Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A nővérem akkor most ateista...

A nővérem akkor most ateista vagy pogány? Én is azt kezdem érezni amit ő! Minek kell ezt nevezni?

Figyelt kérdés

A kisebbik nővérem hisz istenben, de utálja, és mindig ilyeneket mondd, hogy "ez nem az én istenem" meg h ő őt nem szereti én nem fog a hülyeségiben hinni, stb. De nem sátánista meg semmi, normális lány, csak utálja a Bibliát, hazug dolgoknak tartja, és azt mondja, h azcsak egy könyv, amibe hamis történeteket írtak. Sokszor mond még olyanokat, hogy ezzel csak becsapják az emberiséget.

Ha nincs "istene", akkor ő végülis ateista? Nem értek az ilyenhez de furcsállom rajta. Sztem azért van ez mert nem akart soha hittanra járni, meg bérmálkozni,és anyáék kényszeríttették rá, mindig hamisan gyónt meg ilyenek.

Hogy nevezik az ilyen embereket? Vagy is ő milyen vallású?

Legyetek szívesek válaszoljatok mert végülis kicsit igazat adok neki és tudni akarom h mibe "vonz" bele engem is.

13/L


2010. júl. 31. 22:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jah meg azt kifelejtettem h nem hisz a mennyben és a pokolban, amíg nem látja meg ilyeneket mond. Meg a lélekvándorlásba se szóval nem értem...
2010. júl. 31. 23:00
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Pogány nem lehet, mert meg van keresztelve, bérmálkozva, stb.. Ateista akkor lenne, ha tagadná Isten létezését. De Te magad írtad, hogy hisz Istenben, akkor miért lenne pogány vagy ateista? Ezeket valószínűleg azért mondja csak, mert bízott valamiben, hogy Isten segít Neki egy bizonyos dologban, de szerinte mégse így történt. Ettől még ugyanúgy hívő marad, maximum kicsit csalódott.
2010. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyet értek az előttem szólóval.


Egyébként szüleim az én húgomat is kényszerítették elsőáldozásra... de húgom nem igazán foglalkozik vallásos dolgokkal, elvan nélküle.


Én bérmálkoztam, elsőáldoztam, de magam miatt, én hiszek. Nem gyónok hamisan sem. Persze vannak dolgok (nem egy és nem kettő, hanem több) a Bibliában, amikkel én sem értek egyet, de ez már egyéni dolog.

2010. júl. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Jah bocsi nem tudtam eldönteni hogy mit írjak rá végülis mert nem sokat tudok erről csak néha úgy belegondolok abba hogy mit érez és ha anyuék nincsenek jelen sokat mondja hogy ő igazából nem vallja magát kereszténynek. nem mondja senkinek de szerintem úgy van vele hogy ő szívesebben lenne pogány, csak ugye azzal már rég elkésett mert megkeresztelték anyáék. szoval ha vissza lehetne vonni ő tuti megtenné (tudom ez hülyeség).

de akkor végülis minek nevezzem őt?

2010. júl. 31. 23:14
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
23:05 vagyok. A legegyszerűbb:a nővérednek vagy a testvérednek. Én is a szüleim akarata miatt jártam hittanra, bérmálkoztam. Nem vagyok egy nagy hívő, de azt se mondom, hogy nem hiszek Istenben. Szerintem ez a tesódnál is így van.
2010. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
nem vallásos istenhívő. ki lehet keresztelkedni. szerintem érdemes lenne beszélnie különböző keresztény felekezet lelki vezetőivel. én tanultam a Bibliáról. nagyon sok mindent közel sem úgy kell értelmezni, ahogy le van írva. egy pap vagy lelkész segíthetne neki erről beszélni. ha nem hisz továbbra sem, akkor meg kikeresztelkedik és ennyi volt. akkor lehet pogány.
2010. júl. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Hiszek Jézus Krisztusban, de ami az Ószövetségben van, az nem az én istenem.
2010. aug. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

"Hiszek Jézus Krisztusban, de ami az Ószövetségben van, az nem az én istenem."

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????

Mi van??????????

Ez mit jelent? Mit akarsz ezzel mondani??????

2010. aug. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

A húgod hitetlen! Nincs vallása!

Ő tudja, hogy van isten, de letagadja, mert csalódott benne!

2010. aug. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ateista tagadja isten létezését. A pogány szó jelentése nem egzakt (keress rá a pogányság szócikkre a wikipédián). Van olyan értelme, ami illik a nővéfedre, és van olyan, ami nem.

Nem ismerem a nővéred, csak sejtéseim vannak, fenntartva a tévedés jogát.

A legvalószinűbb, hogy bár hisz istenben, de számára nem olyan központi kérdés a vallás, mint pl. a családod számára, és az hogy helytelenül belekényszerítették, kialakított benne egy ellenállást. Az is elképzelhető, hogy valamelyik másik vallással szimpatizál (lehet valami távolkeleti vagy kelta, de akár ősmagyar sámánizmus is), az is lehet, hogy teljesen saját hite van.

A lényeg, hogy fogadd el tőle, hogy így gondolja, te pedig alakítsd a saját világnézeted. Ha meg a szüleid még mindig el akarják hurcolni a templomba, állj ki mellette. Nehéz jobban elrontani egy gyereket, mintha egy világnézetet rá akarnak kényszeríteni.

2010. aug. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!