Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A nővérem akkor most ateista...

A nővérem akkor most ateista vagy pogány? Én is azt kezdem érezni amit ő! Minek kell ezt nevezni?

Figyelt kérdés

A kisebbik nővérem hisz istenben, de utálja, és mindig ilyeneket mondd, hogy "ez nem az én istenem" meg h ő őt nem szereti én nem fog a hülyeségiben hinni, stb. De nem sátánista meg semmi, normális lány, csak utálja a Bibliát, hazug dolgoknak tartja, és azt mondja, h azcsak egy könyv, amibe hamis történeteket írtak. Sokszor mond még olyanokat, hogy ezzel csak becsapják az emberiséget.

Ha nincs "istene", akkor ő végülis ateista? Nem értek az ilyenhez de furcsállom rajta. Sztem azért van ez mert nem akart soha hittanra járni, meg bérmálkozni,és anyáék kényszeríttették rá, mindig hamisan gyónt meg ilyenek.

Hogy nevezik az ilyen embereket? Vagy is ő milyen vallású?

Legyetek szívesek válaszoljatok mert végülis kicsit igazat adok neki és tudni akarom h mibe "vonz" bele engem is.

13/L


2010. júl. 31. 22:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező és néhány válaszoló kissé félreértette a helyzetet, és elkerülte a figyelmét az "ez nem az én istenem" megjegyzés, és az, hogy - a kérdés kifdejtése alapján - a nővére tulajdonképpen csak a Bibliát/kereszténységet kritizálja. Vagyis a nővéred nagyon is hívő, de semmiképpen nem keresztény. Attól még, hogy nem hisz abban az istenben, amiben Te, még nem lesz valaki ateista.

Ez egyrészt kissé szűklátókörű szemlélet, másrészt ha ennyire nem viseltetsz nyitottsággal felé, az csak megerősítheti a kereszténységel kapcsolatos negatív véleményében.

2010. aug. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ez a Deizmus.


Nem ateista,de nem is keresztény.

Inkább a józan ész nevű dologgal vizsgálja és éli az életét melyben ott van Isten.


A Bibliát is ember írta, hiába mondja mindenki,hogy Isten adta az ihletet vagy,hogy ő vezette a kezét.


HA PL: A Főnököm lediktál egy szöveget és én kinyomtatom és terjesztem akkor azt én írtam,de a Főnöké az anyag.

De akkor is én írtam.


A Mai napokban Isten miért nem írat valakivel valamit, vagy miért nincsenek jelenések, csodás gyógyulások.


Azért mivel amikor a Biblia meg lett alkotva akkoriban szinte mindennapos volt a.....most mondjuk ki: "Parasztvakítás".

2010. aug. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A testvéred a kereszténység Istenében nem hisz, nem pedig semmilyen istenségben, tehát nem vallástalan. Egyébként erről őt kelljen megkérdezned: " figyelj, te hiszel abban, hogy van valamilyen isten, ami nem a bibliait jelenti?:)"
2010. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
08:52: A Bibliát a kora újkorig latinul olvasták, a nép egy kukkot sem értett belőle.
2010. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A testvéred szkeptikus vagy agnosztikus. Nem hisz el minden anélkül hogy meggyőződne annak az igazságtartalmáról.
2010. aug. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kell különböztetni a vallásost attól, hogy valaki hisz Istenben. Ha hisz Istenben, Istenhívő. Ha katolikus családba született, katolikus lesz, ha zsidóba, akkor zsidó. A katolikus szerint ha nem gyónsz hatalmas vétséget követsz el, a református vallásban, ami úgyszint keresztény nincs is gyónás. Ha a közel keletre szület, az iszlám vallás tagja lesz nagy valószínűséggel, és így tovább. Egyetlen dolgot dönthet el a körülményektől függetlenül, hogy hisz e abban, hogy van egy felsőbb rendű "lét" akit minden vallás másképpen definiál és ír le, pontosan azért mert fogalmunk sincsen halálunkig hogy miről is van szó. Ha ebben hisz, teljesen mind1 mit gondol a Bibliáról, vagy Koránról, vagy tök mind1, maximum azon érdemes elgondolkoznia, hogy a Biblia jóra tanít és rengeteg hasznos tanácsot adhat ahhoz, hogyan éld az életed, ha nem ragaszkodsz szigorúan ahhoz, amit a sorok írnak, hanem csak a mögöttes lényeget nézed. Mindentől függetlenül aki hisz Istenben az semmiképpen sem ateista vagy pogány, a többi pedig a történelem során kialakult hagyomány és szokásrendszer a világban...
2011. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!