Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A természetfeletti jelentheti...

A természetfeletti jelentheti a szintetikust is?

Figyelt kérdés
Mivel az már nem természetes, ha beavatkozás történt és nem spontán folyamat által jött létre...

márc. 3. 20:17
1 2
 1/15 anonim válasza:
Persze, a tűz is természetfeletti, ha gyufát gyújtok meg....
márc. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A test öngyógyító képességetermészetes, de pl. a műtét már nem az.

Ha valakinek mondjuk megműtik a szívét, az egy bizonyos értelemben természetfeletti módon gyógyul meg.

márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden, ami létezik természetes. Ami nem létezik meg nincs.
márc. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Na ez egy érdekes kérdés :D De szerintem nem mert a mesterséges dolgok is a természet működése-milyensége alapján tudnak létezni. Csak annyi a különbség ,hogy ember készítette (s emiatt egyes dolgok nem vagy csak alig megtalálhatóak a természetben).


Bár attól is függ pontosan hogyan definiálod a természetfelettit. Ha minden a természetben nem megtalálható dolog “természetfeletti” akkor igen. Természetfelettiek lesznek például a járművek, oltások és gyógyszerek, műanyagok stb.

márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A természeten nem a vadvirágos mezőt értjük ebben a kontextusban, hanem a fizika törvényeit és az univerzum racionálisan magyarázható jelenségkörét.
márc. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Oké. Akkor most gondoljuk és bonyolítsuk tovább kicsit a dolgokat.


Mi lenne ha bizonyos természettudományos anomáliákat is bevonnánk, mint kapcsot a mesterséges és természetes dolgok közé?


A természettudományok terén gyakran találkozunk olyan jelenségekkel vagy megfigyelésekkel, amelyek nem illeszkednek az eddigi ismert törvényszerűségekhez vagy hipotézisekhez. Ezeket a jelenségeket vagy megfigyeléseket diszkrepanciák, anomáliák vagy rejtélyekként említhetjük.


Akkor most nézzünk meg néhány természettudományos anomáliát:


Anomális növekedési mintázatok: Az agrártudományban és a természettudományokban megfigyeltek olyan növények vagy állatok növekedési mintázatait, amelyek ellentétesek a megszokott törvényszerűségekkel.



Vadászati jelenségek: Néha előfordulnak olyan vadászati jelenségek, amelyek ellentmondásosak vagy nehezen magyarázhatók a jelenlegi ismereteink alapján, például rendkívül ritka vagy fajidegen vadászati mutációk.



Gravitációs anomáliák: Olyan helyek vagy területek, amelyek furcsa gravitációs hatást mutatnak, ilyen például a sivatagi széllyukakhoz hasonló helyek, ahol a gravitációs vonzás érzékelhetően eltér a megszokottól.



Vízi anomáliák: Egyes óceánokban vagy tengerekben olyan jelenségek fordulnak elő, mint például az “örvények a tengermélyben” vagy a hirtelen tengeri áramlások, amelyeket nem mindig könnyű magyarázni.



Atmoszférikus anomáliák: Olyan meteorológiai vagy klimatikus jelenségek, mint például a hirtelen óriás viharok vagy az észlelhetetlen légköri hatások, amelyeket a tudósok a megszokottaktól eltérőnek tartanak.



Na már most, a lényeg az mi lenne ha mi magunk is természettudományos anomáliákat alkotnánk? Már ha az egyáltalán lehetséges.


Vagy esetleg egy a már meglévő anomália segítségével hoznánk létre mesterséges/szintetikus dolgokat.


Az így keletkezett dolog, vagy akármi már lehetne természetfeletti.

márc. 4. 21:20
 7/15 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Te most összekevered a természetet a természettudománnyal.


A természet hihetetlenül bonyolult, azonban az eddigi megfigyeléseink valami oknál fogva egyöntetűen arra mutatnak, hogy mindig konzisztensen, törvényszerűen, univerzálisan és racionálisan működik.


A természettudomány modelleket alkot, hogy a természet működését jobban megértse, és előre tudja jelezni. Azonban nem mi mondjuk meg a természetnek, hogy mit csinálhat és mit nem. Az anomália a modell és a természetes valóság közti eltérésben van, és ilyenkor mindig a modellben van a hiba, nem a természetben.


Tehát kell egy jobb modellt alkotni, amiben a régi modell anomáliája már nem anomália. Ez nem mindig sikerül, mert vannak korlátaink, de még ez sem jelenti azt, hogy az ilyen anomáliák bármilyen módon természetfelettiek lennének.


Vannak esetek, amikor képesek lehetünk egy szóban forgó anomáliát megismételni. Ehhez általában jól kell ismernünk a körülményeket, amik létrehozzák. Ez jó lehetőséget biztosít a rejtély vizsgálatára és feltárására. A megismételhetőség a természettudományos vizsgálatok fontos kritériuma.


A fogalmaid eléggé zavarosak. Ennyi erővel, ha egy bűvész produkciót nézel, abban is megszokottól eltérő dolgokat látsz, nem érted, mi miért, hogyan történik, és a bűvész pontosan ezt használja ki. Most akkor ez azt jelentené, hogy az ő bűvészete természetfeletti? Vagy inkább arra gyanakodnál, hogy a természetfeletti csak kamu, és a bűvész csak ügyesen vezet félre, miközben a tetteire racionális magyarázat van?

márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ezzel a hozzáállással nem tisztázni, hanem összekuszálni akarod a dolgokat.

Itt eleve nyelvi, vagy fogalmi problémák vannak, mivel természetfeletti nem létezik valójában, legalább is bizonyítottan, így nem tudni, mit is jelent.

Aztán van a természetes, meg a mesterséges fogalma, ezek egymás ellentettjei, ezt tovább nem lehet bővíteni.

A kérdésed csupán nyelvi játék, nincs valódi értelme.

márc. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

A természet szónak több jelentése is van ( szótár )

Ebben az összefüggésben azt jelenti, hogy : Nem az anyagi világhoz tartozó.

És azért "feletti " , mert az anyagi világ egy teremtett világ.

Amit természet feletti erők hoztak létre.

Egyébként már a gondolat sem anyagi dolog.

márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Jégszív ***** válasza:

Mielőtt belegabalyodtok, mint sündisznó a rágógumiba, tisztázzuk!


Szintetikus nem azt jelenti, hogy NEM TERMÉSZETES!

Szintetikus A művi úton előállított anyag, ami nem fordul elő a természetben, és komoly KÉMIAI ÁTALAKULÁSOK útján keletkezik. Alapanyaguk leginkább SZÉNHIDROGÉNEKBŐL származik: pl. a Nylon, a PVC, az Akril, és a poliészter.

Nem tekinthető szintetikus anyagnak az üveg (SiO2 származék), a szóda (Na2CO3) és a szappan, ami magas széntartalmú karbolsav észter.

márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!