Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme a vallást és a...

Mi értelme a vallást és a tudományt egymás ellen kijátszani?

Figyelt kérdés
Egyértelműen nem áll szemben egymással a vallás és a tudomány. Az ellentétet a kettő közé a vallási fundamentalista kreacionisták, és harcos ateisták generálják, két nagyon hangos kisebbség.

2023. aug. 25. 19:47
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
84%

Mert jó üzlet, s nem csak anyagi szempontok miatt. Mind a két általad említett csoport erre megy rá, az emberi természetnek azt a rossz tulajdonságát használják ki, hogy adott emberek/csoportok ellen sokkal könnyebb fanatizálni a követőket és így megtartani, egyesíteni őket, mint valami jó cél mellett.

Ha például afrikai szegények megsegítése lenne a céljuk, akkor szerinted lenne ennyi támogatójuk?

2023. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
25%
Pedig szembenállnak
2023. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
23%

"nem áll szemben egymással a vallás és a tudomány. "


Akkor mi a gond? Hogy lehet akkor egymás ellen kijátszani őket?

2023. aug. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
11%

Sokat tanulmányoztam a vallást.Alapja a vallásnak ,h az érzelmeket elfolytsa, így az ember bizonyos értelemben "jó" marad, így a tehnológia ,vagyis a fejlődése is jó irányba fog menni.

De ez ennél bonyolultabb dolog.Ehhez a közösség fogalmáig kell visszamenni.Pár mondatban nem tudom igazán jól elmagyarázni.Ez egy kör, ami minden hatással van mindenre.Vagyis egyik a másika nélkül nem létezik.Van egy természete az embernek, amire alapoznia kell.Ez az EGYETLEN ÚTJA AZ EMBERNEK, ezt ki merem jelenteni!!!Minden más nézet, fel fog emelkedni, majd hanyatlani és kipusztul majd.Mert az emberi természet kódolva van.Ehhez kell alkalmazkodni.Az alapja ,h a férfi és a nő fogalmát védelmezze, és arra a közösséget felépíti.Ez mind a bilológiája a világunk kialakulásának.

2023. aug. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
5%

...amit ma látsz ,az az ,h a közösséget bolmasszák, annak érdrkében ,h az egyén tudjon irányítani.Ez azért baj, mert az egyén a saját nézeteire akarja alakítani azt a világot, ami teljesen természetes módon alakult ki, a környezetéhez képest, vagy teremtve lett.

Tehát ha megnézed, egyre többet próbàlnak beleszólni pl. a gének alakulásába.Ez annyit jelent ,h nem a természetességet védelmezi a jelenlegi hatalom, hanem a saját képére akarja teremteni azt.És ez a világra nagy veszedelmet hoz, mivel az élet kialakulása ,vagy teremtése, nem hiába alakult úgy ahogy.Véleményem szerint, a bolygónkon lévő élet bolyolúlt számisztika alapján működik úgy ahogy kell.Ez viszonyúl akár a bolygó méretének nagyságával, a gravitáció erejével, a fényviszonyok...stb.Az ,h a saját képünkre akarunk teremteni egy új embert ,vagy világot, az hatalmas problémákat, vagy akár a bolygónkon lévő élet kipusztulását is okozhatja, amit véleményem szerint nálunk magasabb intelligencia nem fog engedni.Vagyis biztos vagyok abban ,h figyelnek bennünket ,és azt ,h hogyan fejlődünk.

2023. aug. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
0%

...azé hozzá teszem, véleményem szerint hozzászólhatunk ahhoz, h "új embert" teremtsünk, de azt nem a saját képünkre kell teremteni, vagyis nem a saját nézeteinkre meg érzelmeinkre kell tennünk ( teszem azt, szeretnék mindég fiatal maradni, vagy 2-300 évvel tovább élni ,stb), hanem viszonyulnunk kell magához az élethez, és a környezetéhez amibe ez meg tudott születni.Ezért mondtam azt, h az élet a bolygónkon nem hiába bonyolúlt számisztikára épül fel.Ehhez a számisztikára, törvénekre kell nekünk is hagyatkozni, vagy nagyon nagy bajokat idézhetünk elő vele.Én azért tartom magam ahhoz, h az ember természetét védelmeznünk kell.Nem szabad a génmanipulálást, se viselkedési formánkon változtatni.Ez egy természetes szelekciója az emberi természetnek, hogy ( véleményem szerint) az ember génjébe van ,h lassan fejlődik egy magasabb lét felé, és ez szelektálódik magától.Hogy mennyi idő kell hozzá,évezredek ,talán.De folyamata van ennek a szelekciónak, és szerintem ehhez nekünk nem szabad nyúlni.Védelmeznünk kell azt ,h a férfi és a nő mindég meg legyen külömböztetve a másiktól, és ez a megkülömböztetés a biológiájából fakadhat csak.Illetve azt,h a közösség része legyen mindenki.Ne legyen kivétel.

Mondanám tovább, de kissebb könyvet kéne ide írnom, h igazán megértsd, ennek a törékeny szerkezetnek a mehanikáját.De az alapját úgy gondolom ,h elmagyaráztam.

2023. aug. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 Jégszív ***** válasza:
100%

Ez így természetes.

Az emberré válás kezdetén az ember igyekezett MEGÉRTENI a világot. Erre két lehetősége volt, kezdetben a HIT, később a TAPASZTALAT. Idő közben (évezredek alatt!) tudása egyre gyarapodott, amit a hit védelmezői nem néztek jó szemmel, sőt...


Az eretnekké való megbélyegzésnek befellegzett, de a régi rend bizonyos védelmezői presztízskérdést faragnak rögeszméikből. Már csak azért is, mert VESZÉLYEZTETVE LÁTJÁK régi, megkövült tanaikat.

2023. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
54%

"Mi értelme a vallást és a tudományt egymás ellen kijátszani?"

A két koncepció között nem értelmezhető a "kijátszás" szó.


A vallás a hitről szól, vagyis a bizonyság (bizonyíték) nélküli hitről.

A tudomány ezzel ellentétben nagyon szigorúan korlátozza milyen alapvetéseket fogad el: minden állítást bizonyítani kell, illetve minden állítás cáfolható kell legyen.


"Egyértelműen nem áll szemben egymással a vallás és a tudomány"

Nem szemben állnak egymással, hanem mindkettő részét képezheti egy ember világnézetének.


"Az ellentétet a kettő közé a vallási fundamentalista kreacionisták, és harcos ateisták generálják, két nagyon hangos kisebbség."

Az ellentétet ezen fogalmak alapvető definíciója adja, nem szélsőséges csoportok.

2023. aug. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
77%

"Egyértelműen nem áll szemben egymással a vallás és a tudomány."


De, ellentétben áll.


A tudomány nem fogad el semmit ténynek, ami nincs bizonyítva, ellenben a vallás számos olyan dolgot ténynek tekint, ami mellett nincs bizonyíték.


A tudomány mindig kész javítani önmagát, ha kell, az egész világképét elveti. A vallásban viszont megkérdőjelezhetetlen dogmák is vannak, amit mindenkinek hinnie kell.


A vallást és a tudományt persze össze lehet egyeztetni, de azért ne mondjuk már azt, hogy egyértelműen nem áll szemben, mivel teljesen más a kettő hozzáállása a dolgokhoz.

2023. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
100%

Még valami:


"mindkettő részét képezheti egy ember világnézetének"


Ezzel egyetértek, a #8-as kommentelő jól fogalmazott.


#9 voltam

2023. aug. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!