Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy bizonyitjátok be isten...

Hogy bizonyitjátok be isten létezését?

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 19:56
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Vannak "istenérvek", nem is olyan rosszak, de 100%-ig nem meggyőzőek


Dehogy is nem, csak nem érted!

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Ez 100%-os!

2010. júl. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

ma 19:22


Nem. Aki ateista, azt nem fogja meggyőzni ez az "érvelés". Aki vallásos, annak meg nincs szüksége erre az érvelésre. Az istenérveknek semmi értelmük: az ateista hamisnak tartja őket és kész, a vallásosaknak pedig nincs rá szükségük. Az istenérvek agytornák, intellektuállis hobbyk.

2010. júl. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Közben egy kicsit átolvastam a belinkelt érvelést. Nos, harmatgyenge, gyermekien naiv próbálkozásról van szó.
2010. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
a valodi hit nem egyenlo a hiszekenyseggel, vagyis ne mar azert higgyek el valamit mert nagyon el akarom hinni. a hit bizonyitekon alapul, ezt a Biblia is alatamasztja a zsidoknak irt levelben 11:1 "a hit...a nem lathato valosagok nyilvanvalo bizonyitasa". Isten letezeset logikusan lehet bizonyitani es erre szinten a Biblia mutat ra hogyan lehetseges , a Romaiaknak irt levelben 1:20 "az o lathatatlan tulajdonsagai vilagosan latszanak a vilag teremtesetol fogva, mivel az alkotott dolgokbol erzekelhetok". Egeszen egyszeru: ha van ok akkor van okozat. ha valahol latsz egy hazat biztosan nem arra kovetkztetel hogy csak ugy kinott a foldbol, hanem arra hogy valakii odaepitette. mennyi az eselye annak hogy egy haz csak ugy ni felepul, magatol? tegyuk fel hogy egymas melle raksz szukseges mennyisegu alapanyagot, teglat, cementet, cserepet, stb, jon egy vihar, es mindegyik a helyere kerul es kesz a hasz? ez ertelmetlen, mert lehetetlen! hat meg ha nincs is kesz az alapanyag? honnan jottek letre? az anyag honnan? ha volt osrobbanas, honnan hossza az energia, meg mi robbant fel?....sok sok kerdes van....Ertelemszeru hogy ha egy egyszeru dolgot is meg kell alkotni mennyivel inkabb a vegtelenul bonyolult ember is meg lett alkotva. a teremtemu az ok, az okozo a Teremto. probalj meg ma egy halat egy madarral paroztatni, mi lesz belole? semmi, mert mindegyik a maga neme szerint szaporodik., a tudomany bebizonyitotta hogy a fajok hirtelen bukkantak fel es nincs koztuk atalakulasrol szo, nincs kapcsolat, en nem egy halbol egy sejtbol, vagy akar egy majombol fejlodtem ki. Hiszek benne hogy letezik egy rtelmes Teremto, es a tudomany ezt egyre jobban alatamasztja, sok bizonyitek van, nem lehet itt felsorolni mindet, az evoluco viszont alapjaiban megingott, hazugsag volt az egesz, egy beteg elme agyszulemenye
2010. júl. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
bocs a helyesirasi hibakert
2010. júl. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Constantine a démonvadász című filmet.

Abban a Főszereplé és Gábriel arkangyallal beszélget Istenről.


Nem pontosan idézem:


Constantine:- "A Hitemmel van baj?"

Gábriel:- "Nem, az a baj,hogy te Tudod,hogy van Isten...te láttad. Az embernek a hit ad erőt,nem pedig a tények."

2010. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Ezt nem mondtam el csak a mamámnak de itt leírom.

Még jó pár évvel ezelőtt kb. 17 éves lehettem rendkívül fájt az egész oldalam. Nem tudtam sem feküdni sem járni mindenhogy rossz volt.Egész esten nem tudtam aludni másnak imádkoztam Istenhez, hogy segítsen pont mire végeztem az imával azonnal elmúlt a fájdalom.Csodának nekem ennyi éppen elég volt. Pont utána jött ki az orvos, mert mama elment érte de addigra semmi bajom nem volt. Csodálatos érzés volt.

Sok órával később visszatért a fájdalom nem tudtam mi bajom volt később kiderült, hogy vesekövem volt és be is volt gyulladva csak komoly injekciókkal tudták csökkenteni a fájdalmamat akkor érdekes azonnal elmúlt a már 1 napja görcsölő szó szerint óriási fájdalom.

Azt mondom (írom) nektek higgyetek Istenben, mert ő szeret benneteket. Olvassátok a Bibliát és kinyílik a szemetek.

2010. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
hinni a demonok is hiszik hogy letezik Isten. jakab 2:19 "ugye hiszed hogy egy Isten van? jol teszed, csakhogy a demonok is hiszik, es reszketnek." nem eleg csupan tudni hogy letezik hogy van, ez egyertelmu, meg is kell ismerni ot. visszaterve a filmhez, honnan gondolja azt barki hogy gabriel arkangyal?
2010. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

"Közben egy kicsit átolvastam a belinkelt érvelést. Nos, harmatgyenge, gyermekien naiv próbálkozásról van szó."


Nem tudod megcáfolni!

2010. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
ha enram gondolsz, nem akarom megcafolni amit a linkel olvastal, en nem is neztem meg, tulajdonkeppen nem akarok cafolni, csak valaszoltam a fo kerdesre, hogyan bizonyitanam h letezik Isten
2010. júl. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!