Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik segélyszervezet segít...

Melyik segélyszervezet segít a legtöbbet a ténylegesen rászorulóknak?

Figyelt kérdés
Kinek érdemes adni az adónkból? Krisnásokról vélemény?
2019. ápr. 27. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Amelyik felismeri őket.
2019. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom azok, akik a leginkább kiterjedt hálózattal rendelkeznek. Nálunk a legnagyobb (bár ezek nem teljesen friss adatok alapján tettem sorba) a Máltai, azt követi a Vöröskereszt, majd a Magyar Karitász, utánuk az Ökumenikus segélyszervezet. De ezek csak hazai viszonyok, világ szinten a legnagyobb a Caritas, illetve kiemelkedik még az Unicef is.

Ezek szerintem mind ténylegesen segítik a részorulókat.


De nem fontos (csak) országos szervezeteknek adnod, adhatsz a környezetedben lévőknek is. Nálunk például a helyi karitász rendszeresen szokott gyűjtéseket szervezni és a környékbeli rászorulók közt osztják szét.

2019. ápr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az adómról mindenképpen kell rendelkezni. Csak nem olyan szervezetnek akarom adni, akik baromságokra költik, hanem akik tényleg segítenek másoknak és van eredményük.
2019. ápr. 27. 20:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első 1%-ot adhatod annak a felekezetnek, amelyiknek tagja vagy, a második 1%-ot pedig akár egy helyi alapítványnak is, akiket ismersz.
2019. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Eddig UNICEF-nek és a Máltai Szeretetszolgálatnak adtam, de kíváncsi vagyok, hogy milyen opciók vannak még.

(nem tanulmányokra vagy reklámokra, vagy menthetetlen csavargóknak szeretném adni).

2019. ápr. 27. 20:53
 6/9 A kérdező kommentje:

A másik 1%-ot a nemzeti tehetség programnak szoktam adni.

Közelről nem nagyon ismerek alapítványokat sajnos.

2019. ápr. 27. 20:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Tegnap olvastam a Kegyes alapítványról, hát a szívem szakadt meg, nézz utána. Nem tudom, hogy nekik lehet e, szerintem nem, de nem tudom. Ha lehetne, én nekik adnám.
2019. ápr. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:
50%
A baptista szeretetszolgálat is igencsak aktív...
2019. ápr. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:
....akár gyermekkórházat is választhatnál...
2019. ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!