Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták hogy magyarázzák,...

Az ateisták hogy magyarázzák, hogy a Nap lehetővé teszi számunkra az életet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy hogyan magyarázzák, hogy olyan hatalmas energiával rendelkezik, hogy ilyen messzire érezteti a hatását és pont jó helyen is vagyunk. Azért szerintem a körülmények ilyen összjátéka ha nem is bizonyítja, de alátámasztja a világ tervezettségét.
2019. aug. 5. 14:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
11%

Elveszel a részletekben, minden ami létezik az egység része. Kell a 6 milliárd fényévre levő égitest létezése, a mi létezésünkhöz. Semmisem felesleges, csak túl kicsi a tér-idő nézőpont. Mindem atomokból áll, ami tovább bontható egésszen addig, míg Einstein E=mc² egyenletéhez nem érünk. Egyes következtetések pedig arra utalnak, hogy az energia bontásánál csupán információt kapunk.

Ha egy univerzális információból elveszünk, más jelentéssel fog bírni.

2019. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
A kérdésben felhozott példa nem a legjobb a tervezettségre. A tervezettség megfigyelhető az quantumfizikában, az univerzum matematikai összefüggéseiben, a fizikai törvényekben, talán nem a legjobb példa, de még a DNS-ben is, vagy az evolúciós fejlődésben. Minden halad a rendezetlenség irányába, amit időnek érzékelünk. Mégsem esik szét a világ, hanem új és újabb struktúrák jönnek létre, amiknek céljuk, értelmük van, még ha emberi szemmel nem is túl hasznosak. A tervezettség nem egy kész univerzumra utal, hanem a terv felé haladásban lelhető fel.
2019. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Ozmium42 ***** válasza:
82%

A tervezettség sehogyan sem megfigyelhető. Sem a bonyolultság, sem a harmónia, sem semmi nem vezeti elő valaminek a tervezettségének a szükségességét. A tervezettség, mint megfigyelhető tulajdonság, egyszerűen nem létezik.


A hétköznapokban sem megfigyelés alapján döntjük el valamiről, hogy tervezett-e, vagy nem, hanem vagy tetten érjük, vagy tapasztalatokból következtetünk rá. Olyan tapasztalatokból, mint például hogy tudjuk egy állatfajról, hogy jellegzetes fészket épít, tudjuk az emberről, hogy jellegzetes módon változtatja meg a környezetét, házakat épít, képeket fest, stb. Ha nem érjük tetten a tervezőt, ha nincsenek vele kapcsolatban tapasztalataink, sőt, ha az sem biztos, hogy létezik egyáltalán... akkor a "műben" utólag már hiába keressük.

2019. aug. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
70%
Semmi nem halad terv felé. A mi univerzumunk anyagból áll, ami szabályok szerint működik, kicsiben és nagyban is. A szabályok nem túl bonyolultak, azt nem tudjuk honnan jön az anyag, mi volt az idő előtt (simán lehet, hogy semmi, sőt ez igen valószínű) és mi fog az egésszel a végén történni. Az biztos, hogy eddig mindenre találtunk matematikai és fizikai magyarázatot. Könnyen meglehet, hogy az egésznek nincs célja a végén, de mivel sok tudós vallásos, ezért biztos, hogy ez nem zavaró annyira, akár egy isten létezését is elbírja az anyagi világ, bár ok nem nagyon van rá.
2019. aug. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen lehet, hogy nincs igazad.
2019. aug. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
85%

A tervezettség érzetét az kelti, hogy vannak természeti törvények, amiket ismételve alkalmazva mintázatok jönnek létre, a gráfokat elég megnézni.

Na most lehet elmélkedni azon, hogy volt az őskáosz törvények nélkül összevisszaság és egyszer csak valaki megalkotta ezeket a törvényeket, csak akkor ott vagyunk, ha ő létezett, akkor ő már valami folyamatok eredménye kellett, hogy legyen, de minimum vonatkoztak rá valami szabályok, hogy tudjon összetetten létezni.

2019. aug. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg pont így létezhetünk, hogy az összes csillag ott van ahol lennie kell. Ha pl. nem lenne Jupiter vagy más bolygó, akkor nagyobb lenne az esélye, hogy minket talál el egy űrszikla. Pont most volt a napokban, hogy egy óriási méretű meteor a Jupiterbe csapódott.

Szerintem a nagy számok törvénye miatt már régen be kellett volna csapódnia valaminek, ami kipusztítja az embereket. Valami védhet minket ez ellen, gondolom sokan ezt is puszta szerencsének tudják be.

2019. aug. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%

"de mivel sok tudós vallásos, ezért biztos, hogy ez nem zavaró annyira, akár egy isten létezését is elbírja az anyagi világ, bár ok nem nagyon van rá."


Igen a Bibliában benne van hogy nem szolgálhat ember két úrnak. Nem lehet egyszerre Mammonban és Istenben "lenni". A tudósok is ateizmus felé hajlanak, vagyis Istentagadás, ami a Mammon legjobb dicsősége. De meghagyják magukban sokan, hogy hátha mégis van Isten és akkor majd az utolsó percben hozzá húznak. Micsoda gusztustalan dolog ez és ha Isten tényleg a szívbe lát, akkor nem tud senki elbújni előle...

2019. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: értelmes válasz is lehetne, ha nem a bibliára hivatkoznál.
2019. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

"Elveszel a részletekben, minden ami létezik az egység része. Kell a 6 milliárd fényévre levő égitest létezése, a mi létezésünkhöz. Semmisem felesleges, csak túl kicsi a tér-idő nézőpont. Mindem atomokból áll, ami tovább bontható egésszen addig, míg Einstein E=mc² egyenletéhez nem érünk. Egyes következtetések pedig arra utalnak, hogy az energia bontásánál csupán információt kapunk."


Hát te is elveszel a részletekben, csak téves részletekben. :D

1. Nem áll minden atomokból. Az anyag lehet korpuszkuláris vagy mezőszerkezetű:

Korpuszkuláris anyag: ezeknek vannak (lehetnek) olyan fizikai jellemzőik, mint tömeg, impulzus, perdület stb.

Fel lehet itt már hozni a részecskék kettős természetét is a fény példáján. A fény részecsketermészetével pl. a fényelektromos hatás magyarázható, hullámtermészetével az elhajlás, törés stb. A részecskék kettős természetét aktívan használja pl. az elektronmikroszkópia az elektronok relatíve kicsi de Broglie-féle hullámhossza miatt működhet.


Az anyagnak azonban nem minden formája részecskeszerkezetű. Fizikai mezőről (erőtérről) akkor beszélünk, ha a tér valamely tartományában, valamely időintervallumban a tér ezen tartományában az adott intervallumban levő tömegpontra erő hat, és az erő az idő-és helykoordináták folytonos, differenciálható függvénye.

Ez pedig nem szőrözés, ezeknek a mezőknek köszönhetjük, hogy egyáltalán élünk: a Föld gravitációs mezeje, a naprendszert összetartó gravitációs mező, a földi életet a sugárzásoktól védő mágneses mező mind ilyen mező.

Határozottan NEM minden anyag áll atomokból, és ezt az E=mc^2-es dolgot igazából fogalmam nincs, honnan szedted elő.

2019. aug. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!