Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten a mi világunkkal...

Ha Isten a mi világunkkal együtt teremtette az időt és a teret, akkor a szellem világot mikor teremtette, ha akkor még nem volt idő?

Figyelt kérdés

2023. szept. 7. 16:58
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
68%

9


A múltat mindennap megcsodálhatod az éjszakai égboltra tekintve!


Az időt az anyag termodinamikai változásának függvényében mérjük. Abszolut nulla foknál megáll az idő, mivel nincs változás. Az anyag jóval régebbi, mint az ember, tehát nem ő találta fel, ahogy a számokat sem, mert azok önmaguk okozóik.

2023. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
36%

#11


Az, hogy a fény lassúságánál fogva az égitestek fénye, ami árulkodik helyzetükről, csak később ér hozzánk, az jelentéktelen, mert lehet, hogy amikor látjuk őket, akkor már nem is léteznek a valóságban, de az biztos, hogy nem azon a helyen és nem abban az állapotban vannak, így a múlt csak egy emlék, egy illúzió, amiben már nem történhet semmi.

Aztán a világ olyan, amilyen. Ezzel kapcsolatban mindent az ember talált ki, hogy megértse a világ eseményeit, így a világról modelleket alkotunk azon a szinten, amelyen éppen szellemileg vagyunk, de ezek a modellek sosem lesznek azonosak azokkal, amikről alkottuk őket.

2023. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
17%

#12

"hogy amikor látjuk őket, akkor már nem is léteznek a valóságban"

Épp ez a lényeg XDDD

Már nem létezik, mégis látjuk.

2023. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
43%

"Nincsenek múltbéli és jövőbeli események. A múltban nem történik már semmi, a jövőben meg még nem, csak mindig a jelenben."


Ha az idővonalon lehet ugrálni, akkor az ősrobbanás jelenleg is egy múltban történő esemény. Ha nem, akkor is megtörtént, és így egy múltbeli eseménynek minősül, hiszen màr nem zajlik. A jövőbeli esemény olyan történés, amely meg fog történni, de még nem történt meg. Ilyen például az, hogy ma is le fog menni a Nap. Mikor este olvassuk ezt a kommentet, akkorra az már a múlt lesz, de most délután ez még egy jövőbeli esemény.


A világ tehát az atomok mellett múlbeli, jelenbeli és jövőbeli eseményekből épül fel, ami igazolja az idő létezését.

2023. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

"Épp ez a lényeg XDDD

Már nem létezik, mégis látjuk."


Ennél fogva, folyamatosan a múltat látjuk. Mivel a fény ami eljut a szemünkbe nem az aktuális állapotról hordoz információt hanem egy korábbi állapotról. Ahogyan az amit érzünk szintén egy korábbi állapot eredménye mert kell idő mire az ingerület eljut az agyba és feldolgozzuk azt. Tehát a jelenük valójában a múlt.

2023. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
19%

#5

Hogyne lenne idő, tanultál te fizikát? Biztos akkor tömegvonzás sincs :)

2023. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
31%
Szubatomi szinten valóban nincs különösebb értelme az időnek, mivel a kvantumrendszerek invariánsak az időtükrözésre, múlt és jövő egyenértékű. Az idő alapja az entrópia, az entrópia maga viszont nem abszolút, hanem egy látszólagos mennyiség, a szőnyeg alá söpört információt méri (olyasmi, mint a potenciális energia, a nullpontja tetszőleges). Az, hogy a tudatunk megkülönböztet múltat és jövőt, azért lehetséges, mert képtelen érzékelni felfogi az iszonyatos mennyiségű információt, nem képes követni egyedi részecskéket, hanem mindennek csak nagyon nagy számra vett átlagát érzékeli. De ha lemegyünk az anyag építőköveihez, a múlt és a jövő közötti különbség eltűnik.
2023. szept. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
26%
Jaj majd Titus megmondja xdddx
2023. szept. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
39%

Amit leírtam, a jelenleg általánosan elfogadott természettudományos álláspont. Akik lepontoztak, melyik részét vitatják ennek? Talán a Schrödinger-egyenlet nem invariáns az időtükrözésre? Talán az entrópia nem a mqkroszkopikusan érzékelhető információval áll kapcsolatban (mint adott makroállapotot megvalósító mikroállapotok számának logaritmusa)? Talán nem azért van a makroszkopikus rendszereknek "emlékezete", mert az energiák jóval magasabbak a kT-nél, így a részecskék statisztikus hőmozgása nem tudja őket szétrázni (egyből), ezért makroszkopikus szinten különbség tehető az időbeli állapozok között)?


Ha egy videóra felvesszük, hogy egy labda egyenes vonalú egyenletes mozgással gurul, majd lejátszuk rendesen illetve visszafelé, egy kívülálló nem tudja megkülönböztetni, hogy melyik az eredeti, mivel mindkettő fizikailag érvényes mozgás. Ezt jelenti az időtükrözés invarianciája. Az egyetlen dolog, ami alapján meg lehet különböztetni, az az, hogyha a labda a dúrlódás miatt lasdul, mivel a spontán gyorsuló labda szembemegy a termodinamika második főtételével, azaz az entrópianövekedéssel. Vagyis itt is az entrópia, egy csak makroszkopikus szinten létező mennyiségből következtethetünk arra, hogy mi a múlt, és mi a jövő. De a részecskék szintjén a súrlódás nem egy létező jelenség, nincs entrópia, mivel ezek csak a részecskék egyedi mozgásának makroszkopikus átlagai (makroállapotok) hozzák létre, ahogyan a hőmérsékletet és a nyomást is. Ahogyan egyetlen részecskének nem értelmezhető nyomása vagy hőmérséklete, úgy annK szempontjából a múlt és a jövő között nincs fizikai különbség.

2023. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
26%

"Ha Isten a mi világunkkal együtt teremtette az időt és a teret, akkor a szellem világot mikor teremtette, ha akkor még nem volt idő?"


1. Az időt a teológia úgy értelmezi mint a potencialitás aktualizálása, még pedig két relációban: az egyik ilyen viszony az anyag, mint meghatározatlan szubsztrátum potencialitásának aktualizálása a forma meghatározottsága által, a másik tengelyen pedig a természet potencialitásának aktualizálása a létezés ténye által. Formából kiindulva az én formám és egy kitalált emberi karakter formája között egység van, a létezés tényéből kiindulva az én létezésem és bármilyen ténylegesen létező dolog létezésének ténye között is egység van. A szellemi világban értelmezhetetlen az anyag és a forma közötti reláció, de a természet és a létezés ténye közötti különbség értelmezhető.


2. Én olvastam valahol egy régi könyvben, hogy a Föld pusztulása nem azonos a mindenség végével, és a mindenség vége sem azonos az anyag végével, az anyagot Isten teremtette, és csak akkor semmisül meg, ha ő úgy akarja. Már pedig ilyesmiről nem szólt.

2023. szept. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!