Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A gondolkodó ateisták mind...

A gondolkodó ateisták mind istenhívők? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Richard Dawkins a közel múltban azt mondta hogy "Ha létezik bármilyen istenféleség, akkor annak ugyan úgy át kellett esnie az evolúciós lépéseken, mint nekünk embereknek".


Na már most, az ateisták (A GONDOLKODÓ ATEISTÁK) hiszik, hogy az élet képes kialakulni az élettelen anyagból.


Ha a földön képes volt kialakulni, akkor az univerzumban, a világmindenség bármely más pontjain is kialakulhatott, már ha adva voltak hozzá a megfelelő természeti körülmények. Ilyenből nagyon sok, sőt meglehet hogy végtelen sok van.


Viszont ennyi természet adta lehetőségből az is valószínű, hogy valahol valamelyik civilizáció már képes volt elérni azt a fejlettségi szintet,

hogy istenek lettek belőlük.

Noha ezek nem olyan istenek, mint az egy igaz mindenható Isten, de lényegében azok is isteneknek tekinthetőek.


A konklúzió az, hogy lényegében akkor az ateisták nagyobb istenhívők mint a keresztények.

A keresztényeknek csak 1 istenük van, az ateistáknak a fentebbi gondolat menetem szerint lehet hogy végtelen.



2022. márc. 14. 20:40
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
93%

Igaz, hogy a tudományban is sok a feltételezés, csak a nagy különbség az, hogy ezekről mindről tudjuk, hogy feltételezések, és senki nem próbálja őket tényként beállítani, továbbá tudományos körökben senki nem hoz fel puszta feltételezést bármilyen állítás bizonyítására.


"Jó hát akkor ennyi erővel meg már szinte semmi nem igaz."

Most lehet duzzogni, de a helyzet az, hogy ha valamire a feltételezéseken kívül semmilyen kézzel fogható bizonyíték nincs, akkor nincs okom rá, hogy az adott dolgot elhiggyem. Mint említettem, az, hogy "mekkora már az univerzum", az nem bizonyíték semmire.

A tudományos elméleteket tények támasztják alá, ezért fogadjuk el őket. Ha te is alátámasztod a mondókádat tényekkel, akkor majd lesz miről beszélni. Addig, amíg görcsösen ragaszkodsz ahhoz, hogy amit mondtál, annak úgy kell lennie, csak azért, mert a világegyetem nagy, addig a semmiről beszélgetünk, ugyanis ezt a "bizonyítást" fel lehet használni az álláspontod ellenkezőjének alátámasztására is (lásd a csoportos szeppukut elkövető isten-irtó civilizáció példáját). Az a bizonyíték pedig, amiből egymást kölcsönösen kizáró dolgokat is le lehet vezetni, használhatatlan.

2022. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
91%

"A tudományban is sok a feltételezés."


Még így is jobb tudomány, mint a kereszténység.


A kereszténység ugyanis tényként állít elém számomra unszimpatikus, bizonyítatlan dolgokat. És azt akarja, hogy ezeknek rendeljem alá az életem.


A tudomány ilyet nem csinál. A földi élet keletkezése ma is egy kutatott terület a természettudományban, és egyelőre még nincs teljesen kielégítő válasz, de egyszer összerakhatjuk a puzzle-t.


Nem tudod tehát a kereszténységet a természettudományhoz tenni, mert nincsenek egy súlycsoportban.


Kereszténység = bizonyítatlan állítások halmaza.


Természettudomány = méresek, megfigyelések, számítások kísérletek halmaza. Mellékhalmaza a hipotézis, amiket senki sem állít tényként, amíg nincs bizonyítva.

2022. márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
92%

"Tehát akkor mi is itt a probléma?:)"


A probléma az, hogy az isten definíciód (is) teljességgel hibás.

Isten ugyanis minden vallásban természetfeletti létezőt reprezentál. Az általad összetákolt "önjavító robotgép", "kibertér" és egyéb csacskaságok távol állnak az isten fogalmától.

Tehát még mindig ott tartunk, hogy a valós "isten" és "ateista" defincíciók alapján az - úgymond - "paradoxonod" nem állja meg a helyét.

2022. márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

"A probléma az, hogy az isten definíciód (is) teljességgel hibás.


Isten ugyanis minden vallásban természetfeletti létezőt reprezentál."


Hogy mi van?


Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy az érvelésem hibás, mert isten egy varázsló, vagy egy warlock, vagy harci mágus.


Mert mi a természet feletti?

Sok minden amire ma a tudomány képes, azt bizony évszázadokkal korábban természetfelettinek gondolták volna.


Ha Isten teremtette a világot akkor az olyan mintha egy számítógép kiberterében létrehoznánk egy valóságot utánzó szimulációt.

Persze ez azért több mert Isten nem másolt, hanem a valóságot csinálta meg, és neki megvan a tudása hozzá hogy számítógép nélkül működjenek itt a dolgok.

Nincs itt semmilyen csirbú csiribí varázslat, amit Isten csinál az tudás, méghozzá a legmagasabb szintje.


A "természetfeletti" marhaságoddal meg menj át az ezotéria topikba.

2022. márc. 16. 14:46
 25/35 A kérdező kommentje:

"A kereszténység ugyanis tényként állít elém számomra unszimpatikus, bizonyítatlan dolgokat. És azt akarja, hogy ezeknek rendeljem alá az életem."


Na ugye.

Csak attól hogy neked valami unszimpatikus még nem lesz nem létező.

A halál is unszimpatikus szinte mindenkinek, de attól még feldobjuk a papucsot mind.


Végső soron erre már csak azt mondom amit a régi görög filozófusok "az ember úgy is azt hisz el amit hinni akar".

2022. márc. 16. 14:51
 26/35 anonim ***** válasza:
92%

"Csak attól hogy neked valami unszimpatikus még nem lesz nem létező."

Így van. Hasonlóan, attól, hogy neked nagyon tetszik valami, még nem lesz létező. Ezért kellene az állításodat (csakúgy mint bármilyen isten létezését) tényekkel alátámasztani.

2022. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
91%

#25


A halál egy létező jelenség, de arra nincs bizonyíték, hogy Jézus feltámadt volna a halálból. Ez hit kérdése. A kettő nem ugyanaz.

2022. márc. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Fero89 ***** válasza:
91%
Ez az egész "kibertérben létezik", "kibertérben képes alkotni másik világot", és akkor ettől "másik világban létezik", marhaság. A szimuláció csak egy program ami megmondja hogy a szimulált jelenség a megadott adatok alapján hogyan viselkedik. Ha ezt másik világnak kezeled akkor ennyi erővel minden regény is egy új világ, és minden író isten.
2022. márc. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 Fero89 ***** válasza:
83%

Az az elképzelés pedig hogy, a világ elképzelhetetlenül nagy szóval kialakulhatott benne valahol egy faj ami az evolúció útján istenné válhatott, szintén alaptalan.

A világegyetem a mai ismereteink szerint bár szédítően hatalmas, de NEM végtelen. De ha az is volna attól hogy végtelen idő és próbálkozás áll lehetőségre, még nem biztos hogy valami megtörténik.

Viszonylag egyszerű szabályokkal kiagyalhatsz olyan végtelen és ismétlésmentes tizedestörtet, ami tényleg végtelen lesz de ettől még mondjuk nem tartalmazza a számjegyek többségét. Vagy egy egyszerűbb példa, szabályos dobókockával még végtelen próbálkozás után sem fogsz nyolcast dobni.

Vagy ott a klasszikus gondolatkísérlet, a végtelen számú majom ugyanannyi írógéppel akik végtelen idő alatt véletlenszerűen legépelik Shakespear összes művét. De még kétsze ennyi majom is képtelen lesz rá ha az írógépek egyikén sincs 'S' betű.

2022. márc. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

"Ez az egész "kibertérben létezik", "kibertérben képes alkotni másik világot", és akkor ettől "másik világban létezik", marhaság. A szimuláció csak egy program ami megmondja hogy a szimulált jelenség a megadott adatok alapján hogyan viselkedik. Ha ezt másik világnak kezeled akkor ennyi erővel minden regény is egy új világ, és minden író isten."


Ezt nagyon rosszul látod.


A lénye 13:20-tól.


https://www.youtube.com/watch?v=CSXZ3RHuEg8


"De ha az is volna attól hogy végtelen idő és próbálkozás áll lehetőségre, még nem biztos hogy valami megtörténik."


Az lehet, de végtelen idő után biztos hogy megfog történni.


"Viszonylag egyszerű szabályokkal kiagyalhatsz olyan végtelen és ismétlésmentes tizedestörtet, ami tényleg végtelen lesz de ettől még mondjuk nem tartalmazza a számjegyek többségét. Vagy egy egyszerűbb példa, szabályos dobókockával még végtelen próbálkozás után sem fogsz nyolcast dobni.


"Vagy ott a klasszikus gondolatkísérlet, a végtelen számú majom ugyanannyi írógéppel akik végtelen idő alatt véletlenszerűen legépelik Shakespear összes művét. De még kétsze ennyi majom is képtelen lesz rá ha az írógépek egyikén sincs 'S' betű."


Kifejtenéd esetünkben miért "szabályos kockával" próbálkoznánk?

Vagy hogy a "majmok írógépein miért hiányozna az S betű"?

Mert nekem itt kicsit nagynak tűnik a logikai szakadék.

2022. márc. 16. 17:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!