Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért bűn a katolikus egyházba...

Miért bűn a katolikus egyházban a Szentmise mulasztása, amikor a Bibliába mást mond és így ez nincs benne?

Figyelt kérdés

Máté 18:20

Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.


Máté 6:6

6 Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belsõ szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván.



Tehát Isten ott van mindenhol a legbelsőbb szobádban is, valamint ha nevében ketten összegyűlnek már ott van, így miért kevés és miért baj ha nem templomba megyünk vasárnap hanem a családdal imádkozunk otthon és eljön hozzánk Isten.


2021. nov. 28. 16:36
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

10. Látom nem ismered a Bibliát, elég szomorú..

A többi hozzáköltés.. nincs egyértelműen leírva, hogy minden szombaton Zsinagógába volt, de akkor miért nem inkább a Zsinagógába jársz te is, hisz ő is oda járt?.... Jézus max azért járhatott Zsinagógába mert zsidó vallású volt és azt a vallást követte, de disznót sem evett és mrf

2021. nov. 28. 18:17
 12/28 anonim ***** válasza:
4%

Igaza van az egyik válaszoló nak hogy nem igaz vallás a katolikus.

Egyedül a Keresztény Református és a Keresztény Ortodox az igaz. Nálam első a református, második az ortodox. A katolikusok meg az ortodixok egyedül ahhoz értenek hogy minket, szegény refirmatusokat eretnekeknek tartsanak és gyülöljenek minket. Valóban én etetnek lehetek mert Krisztus azt mondta hogy az igaz keresztényeket mindenki gyűlölni fogja és imádkozni kell az ellenségért de én nem tudok hanem visszagyűlölöm őket.

Há legyek én katolikus vagy ortodox amennyiben most, régen és a jövőben egyetlen református Pap is a templomban mondott olyat a katolikusoktol vagy az ortodixokrol ami nekik rosszul esik. Mert a mi papjaink ilyesmit nem csinálnak.

2021. nov. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%

#11

Természetesen Jézus minden szombaton elment a zsinagógába, vagy a Templomba. Elég eretnek, sőt istenkáromló feltételezés, hogy szerinted nem szentelte meg az Úr napját.

Ahogy utána az apostolok is mindig az Úr napján összegyűltek kenyértörésre.


Ez természetesen nem kötelező, de akkor ne nevezd magad kereszténynek. Alapíts egy új vallást és játszogass a saját szabályaid szerint, mert téged egyáltalán nem érdekel se Jézus, se apostolai példája.

2021. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%

A Bibliában van parancsolat arra, hogy ne hanyagoljuk el az összejöveteleket. (Zsidók levele 10:25 -- Összejöveteleinkkel ne hagyjunk fel, ahogyan egyesek szokták, hanem bátorítsuk egymást annál is inkább, mivel látjátok, hogy közeledik az a nap.")

Nem az épület és a szertartás a lényeg, az újszövetség nem is ír szertartásokról, hanem a hívők közössége számít, bármilyen helyen gyűlnek össze. A hívők közötti szeretetkapcsolatok ugyanolyan fontosak, mint az Istennel való szeretetkapcsolat. Divatos manapság az "én Istennel jóban vagyok, imádkozom hozzá, de nem kell nekem ehhez egyház" gondolkodás. Ha valaki ezt vallja, az vagy nem olvasta a Bibliát, vagy a fele Bibliát szándékosan "kidobja" a szemétbe. Aki nem szereti a testvérét, akit lát, nem szeretheti Istent, akit nem lát -- írja János apostol az 1. levelében. Ketten-hárman összejönni is jó, de időről-időre jó gyakorlat, ha akár kisebb házicsoportok és a teljes gyülekezet is összejön, együtt hallgatják az igét, együtt imádkoznak, és beszélgetnek, bátorítják egymást. Gyakoriságra szerintem egy általában jól működő gyakorlat, hogy házicsoportok és gyülekezeti összejövetelek hetente, kiszámítható időpontban vannak, pl. istentisztelet vasárnap, de ezt a vezető hatásköre eldönteni. A Bibliában nincsen kőbe vésett parancsolat a gyakoriságra, sem arra, hogy kötelező mindig ott lenni a gyülekezet összejövetelein. De jó kérdés, hogy amit helyette csinálnál, az fontosabb vagy sürgősebb-e!

Bizonyos dolgok megtételéhez fizikailag találkozni kell, nem lehet távolról megtenni a testvéredért. Pl. ha egy testvéred lakása kifestéséhez kér segítséget, online nem tudsz falat festeni neki. De az a néhány dolog, amit távolról, pl. telefonról, internetről megoldható, személyes találkozással egybekötve általában az is építőbb.

Ehhez persze elő keresztény közösség kell, és hogy a róm. katolikus templomi közösségek milyenek, arról én nem tudok nyilatkozni, mert nem vagyok róm. katolikus.

üdv Stefán

2021. nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
23%
Ha nem járna senki sem templomba hoppon maradna a sok pap és bedőlne az egyház.
2021. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%

"Na ez a baj húsvér emberek parancsolnak.."

Mert mikor a (neo)protestáns prédikátor úgy értelmezi ezeket a részeket, ahogy neki tetszik (mellőzve Krisztust) - belerúgva a Katolikus Egyház által fontosnak tartott vasárnap-megszentelésébe, akkor az nem hús-vér emberi parancs...

2021. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 szp72 ***** válasza:
77%

@ "1. Pontosan úr napját miért csak templomba lehet megszentelni?"


Az Egyház nem a templomot parancsolja, hanem az istentiszteletet, a szentmisét. Tehát ez adott esetben történhet szabadban vagy éppen családi háznál is, a templom pusztán csak egy összejöveteli helység.


@ "Érdekes az egyház bármit parancsolhat össze vissza mindet isten nevében?"


Természetesen nem parancsolhat akármit, hanem csak azt, ami a hívek lelki javát szolgálja.


@ "Úgy gondolom emberek nem hozhatnak törvényeket Isten nevében.."


Elég rosszul tudod. Rengeteg törvény van, ami nem közvetlenül Istentől származik, de mivel az emberek javát szolgálja ezért kötelez. Például a KRESZ.


"Az írástudók és a farizeusok Mózes tanítói székében ülnek. Tegyetek meg és tartsatok meg ezért mindent, amit mondanak nektek, de tetteikben ne kövessétek őket, mert bár tanítják, de tetté nem váltják." (Mt 23,2-3)


"Mindenki vesse alá magát a fölöttes hatalomnak. Mert nincs hatalom, csak az Istentől, ami van, azt Isten rendelte. Ezért aki a hatósággal szembeszáll, Isten rendelésének szegül ellene." (Róm 13,1-2)


"Parancsolom az Úr nevében, hogy ezt a levelet olvassák fel az összes testvérnek." (1 Tessz 5,27)

2021. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
16. Ha az szinten emberi parancs az sem jó
2021. nov. 29. 17:42
 19/28 A kérdező kommentje:

Elég rosszul tudod. Rengeteg törvény van, ami nem közvetlenül Istentől származik, de mivel az emberek javát szolgálja ezért kötelez. Például a KRESZ.



Itt azért van egy nagy különbség..

KRESZ: emberi parancsolat ember nevében és ember is büntet érte, ha kreszt ha megszeged ember hozza a büntetést bíró stb.

Templomba járás: Emberi parancsolat Isten nevében és katolikus egyház szerint Isten büntet érte

2021. nov. 29. 17:46
 20/28 anonim ***** válasza:

"KRESZ: emberi parancsolat ember nevében és ember is büntet érte, ha kreszt ha megszeged ember hozza a büntetést bíró stb."

Ha a kreszt megszeged, akkor elütsz egy idős nénit, ütközöl másik autóval, amiért Isten is fog büntetni téged. Ne gondold, hogy megúszod.

2021. nov. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!