Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják, hogy a kereszté...

Miért mondják, hogy a kereszténység rossz?

Figyelt kérdés
Abban egyetértek, hogy maga az egyház, régebben, amikor a hatalmat a királyok mellett, a papok és bíborosok alkották, azokat akik ellenségek voltak vagy veszélyesek az egyház tanítására megégették és megőlték. De manapság az egyház nem ítéli el a tudományt, más vallásokat még igén, mert azokat a Biblia is meg más nézeteket, de nem ők még senkit, nem folytat szent háborút, mert változott az egyház de a politika is az évezredek során. Ahogyan maguk a hatalmak által gyakorolt meg félemlítési és kivégzési módok is. Ez nagyon érdekfeszítő és érdekes kis dolog, mivel még a Római birodalom koraban, amfiteátrumokban "olompiákban stadionokban" cirkuszokban történtek a kegyetlen kínzások és halál bűntetések nem csak a keresztényeknek akiket oroszlánok vagy elefántok elé vetettek sokszor meg megköveztek nyilvanosan hanem az akkor még a kereszténység által nem felkarolt nomád, barbár törzseket is akik hódítottak de fejletlenebbek voltak abban az időben még, a hunokat, magyarokat stb... Aztán ezeket a keresztény egyház ahelyett hogy megakarta volna semmisíteni őket "ultimátumokkal" bele építette a keresztény egyházba, hogy még sem beszélnek el, és ne keljen őket kinyírni mert sanyargatták sanyargatják őket. Ez már egy nagy fejlődésnek számított, nagy fejlődés volt akkoriban. A halál büntetések cirkuszok helyett és megkövezés helyett, gyorsabban, egyre gyorsabb módszerekkel mágián, kötéllel, lefejezéssel zajlottak. Ez már kicsit emberségesebb mint a keresztrefeszítés élve...

2020. febr. 21. 07:17
1 2 3 4 5
 11/42 Anahystor ***** válasza:
62%

Nos elolvasva a linkelt írást az egyházi állásfoglalásról a véleményem, hogy semmitmondó szócsavarás.



"Hogyan lehet összehangolni a különböző tudományágak eredményeit és a Kinyilatkoztatás üzenetének tartalmát? S ha első pillantásra ellentmondások merül­nek föl, milyen irányban kell a megoldást keresni? Tudjuk ugyanis, hogy igazság nem mondhat ellen az igazságnak.[1]"


Szép szavak!!!



"Elődöm, XII. Pius már 1950-ben a Humani generis enciklikában elmondta, hogy az evo­lúció és az, amit a hit az emberről és annak hivatásáról tanít, nem ellentétesek, föltéve, hogy néhány alapvető igazságot nem hagyunk figyelmen kívül.[2]"


Vagyis???



"4. Figyelembe véve a tudományos kutatás akkori állását és a teológia követelményeit, a Humani generis enciklika az „evolucionizmus" tanítását komolyan veendő hipotézis­nek tekintette,"


ÁMDE


"e véleményt nem szabad úgy kezelni, mintha biztos és bizonyított tanítás volna, s a fölvetett kérdésben ezek után teljesen el lehetne tekinteni a Kinyilatkoztatástól;"


"megnevezte azt a feltételt is, amelynek megléte esetén e vélemény összeegyeztethető a keresztény tanítással, amire később vissza fogok térni."


Kivárom!!!


"Ma, 50 évvel az enciklika után új ismeretek késztetnek arra, hogy az evolúciós elmélet­ben többet lássunk, mint puszta hipotézist."


Csodás!!!


"Pontosabban inkább fejlődéselméletekről kell beszélnünk, mint a fejlődés elméletéről. E sok­féleség megfelel egyrészt a különféle föltételezéseknek, melyekkel az evolúció mecha­nizmusát próbálják magyarázni;"


Ezt talán illene kifejteni. Mire alapozza ezt? Jelenleg a tudásom szerint az evolúció elmélet egységes.



" másrészt a különféle világnézeteknek, amelyekre hivat­koznak. Így a fejlődéselméletnek vannak materialista-redukcionista olvasatai, de vannak spirituális olvasatai is. Megítélésük a filozófia, s utána a teológia illetékességi körébe tar­tozik."


Miért is? Az evolúció elmélet világnézet semleges, egyedül tudományos olvasata van. A jelenségeket korrektül leírja és nincs olyan tény, mely ellentmondana neki. Az, hogy ki-ki világnézete szerint miképpen próbálja félre magyarázni, már nem az elmélet hibája.



"5. Az egyházi Tanítóhivatalt az evolúció kérdése közvetlenül érinti, "


Na ezzel messzemenőkig egyetértek. Vakarják a tonzúrájukat, miképpen magyarázzák a magyarázhatatlant...


"... Ebből következően az emberre vonatkozó igazsággal nem egyeztethetők össze azok a fejlődéselméletek, melyek - a háttérben álló világnézetekből fakadóan - a szellemet úgy tekintik, mint az élő anyag energiájának formációját vagy ennek az anyagnak egyszerű megnyilvánulását."


Keverés, de még mekkora.


1, Az evolúció (fejlődés) elmélet nem világnézetből fakad, hanem tényeken alapszik.

2, Az evolúció elméletben nem szerepel a "szellem".

Nem tekinti azt semminek a semmilyen megnyilvánulásának, mivel nem tudományos fogalom.

3, Kibújik a szög a zsákból: "...az emberre vonatkozó igazsággal nem egyeztethetők össze azok a fejlődéselméletek"

szóval mégsem igaz a "Tudjuk ugyanis, hogy igazság nem mondhat ellen az igazságnak."

Mert itt bizony a vallási megfontolások "igazsága" ellentmond a valóság igazságának.


"De vajon egy ilyen ontológiai diszkontinuitás megjelenése nem vezet-e rá arra a fizikai kontinuitásra, mely az evolúció kutatásában vörös fonalként húzódik vé­gig, s már a fizika és a kémia területén is jelen van?"


Na ez mi? Milyen vörös fonal?


"A tudomány különböző rendjeiben alkalmazott módszerek figyelembevétele lehetővé teszi, hogy egymást kizárni látszó ál­láspontokat összhangba hozzunk."


Nocsak ez mi?

Milyen módszerek?

Milyen módszer alkalmas összhangba hozni a "teremtett embert" az evolúció során a majommal közös ŐSBŐL kialakult emberrel?


"A szellemivé válás mozzanata azonban nem tárgya az ilyen megfigyeléseknek"

Megfigyelhető a szellemivé válás és maga a "szellem"?



"A metafizikai tudás, az öntudat, az önmagára reflektálás, az erkölcsi lelkiismereti, a szabadság, az esztétikai és vallási élmények tapasztalata a filozófiai gondolkodás területére tartoznak, a teológia pedig feltárja a Teremtő tervei szerinti legvégső értelmüket."


Metafizikai tudás ... AZ MI?

Vallási élmények tapasztalata ... Kutatható? Reprodukálható? Elválasztható a képzelgéstől, tévképzetektől???


"Befejezésül egy evangéliumi igazságot szeretnék említeni, mely az Önök élő anyag fejlődésére irányuló kutatásainak horizontjára magasabbrendű fényt tud sugározni."


Megint egy "igazság"! :-)


Na most meg leszünk világosodva!


"A Szentírás ugyanis az élet rendkívüli üzenetének hordozója. Azáltal, hogy leírja a lét legmagasabb formáit, életbölcsességgel ajándékoz meg."


Bla, bla, bla...



VÉGÜL


"megnevezte azt a feltételt is, amelynek megléte esetén e vélemény összeegyeztethető a keresztény tanítással, amire később vissza fogok térni."


Kivárom!!!

Hát hiába vártam!!!


Nem adott semmilyen magyarázatot a keresztény teremtés mítosz összeegyeztethetőségére az evolúciós elmélettel, azaz a vallásnak nincs elfogadható magyarázata miképpen alapulhat a tanítása egy hamis mesén.

2020. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Én azt mondtam, hogy az egyház nem ítéli el a tudományt, vagyis nem üldözi tűzzel vassal. De vannak olyan dolgok, amelyekből nem enged. A társadalom, úgy a tudomány, attól lesz szép, ha sokszínű. Szerintem olyan hogy igazság nincs, mert a történelmi tényekre és jelenségekre, világunk kialakítására nem csak egy hipotézis, vélemény létezik. Azok a megfelelő vélemények, amelyek be vannak bizonyítva. Most kérésztény szemszögből ha úgy nézzük hogy nem ítélem el az evolúciót, akkor az sokszor abivliai szöveggel szóról szóra összeegyeztethetetlen lenne, ha nem tudnám hogy akkoriban még nem tudták hogy létezik evolúció. Mert akkoriban a tudomány nem tudta megmagyarázni hogyan keletkezett az élet, azt hitték például hogy a főld is lapos és az univerzum középpontjában van. Ezért is a régi írásokban nem a hogyan a lényeg, hanem a miért. Mert ha a hogyant nézzük, akkor azt kapjuk meg hogy az Isten a pávát vagy a papigályt hogyan festette meg, színről színre. Vagyis ezek szerint a papogály teremtés története így nézett volna ki leírt formában, ha mindent szóról szóra értelmezünk... Az Isten pedig egy fizikai a felklhők között élő lény, mint ahogyan azt egyesek elképzelik. Úgy mint egy rajzfilmben. A keresztények, a keresztény tudományban az ok okozat elmélettel magyaráznak mindent, és így az ősrobbanás és az az előtti folyamatok is megmagyarázhatók. Mert mindenek megvan az oka és az okozója. Ahogyan a modern tudomány fejlődik, úgy az egyházi tudomány is, az emberek pedig egyre jobban felnőnek hogy a bibliaból nem lehet kiragadni dolgokat, és szóról szóra értelmezni!
2020. febr. 21. 20:10
 13/42 Anahystor ***** válasza:
84%

" A keresztények, a keresztény tudományban az ok okozat elmélettel magyaráznak mindent, és így az ősrobbanás és az az előtti folyamatok is megmagyarázhatók. "


Igaz lenne ez, ha nem lenne rögtön egy kivétel! Istenre azt mondják, hogy neki nincs kiváltó oka. Azaz a saját elméletüket rögtön meg is cáfolják.

2020. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
#13 Azt mondják Isten örökké fogva volt, tart és lesz. Mert ők hisznek benne, de külön választanak főldi és Isteni dolgokat. Isten az okozója mindennek, a kiváltó oka. Mert Isten emberi ésszel nem lehet megmagyarázni.
2020. febr. 21. 21:19
 15/42 Anahystor ***** válasza:
83%

Ok, de nem éppen emberi ésszel (mivel nyilván ez van nekik is) állítanak róla dolgokat?


Ha nem lehet magyarázni, felfogni, akkor minek beszélnek róla?

2020. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Mert szerintük a világ nem létezne isten nélkül. Az ok okozat elmélet pedig azt írja le, hogy mindennek megvan az oka és az okozója. Vagyis minden főldi dolognak megvan, meg kell lennie az okozójanak, amelyet az emberek emberi ésszel nem tudnak felfogni. De ettől függetlenül nem azt jelenti hogy nem lehet tapasztalni, és érintkezni vele. Ez ateistaként tudom hogy teljesen furán hangzik. De ehhez csak hitre van szükség, és észre veszi az ember hogy nem hülyeség. Amúgy is tuls sok a véletlen, és a megmagyarazatlan dolog, és a tudomány folyamatosan változik. Most van két állandó dolog, a változó tudomány, és az állandó Isten amelyben hinni lehet. A tudomány mindig mást állít, lehet ma ezt, holnap pedig megcáfolja magát és a fejére fordul a világ. Ezzel ellentétben Isten csak egyet állít, és saját magával mindent megmagyaráz. Ezért volt az embereknek szüksége az egész történelem során, akezdetektől kezdve valami természet felettire. Az emberek mindig is érezték, hogy vannak bizonyos dolgok, amelyeket jobb nem zargatni....
2020. febr. 21. 23:01
 17/42 anonim ***** válasza:
Ez minden, csak nem tudás.
2020. febr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
De tudás. Ettől még jó ha foglalkozunk az életünk tanulmányozásával. Van akinek pont az az élete célja, hogy tanulmányozza az életet. Egyébként híres fizikusok és kémikusok, voltak kérésztények, és vallották be igazolták Isten létét.... Az ateizmus sem helyes nézőpont, mert mindnki hisz valamiben, valaki a tudományban. De tudomány nem tudta cáfolni Istent meg az ok-okozat elméletet, de nem is tudta igazolni. Ez is bizonyítja azt, hogy Isten nem földi, nem emberi, vagyis emberi ésszel fel nem fogható=természet feletti.
2020. febr. 21. 23:15
 19/42 Anahystor ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező!


"Egyébként híres fizikusok és kémikusok, voltak kérésztények, és vallották be igazolták Isten létét...."


Nos ez egyszerűen nem igaz.


Voltak a múltban (talán vannak ma is) Istenhívő tudósok, de egyikük sem igazolta Isten létét. Ha esetleg te tudsz ilyet, oszd meg kérlek, ki is volt az. (Nem véleményről van szó, hanem igazolásról!)


" Az ateizmus sem helyes nézőpont..."


Vajon miért?


" ..., mert mindenki hisz valamiben..."


Ok ez igaz, de ennek mi köze az ateizmushoz?


Gondolom tisztában vagy azzal, hogy a kérdés eldöntésében, ki ateista és ki nem az, EGYETLEN hit megléte dönt.


HA nem hiszed el, hogy isten (bármilyen és bármennyi) létezik, akkor ateista vagy,

Ha hiszel akár csak egyetlen isten létezésében, akkor nem vagy ateista.

Bármilyen EGYÉB hit (amire például te utalsz: tudomány, de akár UFÓK, fogtündér. spagettiszörny, világvége, stb. ...) teljesen indifferens a kérdés szempontjából.



"De tudomány nem tudta cáfolni Istent meg az ok-okozat elméletet, de nem is tudta igazolni."


Igaz, hogy a tudomány nem cáfolta Istent, de ennek oka az, hogy Isten nem vizsgálható tudományos módszerrel, mivel nem mérhető, nem észlelhető.


"Ez is bizonyítja azt, hogy Isten nem földi, nem emberi, vagyis emberi ésszel fel nem fogható=természet feletti."


Ezt nem bizonyítja.


Azt bizonyítja, hogy a tudomány azon dolgokkal foglalkozik amik a vizsgálati körébe tartoznak. Ezek a természeti jelenségek. A természetfeletti vizsgálatára a tudomány éppen a vizsgálhatatlanság miatt nem is gondol.

2020. febr. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

"Nos ez egyszerűen nem igaz.



Voltak a múltban (talán vannak ma is) Istenhívő tudósok, de egyikük sem igazolta Isten létét. Ha esetleg te tudsz ilyet, oszd meg kérlek, ki is volt az. (Nem véleményről van szó, hanem igazolásról!)"


Pont ezért mondtam, hogy Isten létét senki sem tudta bizonyítani, de meg sem cáfolni. De ők még is hittek benne...


"Ok ez igaz, de ennek mi köze az ateizmushoz?"


Mert az ateisták elméletileg nem hisznek semmiben, miközben abban hisznek hogy nincs Isten. Da ha nem hsznek senkiben akkor a tudomány sincs, se te magad? Mert nem csak Istenben lehet hinni, és hogyan magyarázd Isten nélkül azt hogy vagy? Hogyan jöttél létre, mi volt az ősrobbanás élőtt(...)?


"Igaz, hogy a tudomány nem cáfolta Istent, de ennek oka az, hogy Isten nem vizsgálható tudományos módszerrel, mivel nem mérhető, nem észlelhető."


Azért nem vizsgákható Isten, mivel a tudomány emberi, az embert pedig Isten teremtette, aki kapcsolatban van az emberek lehet kapcsolata de nem főldi. Nagyon egyszerű bizonyíték erre a Biblia ami elméletileg az ő szava. De megtudod e mondani, a sorok közül kiderül-e hogy mikor keltezett Isten, melyik időben, időintervallumban.. nem derül ki elmondom, mert ő teremtette az időt is. Legalább is ez derül ki a sorokból vagy sorok közül. ;)


"Ezt nem bizonyítja."


Dehogynem miért ne bizonyítaná?


"Azt bizonyítja, hogy a tudomány azon dolgokkal foglalkozik amik a vizsgálati körébe tartoznak. Ezek a természeti jelenségek. A természetfeletti vizsgálatára a tudomány éppen a vizsgálhatatlanság miatt nem is gondol."


Ezzel egyetértek, de még mindig ott a kérdés, hogy miért nem bizonyítja? Mert a tudomány nem elég fejlett Istenhez képest, mivel Isten teremtette a tudományt. A tudomány azt sem tudja megmondani ezek szerint, és vizsgálni, hogy mi volt az ősrobbanás előtt. A mai tudomány konteókon alapszik, ezért a tudomány is egyenrangú hit az Istennel.... Nem elég fejlett hozzá, viszont Isten tudja, és elég fejlett hozzá!

2020. febr. 22. 00:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!