Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme a vallást és a...

Mi értelme a vallást és a tudományt egymás ellen kijátszani?

Figyelt kérdés
Egyértelműen nem áll szemben egymással a vallás és a tudomány. Az ellentétet a kettő közé a vallási fundamentalista kreacionisták, és harcos ateisták generálják, két nagyon hangos kisebbség.

2023. aug. 25. 19:47
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
7%

Én is úgy gondolom, hogy maga a Biblia, a Szentírás soha nem volt a tudomány ellen. A véleményem az, hogy amikor a vallás uralmat próbált gyakorolni a történelem folyamán az emberek felett, akkor a saját értelmezését belevitte, sőt az akkori filozófusokét is. Ugy ma már az egyházak is tudják, hogy akkoriban, régebben nem kellett volna elítélni azt a tudóst, aki pl. rájött, hogy a Föld bolygónk igenis mozgásban van, és csak innen látszik a Földről nézve úgy mint ha a Nap mozogna. Csakhogy ám az a nagy helyzet, hogy a Biblia sosem. utalt arra, hogy szó szerint kell értelmezni a Föld megingathatatlanságát. De ugye ők egyből abban hittek, hogy bizon a Föld bizony mozdulatlan.

Nem úgy felfogni, hogy atudománygyőzött a Biblia felett, hanem, hogy sohanem is volt a Biblia a tudomány ellen. A vallást alkotó emberek azok, akik a tudomány ellen kreáltak elméleteket. Ez teljesen más.

2023. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
0%
Bocs a helyesírásért*
2023. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
43%
Akkor most az ember evolúcióval fejlődött ki a főemlősökkel közös ősből, vagy Isten teremtette készre Ádámmal és Évával?
2023. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
19%

"Ugy ma már az egyházak is tudják, hogy akkoriban, régebben nem kellett volna elítélni azt a tudóst, aki pl. rájött, hogy a Föld bolygónk igenis mozgásban van, és csak innen látszik a Földről nézve úgy mint ha a Nap mozogna."

Ezt nem értem. Kifejtenéd?

Ha mondjuk én egy nagy tudós vagyok, valami újat felfedezek, de közben kinyírok valakit, akkor engem is fel fogsz menteni?

Mert ugye Galileit nem azért ítélték el, mert szerinte mozog a Föld (ami egyébként ellent mond a Bibliának, ahol szilárd alapon van a Föld). Hanem más miatt.


De ez esetben is az ítélete annyit jelentett, hogy pápai luxus villában élhetett tovább és dolgozhatott tudományos munkáin.

2023. aug. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
14%

Mindegy h teremtve volt e vagy evolúció.Mind a kettő egy renbe és egyensúlyba van beleágyazva.

De véleményem szerint teremtve vagyunk.

Erről már többször is volt vitám, h miért nem alakult ki más intelligens faj, ha az evolúciós elméleteket nézzük?H h csak a majomnál sikerült ilyen evolúciós csoda, mi t az emberi faj kialakulása.Moat ugye jön majd h mutációk meg hasonlók, de akkor megint a kérdés ,és a többinél miért nem volt mutáció?:)

2023. aug. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
0%
A tudomány el fog érkezni oda egy két ezer év múlva, hogy megállapitsa hogy a világűr Isten teste és mi mikroorganizmusok egyetlen atomján telepedtünk meg. Ekkor lesz bizonyított Isten léte a vallás és tudomány előbb utóbb össze fog érni.
2023. aug. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
0%
Semmi. A liberálisoknak ad egy indokot fröcsögni a tisztességes keresztények ellen.
2023. aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 Ozmium42 ***** válasza:
100%

A "tudomány" (amire itt gondolsz, az az úgynevezett modern természettudomány) egy módszertan, ami nem létezett még akkor, amikor a Biblia íródott, és a kereszténység, meg a többi nagy vallás elterjedt. A tudomány, mint módszer célja, hogy szisztematikusan gyűjtse, halmozza, rendszerezze, ellenőrizze, helyesbítse az emberiség tudását. A vallások ezzel olyan módon állnak szembe, hogy maguk is tudást gyűjtenek, halmoznak, rendszereznek, bizonyos fokig ellenőriznek, néha helyesbítenek is, de ez korántsem szisztematikus és ellenőrizhető, olyan forrásai is vannak, amik megismételhetetlenek, ellenőrizhetetlenek, illetve olyan állításai is vannak, amiket ha ellenőrzünk modern tudományos módszertannal, akkor arra jutunk, hogy nem lehetnek igazak.


A vallás tehát egy másik módszert alkalmaz, mint a tudomány, ezért eltérő állításokat tesz, és ha az állításai tudományosan is vizsgálhatóak, akkor lehetnek ellentmondások, ha pedig nem vizsgálhatóak, akkor az ellenőrizhetetlenség, eldönthetetlenség miatt gyanakodhat az ember.


Azt is megteheted, hogy vállat vonsz, és elég felszínesen kezeled mind a kettőt ahhoz, hogy elkerüld az ellentmondásokat, mint ahogyan azt is, hogy teljesen letagadod az egyiket, hogy védhesd a másikat.

2023. szept. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 peti 56 ***** válasza:
11%
Elnézve a hozászolásokat a vallás és az isten hit között óriási a külömbség - a valás ugy magyaráz ahogy neki jó elenben az isten hit egy - ami a teremetés kinduló pontja - ha valamit megalkotunk ahoz általában használati utaítást kapunk,hogy minden rendben manjen - A teremtés igazolja a tudományt a tudomány a teremtést - ( minden dolog létrehozásához inteligncia kell )- lásd napokban a Nóbeldij kiosztásai - azért kaptak dijat mert kifejlesztettek valamit ( de nem ész nélkül) ahogy az istentegadók mondják- Tehát isten megteremtette az embert a maga képére ( inteliencia, az együtt élés értékelése, szertet kinyilvánítása )- használati utasitással elátva - de mi emberek azt valjuk mi okosak vagyunk ( környezetszenyezés - harácsolás - háboruzás ,gyilkolás )- használati utasítás a szemétbe - az az isten hit - mi emberek túl okosnak tartjuk magunkat és megvetjük az élatadonkat - mit mond Isten " ember emberen uralkodik a maga kárára " -és ez valóban így van - harácsolunk mindha az öszeharácsolt dolgot magunkal vinénk a sirba -és ezért taposuk és vetjük meg embertársainkat (tisztelet a kivételnek)- törvények 100 ait alkoljuk de azért hogy ki lehessen játszan - itt a használati utasitás a szemétbe példa )- pedig egyszerü törvény "Szerezsd felebarátodat mint önmagadat" - "Azt cselekedd embertársaddal amit szeretnél hogy veled cselekedjenek" - nos ezt hogy lehet kijátszani és félremagyarázni ahogy szokás az ember alakotta törvények esetében - (támogatva a bünösöket)
2023. okt. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
89%

"A teremtés igazolja a tudományt a tudomány a teremtést"


Sajnálom, de ez nem igaz. Ilyet maximum kreacionista körökben terjesztenek, ami elsőre érthetetlen, hogy önmagukat istenhívőnek nevező emberek miért szorulnak rá arra, hogy ilyen téveszméket terjesszenek a tudományról. Sajnos abba egyikük sem gondol bele, hogy ha a tudomány igazolta volna a teremtést, akkor az régen megszűnt volna vallás lenni, mivel az ügy a tudomány asztalára került volna. Bár ha jobban belegondolunk érthető a dolog: gyenge hitű vallásos emberek ezek a terjesztők, akik nem hisznek eléggé, így rászorulnak arra, hogy ilyeneket mondjanak.


"minden dolog létrehozásához inteligncia kell"


Ez nem a tudomány hivatalos álláspontja, hanem kreacionisták terjesztik a saját köreikben, ami mögött az a pszichológiai tényező állhat, amit fentebb már megállapítottam, hogy gyenge a hitük. Amikor egy kreacionista ilyesmikkel érvel, akkor én mindig felteszem neki a kérdést: a hivatalos, elismert tudományos-folyóiratokban - mint amilyen példádul a Science és a Nature - hol olvashatok erről? Természetesen nincs válasz, hiszen a szakirodalom nem állít ilyet, így kibukik, hogy mi a heyzez: ez csak a kreacionosta áltudományos téveszméje.


A tudomány ugyanis SEHOGY nem áll a teremtéshez. Nem kutatja, mivel semmi köze hozzá, mivel a teremtés isteni beavatkozást feltételez, az istenkérdés meg NEM a tudomány területe, hanem a vallásé, az ezotériáé, és a filozófiáé.

A dolgok létrejöttéhez a tudomány modelleket állít fel, és mindegyikből kihagyja Istent.

2023. okt. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!