Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Felház jól hirdeti az Isten...

A Felház jól hirdeti az Isten királyságát?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az interneten, több platformon is feldobott nekem a felházzal kapcsolatos cikkeket, és videókat, így nem voltam rest ránézni erre a dologra. Már korábban hallottam, hogy ők is valamilyen kereszténynek vallott mozgalom, de nem igazán tudok róluk sokat.


Ők tulajdonképpen kik, és az egyház milyen módon látja a működésüket?


2019. márc. 24. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Okkult New-Age mozgalom, keresztény köntösbe öltöztetve.
2019. márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Van köztük minden a kisegyházaktól a hagyományos protestánsokon át a katolikusokig. Ott a zene a lényeg igazából.
2019. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem hirdetik jól, egy lagymatag egyveleg az egész, egy ökumené köntösébe bújtatott térítés-féle. Azzal hirdették magukat, hogy csak egyszerű dicsőítő alkalom, ezzel szemben keményen tolják a prédikációt saját felekezeti nézetük szerint.

Az pozitív, hogy Isten felé akarják terelni a fiatalokat, de más pozitívum most nem jut eszembe róluk.

2019. márc. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

"Az pozitív, hogy Isten felé akarják terelni a fiatalokat, de más pozitívum most nem jut eszembe róluk."


Ez az egyetlen lényeg, csak ez számít, ezért van az evangélium. Kár, hogy neked ez semmi, ez nulla. Mit kéne tenniük még?

2019. márc. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

#4

Remélem akkor nem vagy álszent és a jehovásokat is ennyire eszményien pozitívan ítéled meg Isten királyságának hirdetéséért.

2019. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
A jehovisták egy egész más istenhez akarják csalni az embert. A Felházban pedig az élő Istenhez. Az, hogy neked nem tetszik, az nem azt jelenti, hogy nem jól csinálják. Gondolom egy alkalmon sem voltál még. Nagy baj, hogy maradnak az ige mellett, ami leírja, hogy egyetlen egy közvetítő van Isten és ember között, ez pedig Krisztus, nem pedig a Mária, meg a szentek, meg a tök tudja még ki.
2019. márc. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Nekem nagyon tetszik a Felház és külön örülök neki hogy Orbán Viktor fia a vezetője. Büszke lehet a fiára. Külön tetszik az hogy a Felház nem kíván versenyezni a többi egyházzal vagy onnan hívőket elcsábítani. Úgy gondolom hogy a Szentlélek erősen működik náluk.

Viszont akinek baja van a Szentlélekkel és a karizmatikusokkal az a Felháznak is ellene lesz. Sokan vannak akik azt szeretnék ha Isten nem tenne csodákat a mai időkben, illetve ha valahol tesz akkor arra irigykednek.

Én egyébként katolikus karizmatikus vagyok.

2019. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

Akkor jól sejtettem, egy kicsit álszent vagy. Hiszen ha csak egy Isten van (remélem ebben még egyet tudsz velem érteni, bár ki tudja), akkor a jehovások is ahhoz az egy Istenhez akarják vezetni az embereket, még ha másként is nevezik. Vagy számodra ennyire lényeges egy név? Szerintem Isten nem egy szóhalmaz teszi.

Egyébként érdekes, hogy élből, reflexből elkezdted ekézni a katolikusokat, pedig én fel se hoztam keresztény felekezeteket. Ráadásul protestánsok körében nagyobb negatív visszhangot keltett, mint katolikus körökben. Mert bár biztos van pár katolikus, aki elmegy ezekre a szeánszokra, de többnyire a protestánsoktól járnak oda. Ezért gondolom ők inkább féltik híveiket.


De ha már felhoztad a katolikus tanokat, elmondanád konkrétan, hogy a felház mit tanít? Mert nekem ez idáig nem tisztult le. Úgy tűnik, te meg nagy szakértője vagy a felháznak. Például a prédikációk mely felekezet teológiájának felelnek meg? Mert például a keresztségről teljesen mást vall egy evangélikus, mint egy baptista, s lehetne sorolni végtelenségig.

2019. márc. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Ismered a jehovisták istenképét, pontosan tudod, hogy nem az élő Istenhez viszik az embert, kár ezen rugózni. És már írtam, hogy én sosem voltam, de egy testvér rendszeresen jár tőlünk, aki nem csak vasárnapi keresztény, hanem élő kapcsolata van Istennel, a Bibliát rendszeresen olvassa, imaélete teljes, gyümölcsei pedig biblikusak, Szentlélekkel áldottak.

Nekem az ő véleménye számít és szerinte semmi káros nincs a Felházban. A Biblia azt írja, hogy meg kell nézni, hogy ki mondja azt, amit mond. Neked van élő kapcsolatod Istennel? Akiktől hallottad a negatív véleményt, azoknak is van, vagy csak a szokásos vasárnapi vallásosak, akik esznek, meg isznak valami homályos valamit, az egyetlen közbenjáró helyett több tucat halott emberhez könyörögnek, stb stb stb. Hadd ne az ilyen véleménye legyen már a mérvadó.

2019. márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak nektek, neoprotestáns szektásoknak van élő kapcsolata Istennel, nekünk, kárhozatra ítélt katolikusoknak nem lehet kapcsolatunk Istennel.

Egyébként pedig direkt nem is katolikusokra hivatkoztam, hanem református, evangélikus lelkészek véleményére, amiket régebben olvastam. Ha nagyon szükségesnek ítéled, akkor előkereshetem az internet mélyéről, gondolom fent vannak ezek még valahol. Talán egy protestáns lelkészt nem tartasz vasárnapi kereszténynek, még ha láthatóan minket katolikusokat annak is bélyegzel.

2019. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!