Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység lenézi a...

A kereszténység lenézi a többi vallást?

Figyelt kérdés

A családomban szinte mindenki keresztény, református, stb. És vannak egy páran, akik folyton "beszólnak". Nekem a buddhizmus tetszik, és mindig is tetszett. Nem mondom magam nagy buddhistának, de sokkal jobban tetszik mint a kereszténység. A keresztény felfogás, világról alkotott nézet, sose tetszett, nem szólók le senkit, e miatt, de nem tetszik. Szóval sok ismerős, családtag kérdezget, gúnyolódik a buddhizmuson, holott azt se tudják, mi az, honnan jött, ki volt Buddha. Mindig azt mondják térjek "észhez" csak legyek keresztény, járjak templomba...stb. De, nekem nem tetszik és kész. Úgy beszélnek, mintha ha nem járok templomba, majd a pokolra jutok, és örökké ott fogok kínlódni. És azt se szeretem, mikor mamám, nagy kereszténynek tartja magát, rendszeresen templomba jár, de ha valakivel össze veszik akkor azt mondja, hogy: "...így-úgy verjen meg az Isten!" Meg, ha valamit tesz, valami "bűnt" azt mondja Ő "megteheti", mert megy gyónni a templomba.

És nem értem, most akkor csak a kereszténység ilyen? Hogy csak az a "valódi" és mindenki legyen az, különben, majd szenvedni fognak?


2010. aug. 15. 10:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Le! Ami nem tölük van vagy a bibliából az a Sátántól van!


"ne imádj idegen isteneket mert én egy féltékeny isten vagyok"

2010. aug. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
le hát....nemtudom miért,de mindennek úgy kell lennie,ahogy ők mondják...pl ha vmit bebizonyítanak tudományosan,hogy úgy van,akkor a keresztények kimagyarázzák,hogy nemis,mert isten műve...ja persze....
2010. aug. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
47%

A kereszténység helyett én óvatosságból római katolikus egyházat mondtam volna és akkor egyértelműen igen (sajnos).

Nagyon szomorú, hogy pont a szeretet és az abból eredő tulajdonságok (tolerancia, megértés, türelem, stb.) hiányzanak. Tisztelet a kivételnek.

2010. aug. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%

Nem lenézik, csupán képtelenek felfogni azt, hogy az emberek eltérő tapasztalatokkal rendelkeznek, ebből kifolyólag pedig eltérő világképpel, amiből az eltérő vallások keresése ered.

Egy buddhistának például olyan természetes a reinkarnáció, mint egy kereszténynek a Mennyország és Pokol. A baj csak ott kezdődik, amikor ezt nem tudják elfogadni.


Erre azt mondom, jó, legyen nekik igazuk, legyen pokol és Mennyország, de attól én még nem fogom hinni, ha nem voltak olyan tapasztalataim, amelyek alátámasztanák számomra a létezésüket. Mert mindenki hit nélkül születik, és ha most idetoppanna egy lélek, aki még soha nem is hallott vallásokról, annak éppen annyit jelentene a Biblia,mint például a Kalevala.


Pedig elvileg Isten teremtette az embert, ő teremtette tehát a lelkeket is sokszínűvé:)

2010. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
hát nem irigyellek,hogy ilyen családtagjaid vannak.igen én is azt vettem észre,hogy sokan közülük lenéznek más vallásokat,legalábbis nem tudják tolerálni,hogy másnak is lehet igaza,és nem csak az lehet igazság amit ők annak tartanak.főleg az überkeresztényekre jellemző ez az intolerancia.nem tudom így,hogyan akarnak hiteles képet adni erről a vallásról,ha még azt sem tudják tolerálni,hogy más embernek más a vallása,álláspontja.nem arról van szó,hogy át kell térniük a buddhista vallásra, én még térítő buddhistával soha nem találkoztam,(ellenben jópár keresztény térítővel,pl.Jehova tanúi,hitgyülisek,szabadkeresztyének)tehát nem tudom mitől félnek,senki nem akarja őket áttéríteni.mindössze meg kéne férni egymás mellett békességben,hamár a szeretet jelszavuk.
2010. aug. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos igen.

Amit írtál, az szánalmas képmutatás, leszólják azt, aki másban hisz, de mondjuk ezerszer jobb emberként él, csak mert nem Istent dicsőíti.

Az persze jó ember, aki lop, csal, hazudik, mivel hogy utána meggyónja.

Egyébként a legtöbb vallás pont ezzel az ellenséges hozáállással biztosította be a fennmaradását, akármilyen h*lyén is hangzik. Valamivel kell rettegtetni az embereket, hogy nehogy el merjenek fordulni más vallás felé. Minden más vallásra ellenségként tekintenek, ez is összefogja(összefogta) a kereszténységet.


u.i.: szimpi vagy :)

2010. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

"És nem értem, most akkor csak a kereszténység ilyen? Hogy csak az a "valódi" és mindenki legyen az, különben, majd szenvedni fognak?"


Az összes vallás ilyen. A buddhizmus nem Istenről szól (tehát nem foglal Istenről állást), hanem a szenvedés megszüntetése a cél, tehát a buddhizmus önmagában nem vallás.

2010. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem az, tisztában vagyok vele, csak azt nem értem, ha valakinek nem tetszik az egyik "életmód" akkor miért kell leszólni azt, "áttéríteni" stb.
2010. aug. 15. 12:40
 9/21 anonim ***** válasza:
28%
Nem kell áttéríteni!Választhatod Sátánt vagy Istent. Isten a Biblián keresztül nyújt útmutatást és csak a keresztények fogadják el Jézus Krisztust, mint a messiást.
2010. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
56%

Nem a vallás nézi le, hanem az agyatlan/bigott követők. Minden vallás hívei közt vannak olyanok, akik beszólogatnak a másiknak.

(én meg kapom mindenhonnan az igét, mert én meg egyik vallásban sem hiszek... még szerencse, hogy a családom nem elfogult hívek)

2010. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!