Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Felház jól hirdeti az Isten...

A Felház jól hirdeti az Isten királyságát?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az interneten, több platformon is feldobott nekem a felházzal kapcsolatos cikkeket, és videókat, így nem voltam rest ránézni erre a dologra. Már korábban hallottam, hogy ők is valamilyen kereszténynek vallott mozgalom, de nem igazán tudok róluk sokat.


Ők tulajdonképpen kik, és az egyház milyen módon látja a működésüket?


2019. márc. 24. 19:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekem az alapján amit a felházról olvastam, és láttam, rendkívül szimpatikus dolog. Kezdjük avval a kezdémenyezéssel, hogy minden felekezetűnek szól. Próbálják ledönteni a felekezetek közötti falat a keresztények között, amire szüksége van a híveknek. (Nem azt mondom hogy össze kell mosni mindent egy egyházba, csak közeledni egymashoz. Főleg a történelmi és az új egyházak közötti szakadékot átjárhatóvá tenni)

DE nem tetszik, hogy ilyen politikai nyomás áll mögötte, főleg hogy az elnök fia prédikál, ez számomra komolytalanná teszi az egészet. Semmi olyanba nem csatlakoznék, aminek köze van a kormányhoz.

Amúgy azoknak akiknek nem tetszik az ilyen zenélős csarnokokban megrendezett istentisztelet van egy rossz hírem. Ez a jövő a kereszténységben a nyugati példából ítélve. És ez szerintem így a jó.

2019. márc. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ifjabb Orbán Ugandában találkozott az afrikai spiritizmussal, aminek egyébként hasonló gyökerei vannak, mint az amerikai neoprotestáns keresztény(nek mondott) szektáknak és úgy gondolta, hogy meghonosítja itthon is ezt a módszert.

Mivel más feladat nincs, csak hogy mindenki jól érezze magát, így nem mondhatja azt, hogy hát pl. a szerb ortodoxok inkább ne jöjjenek. Ez egy PC szöveg, hogy minden felekezetet "elfogad". Egy lelki illúzió az egész: mennyivel jobb azt kiabálni órákon keresztül a zenére, hogy "Jézus szeret", mint belátni, hogy Jézus követése csak önmagunk megtagadásával és kőkemény önfegyelemmel lehetséges. Az evangélium követését meg nem ezeken az alkalmakon lehetne mérni, hanem hogy ezek után a hétköznapokban ezek a fiatalok vajon mennyire gyakorolják az irgalmasság testi és lelki cselekedeteit. Vagy elég havonta egy "dicsőítés", ahol még jól is érezzük magunkat és akkor vallásosság kipipálva?

2019. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!