Miért akarnak az emberek annyira szekuláris államokban élni?
Majd egy évszázada szekuláris államban élünk, ám az mégsem hozta el a várva várt boldog jólétet a nép számára. Mert hát azt legalább lássuk be, hogy nagyon sok a boldogtalan ember.
Egy keresztény teokrácián alapuló rendszer, napjainkban sokkal gyümölcsözőbb lenne, szerintem.
"Miért akarnak az emberek annyira szekuláris államokban élni?"
Mondjuk, — hogy csak a közelmúltból merítsek ihletet —, azért, hogy az állami iskolákat ne szervezzék ki mindeféle egyházaknak.
"Majd egy évszázada szekuláris államban élünk, ám az mégsem hozta el a várva várt boldog jólétet a nép számára. Mert hát azt legalább lássuk be, hogy nagyon sok a boldogtalan ember."
A jelenkor Mo.-án az általános társadalmi boldogtalanság oka részben a kormányzati szereplők laicitása, hozzá nem értése, felelősség + kötelezettség hárítása ill. kerülése, és — csillagászati mértékű —, korrupciója; valamint — és ez sokaknak nem fog tetszeni —, a polgári társadalom tudatosságának, és cselekvőképességének teljes hiánya.
A szekuláris berendezkedettség soha nem kecsegtetett semmiféle "boldogságal" (ahogy te fogalmazol), csúpán a szekularitásnak annyi a funkciója, hogy elválassza az állami aparátot az egyháztól (ergo az egyház nem meríthet az állami kasszából, hanem csak a saját híveinek az adományait dézsmálhatja "önfenntartásra", ill. az egyházi szabályokat, hagyományokat, etikettet, stb.-t, nem oktrojálhatja rá az átlag honpolgárokra, és nem is kérheti azokat számon), valamint hogy biztosítsa a vallásszabadsághoz és az egyéni vilagnézethez való alapvető emberi jogot (magyarán ne lehessen senkit se megölni, se megalázni, se elkergetni, se üldöztetni csak azért mert XY pl.: mert ateista, v. zsidó, v. muzulmán, v. valamelyik természeti vallás híve, vagy mert mondjuk homoszexuális, vagy biszexuális).
'Megjegyzés: egy modern, demokratikus világban elképzelhetetlen, hogy a mindenkori állam ilyen szélsőséges és jogsértő módon beleszoljon az állampolgárok magán életébe.'
"Egy keresztény teokrácián alapuló rendszer, napjainkban sokkal gyümölcsözőbb lenne, szerintem."
Őszintén kiváncsi vagyok, hogy te (kérdező) hogy fogod ezt bővebben és részletesen kifejteni.
4. válaszod alapján jelenleg Magyarországon nem szekuláris államban élünk. Így kicsit visszás az az érv a kérdezőtől, hogy
"Egy keresztény teokrácián alapuló rendszer, napjainkban sokkal gyümölcsözőbb lenne, szerintem."
Mert jobban érzem magam egy szekuláris államban.
Nekünk ateistáknak le van írva a szent könyvünkben, hogy ha megerőszakolunk egy szűz lányt, akkor feleségül kell vennünk.
Legjobb.
Kedves kérdező!
Te szeretnél Iszlám teokráciában élni,ahol semmibe veszik a jogaidat és a gyerekeire ráeröltetnek egy általad akár megvetett vallást és esélyed sincs eltávolítani a vezetést a hatalomból?
Szerintem a szekularizáció az egyetlen járható út,mert egyszerre jó a vallásos és nem vallásos embereknek is.
Ha ezt az egyensúlyt bármelyik fél megbontja, mi állítja meg a másik félt hogy ő is dominanciára törekedjen?
Emellett szerintem jóval több embernek okozna boldogtalanságot ha az ország teokráciává vállna.
Szerintem nem lenne "gyömölcsöző" mert csak még nagyobb belső feszültségeket gerjeszteni és még inkább gátolná az ország versenyképességét és kulturális szinvonalát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!