Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért bűn a katolikus egyházba...

Miért bűn a katolikus egyházban a Szentmise mulasztása, amikor a Bibliába mást mond és így ez nincs benne?

Figyelt kérdés

Máté 18:20

Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.


Máté 6:6

6 Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belsõ szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván.



Tehát Isten ott van mindenhol a legbelsőbb szobádban is, valamint ha nevében ketten összegyűlnek már ott van, így miért kevés és miért baj ha nem templomba megyünk vasárnap hanem a családdal imádkozunk otthon és eljön hozzánk Isten.


2021. nov. 28. 16:36
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Ha a kreszt megszeged, akkor elütsz egy idős nénit, ütközöl másik autóval, amiért Isten is fog büntetni téged. Ne gondold, hogy megúszod.


Nem azért mert nem tartottam be a kreszt, hanem azért mert öltem és az tízparancsolat..

Gondolom azért nem büntet isten mert 50 helyett 80al mentem, mert ez nincs benne a Bibliába

2021. nov. 29. 18:41
 22/28 anonim ***** válasza:
91%

21 Gondolod. Nagyon sok mindent makacsul rosszul gondolsz, lazíts, próbáld meg megérteni a válaszokat.

"ez nincs benne a Bibliába"

- az sincs benne, hogy itt kötekedjünk a gyakorin - és mégis tesszük.

Ha emiatt a dolgom elhanyagolom - megbüntetem - tkp. magam.


Ha nem teszek lelki üdvömért - akkor is magam büntetem - nem jutok Istenhez haza. Mit akarok? Mit szeretnék? Milyen áldozatokat tudok ezért hozni - tegyük fel a kérdést magunknak.


A törvényeket, az egyháziakat IS emberek hozzák, az Evangéliumokat is emberek írták.

A szándékra tekints: Istentől ihletetten írták - hogy eljusson Hozzád, hozzám, hozzánk a JÓ HÍR.


Az egyházi törvényeket is úgy hozzák: miként tud halandó a Halhatatlanhoz jutni? Hogy segíthetünk?


Felnőttként érzi az ember, mi az, ami szellemi-lelki útján segítő, és mi az, ami hátráltató.

Neked kell ezt eldöntened - és akit segítőnek érzel, azok segítségét kérd.

2021. nov. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Gondolom azért nem büntet isten mert 50 helyett 80al mentem, mert ez nincs benne a Bibliába"

Rosszul gondolod, mert a Biblia szerint engedelmeskedni kell az állam törvényeinek is. Nyilván addig, amíg azok nem mennek szembe Isten törvényeivel. Ezért volt az, hogy a keresztények fizettek adót, de nem borultak le a császár előtt.

2021. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
23. Hol van ez a Bibliában? 😳😁
2021. nov. 29. 21:35
 25/28 anonim ***** válasza:
33%

1Pét 2,13

"Engedelmeskedjetek az Úrért minden emberi hatalomnak, mind a királynak, a legfőbbnek, mind a helytartóknak, akiket ő küldött"


De nem csodálkozom, hogy ezzel se voltál tisztában, egyáltalán nem ismered a Szentírást.

2021. nov. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Dehogyis bűn a Szentmise elmulasztása. Nincs benne a Bibliában hogy kell járni Szentmisére csak a katolikus és ortodox papok találják ki hogy menjen a pénz az egyháznak. De Isten látja hogy milyenek.

Nem a templomban találod meg a híted. Reformátusoknak vagyis nálunk nem is kell templomba menni és nyugodtan lehet Szentmisére meg Liturgiára menni meg keresztet vetni. Mi igazi keresztények vagyunk és nincs nálunk szabály hanem mindenki megy ahova akar.

Esetleg a Szentáldozás miatt fontos a mise de ha valamiért nem aldothatszbakor hiába vagy ott

2021. nov. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
25. Édes Istenem... 😁 Akkor Orbán Viktort vagy Gyurcsányt az Isten küldte.... ez a királyokra vonatkozik...
2021. nov. 30. 06:14
 28/28 anonim ***** válasza:
Igen, ez az Orbán Viktor és Gyurcsány Ferenc kormányai által hozott törvényekre is vonatkozik. Arról nem tehetek, ha hülye vagy.
2021. nov. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!