Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme a vallást és a...

Mi értelme a vallást és a tudományt egymás ellen kijátszani?

Figyelt kérdés
Egyértelműen nem áll szemben egymással a vallás és a tudomány. Az ellentétet a kettő közé a vallási fundamentalista kreacionisták, és harcos ateisták generálják, két nagyon hangos kisebbség.

2023. aug. 25. 19:47
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
0%

Csak ezt a mondatot elolvastam,és tovább nincs miről vitázni...

"Egyelőre a tudománynak nincs szilárd elmélete az élet kialakulásának magyarázatára"...

Kész vége.Tehát ilyen szempontból ,mind tudósok lehetünk, és megcáfolhajuk a jelenlegi ( hangsúlyoznom kell) ÁLLÍTÁSOKAT,amiket ma tényként kezel egyes ember.

2023. okt. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
76%

#51:

[link]

2023. okt. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
100%

#51

Mivel a tudomány még nem dolgozott ki gránitszilárdságú elméletet az élet keletkezésére, "csak" komolyabb hipotézisei vannak, ezért az első, nulla bizonyítottságú, tragikomédia szintű mítoszodat kellene elfogadnunk?

Egy kisvárosban megölik a szobalányt. Mivel te már sok detektíves könyvet olvastál, ezért állandóan azt üvöltöd mindenfelé, hogy a hentes a gyilkos, mindig a hentes a tettes. A nyomozást követően erős a gyanú, hogy a komornyik a tettes, de nem találják a gyilkosság eszközét, ezért a bíróság előtt elakad az ügy, több nyomozásra lenne szükség. Erre te berobbansz, hogy ugye megmondtad, mindenki hülye, a hentes volt!

Visszatérve a te mítoszodra: a mítoszod semmit nem magyaráz a teremtésről. Nem tudjuk meg belőle, hogy az istened hogyan teremtette a világot, mi zajlott le közben. A tudománynak egy puszta kijelentésnél többet kell tennie, hogy hiteles legyen, nem csak elmondja, mi és hogyan történt, de azt is, miért, milyen logikus folyamatok zajlottak le. A te mítoszod a tudományosság minimális szintjét sem üti meg. A teremtéstörténeted még a már ismert és bizonyított történetiséget is elhibázza.

2023. okt. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
0%

Én nem mondtam ,h az enyém tény kisapám.Ezt te akarod rám erőltetni.És te jössz tényekkel is.Én ide beszélgetni, és eszmecserére jövök, nem rád erőltetni valamit.

Úgy h én itt ki is szállnék ebből a vitából.

2023. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 peti 56 ***** válasza:
0%
Egy tudományos megállapítás / nos ez mit is igazol ? / "A tulajdonságok, jellegek géneken keresztül fejeződnek ki, melyek a reprodukció során másolással adódnak tovább a következő nemzedékbe. Az ivarsejtek képződésekor az örökítő anyag, azaz a DNS replikációja során apró, részben véletlenszerű változások, mutációk történhetnek." - NEM AZ EVOLUCIÓT az biztos - még ha valakik istentagadók is. Mert ugye az idézett dolog és tény megállappítása nem a véletlen müvét igazolja ha valakinek értelmezési gondjai vannak. -
2023. okt. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
47%
Peti, ezt próbáld meg érthetőbben is...
2023. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 NTBS ***** válasza:
Hogy az emberé eltávolodjanak egymástól.
2023. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 peti 56 ***** válasza:
29%

Noa az alapvető "Louis Pasteur 1864-es kísérleteit követően magabiztosan kijelentette, hogy „az élet spontán keletkezésének doktrínája soha nem fog magához térni abból a halálos csapásból, amit ez az egyszerű kísérlet mért rá -

tehát spontán nem jöhetett létre


” Néhány évvel korábban azonban arra is rámutatott, hogy „merő ostobaság jelenleg az élet eredetén gondolkodni; ezzel az erővel az anyag eredetén is gondolkodhatnánk.”


Tehát csak vagyunk ?


Tehát ma az egyszerü dolgok létrehozásához kell egy iteligencia - de beveszük azt a zagyvaságot hogy az élet bonyolultságához nem kelett értelmes és energiával rendelkező lény.Mi az adott anyagból gazdálkodunk amit ingyen kaptunk.Azzal hogy kisérletezünk csakis azt bizonyitja hogy értelem kellet ennek létrehozásához - de pont ezt tagajuk.Enyit a tudományos zagyavságokról,és feltételezésekről.Könyeb tagadni mint elismerni egy inteligenciát - pedig mi annak tartjuk magunkat.Az emberek által felfedezet dolgog egy rendezett rendszerben vannak - de szerintünk ez spontán.Milyen fejlődést mutett fel az ember? Tagdja alkotóját -

2023. nov. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk, tényleg van abban némi ellentmondás, hogy jelenlegi világunkban csak azt tapasztaljuk, hogy értelem kell bárminek a megalkotásához, csak úgy "magától" semmi nem jön létre, mégis feltételezzük, hogy a világ viszont csak úgy "magától" jött létre!?
2023. nov. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
0%

Viszont a kérdezőnek igaza van. Egyáltalán nem áll ellentétben vallás és tudomány. Sőt. Előbbiből alakult ki az utóbbi. Ahogy fejlődik a tudomány, a vallásos hiedelmekből úgy válnak tudományos magyarázatok, ahogy egyre több jelenségnek megértjük a mozgatórugóit. Régen a papok vizsgálták a csillagos eget, ma a csillagászok. Az ég ettől semmit nem változott.


A kreacionisták megmaradtak a régebbi korok tudományos színvonalán. Ez értelmetlen, miért kellene megtagadnunk a tudományos fejlődést, ha már egyszer észt kaptunk a teremtőtől? A vallásellenes ateisták viszont illogikus gondolkodásmodja viszont abból adódik, amit az előző kommentemben (59) írtam.


Így a kérdező mindjárt meg is válaszolta a saját feltett kérdését annak kifejtésében.


Miért is zárná ki egymást a teremtés és a fejlődés?

2023. nov. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!