Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység lenézi a...

A kereszténység lenézi a többi vallást?

Figyelt kérdés

A családomban szinte mindenki keresztény, református, stb. És vannak egy páran, akik folyton "beszólnak". Nekem a buddhizmus tetszik, és mindig is tetszett. Nem mondom magam nagy buddhistának, de sokkal jobban tetszik mint a kereszténység. A keresztény felfogás, világról alkotott nézet, sose tetszett, nem szólók le senkit, e miatt, de nem tetszik. Szóval sok ismerős, családtag kérdezget, gúnyolódik a buddhizmuson, holott azt se tudják, mi az, honnan jött, ki volt Buddha. Mindig azt mondják térjek "észhez" csak legyek keresztény, járjak templomba...stb. De, nekem nem tetszik és kész. Úgy beszélnek, mintha ha nem járok templomba, majd a pokolra jutok, és örökké ott fogok kínlódni. És azt se szeretem, mikor mamám, nagy kereszténynek tartja magát, rendszeresen templomba jár, de ha valakivel össze veszik akkor azt mondja, hogy: "...így-úgy verjen meg az Isten!" Meg, ha valamit tesz, valami "bűnt" azt mondja Ő "megteheti", mert megy gyónni a templomba.

És nem értem, most akkor csak a kereszténység ilyen? Hogy csak az a "valódi" és mindenki legyen az, különben, majd szenvedni fognak?


2010. aug. 15. 10:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Régen engem is beleakartak nevelni ebbe. Aztán egy idő után nem csak néztem hanem láttam is dolgokat... Aki így áll hozzád az nem tart tiszteletben Téged. Ha a vallás miatt beszélnek Veled így, akkor Ő nem jobb Nálad! Tiszteletet a kereszténynek is tanusítani kéne, és nem kioktatni, rátukmálni a másikra az Ő saját akaratát/hittét. Fogadd el, hogy Ők ilyenek, és talán Ők is elfognak Téged.
2010. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
31%
Én meg hiszek Snoop Doggban, Ice Cube ban , Dr.Dre ben , The Game ben ( bár kijöhetne már valami új album ) és az NWA-ben! Nekem ők az istenek! Jöhetnek a beszólások. :)
2010. aug. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
52%
Szinte mindegyik vallás követője lenéz minden másikat
2010. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Igen. Nem véletlenül dogmatikus. V.mivel nyomás alatt kell tartani, meg kell félemlíteni a hívőket.
2010. aug. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A buddhizmus nem vallás, hanem egy gondolkodásmód.

Nyilván minden szent keze maga felé hajlik, de talán az iszlám tűri legkevésbé az ellenvéleményt.

2011. jan. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%

Rövid valláspszichlógiai kirándulásom alatt az egyik első dolog volt, amit megtanultunk: minden vallás lenézi a többi vallást, és a nem hívőket. Az egyik ok, amiért egy vallást választasz: tartozni akarsz valahová. És mindenki, aki nem hisz, aki nem tartozik oda, az kívülálló, morálvesztett. A keresztények űzták ezt igen látványosan, különböző egyházak leszakadása is erősíti a jelenséget. Egyszerű emberek szintjén ez így működik.

Jó, a buddhusták elvileg békésen viselik a dolgot, de a különböző szekták igen furcsa mentalitást tudnak kifejleszteni. Pl. wog-ok/kívülállók a szcientológiában.

2011. jan. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a monoteista vallásokra jellemző a "lenézés". Egyértelmű, hogy ha kizárólagosan a saját Istenük létét fogadják el, akkor a többi vállas számukra "hazug".


Az ókori Rómában pl. teljesen természetes volt, hogy a meghódított népek Isteneit is imádták, Báál-nak, Ízisznek nagy kultusza volt náluk is.


Különben én szerencsés vagyok keresztény ismerőseimmel, legtöbbjük nagyon toleráns ilyen tekintetben. Bár én is ismerek párat, akik elől csak sikítva lehet menekülni, annyira bigottak és álszentek.

2011. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
35%
Én pogány sámánista vagyok. Az nem vallás, hanem hitvilág inkább. Valószínűleg mindent lenéz a kereszténység, ami nem önmaga, én is találkoztam már ilyen "mért nem térsz észhez, és leszel kerseztény" típusú marhaságokkal. Ezt elintézem annyival, hogy ugyanannyi okom volna az ő szövegeléseiket elhinni, mint bárki másét, majd lesznek szívesek elmondani, hogy az mitől észheztérésebb, mint bármi más. Tulajdonképpen jól beszél az egyik előző válaszoló: akár igazuk is lehet, úgysem hiszem el, amíg nincsenek olyan tapasztalataim, amelyek erről meggyőznének. A tapasztalataim samanisztikus világképről győztek meg inkább, hát abban hiszek. ezt egy dogmatikus vallás bigott követőinek nem veszi be az agya, biztos van ott egy tűzfal, vagy ilyesmi, ezért még akár bűnnek is tarthatják - ha elég hülyék hozzá - hogy valaki másban hisz, de az biztos, hogy értelmezni sem képesek. Ám szerencsére a keresztényeknek is csak egy része bigott. Kár hogy a családod éppen ilyen, legalábbis az alapján, amit te írsz róluk, pedig értelmes ember is hihet a keresztény tanokban. Szerintem szólj nekik, hogy hagyjanak nyugton, mert semmi, de abszolúte semmi okod elhinni bármit is a vallásukból, és punktum. Ezt fogadják el, mert ők sem lennének hinduk vagy muzulmánok, csak mert valaki azt mondja nekik, hogy térjenek észhez és legyenek azok.
2011. jan. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nézi le - a "kereszténység"

-olyat csak azt emberi gyarlóság tud csinálni.

A buddhizmus, főleg itt nyugaton a XXI sz-ban: létszemlélet (vannak, keleten, akik vallásként gyakorolják)

Őszentsége a Dalai Láma mondta, mikor itt volt Budapesten: a létszemlélet a nyugati gondolkodásból-lelkiségből leginkább a FERENCESEK létszemléletével rokon!

2011. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem nézi le, az utóbbi időben nagy hangsúlyt fektet a vallások közti párbeszédbe. Én keresztény vagyok, mégis sok muszlim és nem hívő barátom van. Az, hogy egy keresztény lenézi a másikat, mert az más vallású ostoba, elmaradott középkori dolog, hitem szerint ugyan úgy üdvösséget találhat egy buddhista, muszlim, sintoista vagy zsidó mint én. Azért mert nem jársz templomba véleményem szerint nem fogsz pokolra jutni, valamint erővel senkit sem lehet hitre nevelni, ha nem tetszik a kereszténység teljesen fölöslegesen erőltetnéd, legyél buddhista ha neked úgy tetszik. A nagynéném is az, és sokkal különb néhány kereszténynél, betegeket segít, adakozik stb.


A mamád furcs (bocsi, de tényleg) ilyen nincs, hogy "hááhá most lefekszem a barátnőmmel, kirabolok embereket, mert úgyis meggyónom" Valamint súlyos bűn valakinek rosszat kívánni, úgyhogy a kedves mama nem etalon :)


Sajnos rossz példa mindig akad, ahogy a muszlimokra azt mondják, hogy terroristák. Az értelmes ember ezektől elvonatkoztat, de persze mindig lesznek primitívek, aki erősítik az emberekben a vallással szembeni rossz érzésüket.


Üdv

2012. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!