Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miután valaki megtagadja a...

Miután valaki megtagadja a kereszténységetet a sok ellentmondásos téveszmék miatt, miért lesz azután síró kisgyerek? Én például csalódtam is, és ezért lettem gyenge agnosztikus.

Figyelt kérdés
júl. 4. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Miért lenne "síró kisgyerek"?
júl. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Erdélyi Ágoston ezt mondta a hosszú vitában.
júl. 4. 09:22
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, ki az, és azt sem, mi értelme valakire hivatkozni, ha Te nem tudod alátámasztani ezt a kijelentést magában.
júl. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A csalódás a vallásban, különösen, ha valaki hosszú ideig hitt benne, mély érzelmi reakciókat válthat ki. Az alábbiakban néhány ok és utalás szerepel arra, miért lehet valaki síró kisgyerekként csalódott, miután megtagadta a kereszténységet:


1. **Érzelmi Kötődés**: A vallás gyakran mély érzelmi kötődéseket hoz létre. A hívők sokszor olyan közösségek részei, amelyek szoros kapcsolatokat alakítanak ki. A vallás elhagyása ezeket a kapcsolatokat is veszélyeztetheti, ami fájdalmas lehet.


2. **Identitásválság**: A vallás sok ember számára identitásuk alapvető része. Ha valaki elhagyja a hitet, az identitása és élete célja is meginghat, ami bizonytalanságot és szorongást okozhat.


3. **Életértelmezés**: A vallás válaszokat ad az élet nagy kérdéseire, például a halál utáni életre, az erkölcsre és a világ értelmére vonatkozóan. Ezeknek a válaszoknak az elvesztése komoly érzelmi terhet jelenthet.


4. **Kognitív Dissonancia**: A vallás elhagyása gyakran kognitív disszonanciát okoz, amikor a korábbi hiedelmek és az újonnan elfogadott nézetek ütköznek egymással. Ez az ellentmondásos érzés szorongást és érzelmi fájdalmat okozhat.


Ezek az okok hozzájárulhatnak ahhoz, hogy valaki érzelmileg megterhelt legyen, amikor csalódik a vallásban és gyenge agnosztikussá válik, mint ahogy te is említetted. Az ilyen átmeneti időszakokban fontos az érzelmi támogatás és az új perspektívák keresése, hogy megtaláljuk az új egyensúlyt az életben.

júl. 4. 10:03
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
A saját kérdésesre ChatGPT-vel válaszolsz... wow...
júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Tehát te továbbra sem tudod alátámasztani a kijelentést csak a chatGPT segítségével.


Az, hogy valaki elmondja a véleményét, gondolatait egy videóban az nem jelenti, hogy igaz is lesz.

júl. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy Péter apostol is sírt miután Jézuskát megtagadta ;))
júl. 4. 10:10
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Na, legalább kiderült, hogy melyik másik kérdés van tőled, még ha most már nem is mered kiírni a neved.
júl. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Magadról beszélsz 😅
júl. 4. 10:17
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
#9: nem, rólad beszélek. Vagy bonyolultat írtam? Fogalmazzam át?
júl. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!