Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet nem magától értetőd...

Hogy lehet nem magától értetődő az embereknek, hogy nem létezik semmilyen felsőbbrendű lény?

Figyelt kérdés
Istenhívők.

#isten, vallás
2020. máj. 14. 15:40
 1/8 anonim válasza:
45%
Szerintem magától értetődő, hogy létezik.
2020. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
22%
Létezik. Erre bizonyíték az többek között, hogy a pogányoknak is van lelkiismerete, eleve érzed mikor teszel jót, vagy rosszat. Meg az, hogy különbözőek vagyunk, egyiket ez érdekli, a másikat meg az.
2020. máj. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 uyscuti ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező !

Még ha úgy is gondolod , hogy számodra teljesen nyilvánvaló , hogy nem létezik semmilyen felsőbbrendű lény , hidd el, másnak azt lehet nehéz megérteni , hogy miért nem egyértelmű mindenkinek Isten létezése. Beollóznék egy érdekes történetet , ami állítólag megtörtént Newton és egy barátja közt : „Egy napon, amikor Newton éppen dolgozószobájában ült és olvasott, hitetlen barátja betoppant. Pillantása a Newton melletti nagy asztalon álló gépezetre esett. Mint tudós, azonnal felismerte, mi áll előtte. Az asztalhoz lépett, lassan megfordította a forgatókart, és leplezetlen csodálkozással figyelte, hogy az égitestek mindannyian viszonylagos sebességükkel forognak pályájukon. Néhány lépést hátrálva felkiáltott: ,A kutyafáját! Milyen kitűnő szerkezet! Ki csinálta?’ Newton anélkül, hogy könyvéből felpillantott volna, így válaszolt: ,Senki.’

A hitetlen barát hirtelen Newtonhoz fordult, és így szólt: ,Bizonyára nem jól értetted a kérdésemet. Én azt kérdeztem, ki készítette ezt? Newton most fölpillantva, a legkomolyabban mondotta, hogy senki sem készítette, hanem az oly csodálatosnak tartott anyag véletlen összetalálkozásából jött létre ez a forma. Az elképedt hitetlen barát kissé ingerülten így válaszolt: ,Azt hiszed, bolond vagyok!? Nyilvánvaló, hogy valaki készítette, mégpedig egy kiváló tehetség, és én szeretném tudni, ki az.’

Könyvét félretéve Newton felállt, és kezét barátja vállára tette. ,Ez a gépezet csak gyenge utánzata annak a sokkal nagyobb rendszernek, amelynek törvényeit ismered. Nos, nekem nem sikerül meggyőznöm téged arról, hogy ennek a szerkezetnek, amely csupán játékszer, nincs alkotója, te mégis azt állítod, nem hiszel abban, hogy annak a nagy eredetinek, amelynek mintájára ez készült, tervezője és teremtője van. Mondd meg nekem, milyen logikával tudsz ilyen összefüggéstelen következtetésre jutni?”61

2020. máj. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező!


Az, hogy számodra semmilyen felsőbbrendű lény nem elérhető, megtapasztalható stb, nem azt jelenti, hogy nincs is. Csak azt jelenti, hogy képtelen vagy nemhogy kibújni, de még csak kikukucskálni is a thinkboxodból. Ennyi.

2020. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem magától értetődő, csak valószínű.

De biztosat nem tudunk mondani.

2020. máj. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

Szia Kérdező


Javaslom tartsd fenn a tévedés jogát magadnak is és máris nem lesz annyira "magától érthetődő" a kérdés neked sem.

2020. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Hogy lehet nem magától értetődő, hogy ostobaság az idődet azzal tölteni, hogy a vallással és az istenhittel foglalkozz, amikor materialista vagy?
2020. máj. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22%

"Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők,s igen, az ő örök hatalmat és istensége..." (Róma 1:20)

A harmadik válaszolóhoz csatlakozva.

2020. máj. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!