Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azok akik komolyan gondolják...

Azok akik komolyan gondolják a hitüket, mit gondoltok azokról akik más is komolyan gondolja a hitet? Ugyan ezek után kinek lehet igaza? Ezért lettem gyenge agnosztikus ateista.

Figyelt kérdés

Jehovák is komolyan gondolják

Az egyiptomiak

A pogányok is.


Mi legyen?


aug. 10. 18:53
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
23%

10

Nem menekülök. Mesébe pedig nem hiszek.

aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Abban én sem ;)
aug. 10. 20:39
 13/40 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
42%

Attól nem lesz valakinek igaza, hogy komolyan gondolja, amit gondol. Attól lesz igaza, hogy az érvei, bizonyítékai helytállnak, míg a másikéi nem.


Teendő: tanulmányozd a "jehovákat", az "egyiptomiakat" és a "pogányokat", és vond le a következtetéseidet.

aug. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
15%

13


Nem a "jehovákat" kell tanulmányozni, hanem Isten szavát a Bibliát.

Jehovából egyetlen egy van. 😠

aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
81%

ma 21:43


Próbáltam a kérdező szavaival válaszolni, hogy biztos megértse.

De az esetleges félreértések elkerülése végett még idézőjelbe is tettem a gyengébbek kedvéért. Úgy látszik valakinek még ez a léc is túl magas.

aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
28%

Értem én kedves Gábor.

De sokan gúnyból" használják, ezért rosszul esett.

aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

"Attól lesz igaza, hogy az érvei, bizonyítékai helytállnak, míg a másikéi nem."


Egyrészről ki dönti el, hogy melyikek állják meg a helyüket és melyikek nem?

Rengeteg vita volt például itt ahol ateista úgy gondolta, hogy az ő érvei helytállnak és a hívőé nem. Közben pedig a hívő pont ugyan ezt gondolta fordítva.

Akkor most ki dönti el, hogy kinek van igaza?


Arról nem is beszélve, hogy attól még, hogy az érveid megállják a helyüket még nem feltétlen lesznek igazak. Könnyen lehet, hogy csak tudatlanok vagyunk és azért tűnik úgy, hogy helytállóak. (vagy akár elfogultak)

aug. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Az agnosztikusoknak.

Ezért lettem agnosztikus.


Sokkal könnyebb út, nem kell betartani 300 szabályt.

aug. 11. 08:31
 19/40 anonim ***** válasza:
28%

18

"Sokkal könnyebb út, nem kell betartani 300 szabályt."


És hova vezet ez a gondolkodás?

(Példabeszédek 16:25) 25 Van olyan út, mely jónak tűnik az embernek, de végül a halálba vezet.


Egyébként pedig, honnan vetted a "300" szabályt?

Krisztus arra tanított, hogy az erkölcsi alapelveket tartsuk be, és így mutassunk tiszta imádatot Istennek.

A keresztények nincsenek a Mózesi törvény alatt, azt Jézus eltörölte a halálával. Egyébként pedig több mint 600 törvényszabályozás volt Izraelnek, amit Ők maguk sem tudtak maradéktalanul betartani.

Ez pedig arra emlékeztette őket, hogy szükségük van Istenre, és a megváltásra.


A keresztényeknek Jézus két törvényben foglalta össze a betartani valót.

(Márk 12:30, 31) 30 És szeresd Jehovát, a te Istenedet teljes szíveddel, teljes lelkeddel, teljes elméddel és teljes erőddel.« 31 A második ez: »Szeresd embertársadat, mint önmagadat.« Nincs ezeknél fontosabb parancsolat.”


Ha ezt a kettőt betartjuk, akkor nyilván nem fogunk parázna, hazug, részeges, gyilkos, stb életmódot folytatni.

A Biblia pedig nem állít fel mindenre szabályt, hanem alapelveket ír, ami által megtanulunk mérlegelni.

(Galácia 5:19–21) . . .szexuális erkölcstelenség, tisztátalanság, gátlástalan viselkedés, 20 bálványimádás, spiritizmus, ellenségeskedés, viszálykodás, féltékenység, haragkitörés, nézeteltérés, megosztottság, szektás csoportosulás, 21 irigység, részegség, vad mulatozás és effélék. Figyelmeztetlek titeket, mint ahogy már korábban is figyelmeztettelek benneteket, hogy akik ilyesmiket tesznek, nem öröklik Isten királyságát.


Ezeket kell figyelembe venni, és nem 300 szabályt. Jézus könnyített a "terhen".

(Máté 11:28–30) 28 Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik keményen fáradoztok, és súlyos terheket cipeltek, és én felfrissítelek benneteket. 29 Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos vagyok, és fel fogtok frissülni. 30 Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű.”

aug. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Én nem félek a haláltól, mert:


minthogy ameddig mi létezünk, a halál nincs jelen, mikor pedig a halál megérkezik, mi nem vagyunk már többé. A halál tehát nem érinti sem az élőket, sem a holtakat, mivel az élőknél nincs jelen, a halottak már nincsenek!

aug. 11. 09:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!