gonoszsag, igazsagtalansag ellen

ezt hitetlenul nem teszed? Elturod vagy be is allsz a sorukba?

júl. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A stílusod alapján felismerlek, te az egykori hitgyülis srác vagy. Ott ért téged egy nagyobb sérelem. Te írod ki itt az oldalln a vallásos kérdések nagy részét.
júl. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jobban megnézve a kérdésed: tévedtem: mégsem a hitgyülis srác vagy, ő más stílusban ír. Elnézést a tévedésért.


Szóval az eredeti kérdésre válaszolva akkor: nos, ez is egy felismerés. Nyilván a hívők ezzel nem értenek egyet, de az az ő dolguk.

Az, hogy agnosztikus lettél, normális dolog.

júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mégiscsak te vagy a hitgyülis srác, egy másik kérdésed:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Régen is ilyesmiket irkáltál ki.


Szal nálad nem a Biblia, hanem a vallás okozta az agnoszticizmust, ha egyáltalán tényleg komolyak a kérdéseid.

júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!