Létezik Isten?

Figyelt kérdés
Kérlek, indokoljátok meg a válaszotokat.

2019. jan. 29. 02:45
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim válasza:
Ha valaki azt írja létezik akkor is, ha valaki azt írja nem létezik, akkor is le van pontozva! Miért?
2019. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 Tislerics Máté ***** válasza:
33%

Amíg nincs mindenki által elfogadható bizonyíték Isten vagy istenek létezésére, addig bárkinek lehet igaza!


De azt elvileg sem lehet bebizonyítani, hogy nem létezik! Hiszen sosem lehetnénk biztosak abban, hogy nem csak elrejti magát előlünk.


Ha megtaláljuk akkor viszont lehet eredményt hirdetni. Az ateistáknak be kell látnia, hogy tévedtek és az univerzumban tényleg van valami jelentőségünk. Ha más nem is, legalább annyi, hogy egy Istenség akaratából vagyunk itt.


Viszont egy valamit tudni kell a vallásos embereknek: Ha megtaláljuk Istent, akkor a vallások korának vége lesz! Nyilván maradnak páran összeesküvés elmélet hívők, meg fanatikusok, akik ennek ellenére sem fogják elhinni. De a lényegen ez nem fog változtatni: A nyertes vallás "szintet lép" is részese lesz az emberiség legnagyobb vívmányának, ami nem más, mint maga a tudomány! Végre nem csak hinni lehet majd Istenben, hanem meg is figyelni, megérteni... Egy új tudományterület fog kialakulni akkor. És a vallásos emberek, akiknek igaza lett végre megszeretik a tudományt... muszáj lesz nekik.... :D

2019. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
52%

Nem jelenthetjük ki, hogy nincs, de ha feltételezzük a létét, az több kérdést vet fel, mint amennyit megválaszolna.


Szokásos érvelési hiba a hívőknél, hogy valaminek teremtenie kellett a világot, de ha már pedig a világ teremtenie kellett valaminek, akkor azt a valamit is teremtenie kellett valaminek és így tovább. Nos én azt mondom, hogy logikusabb, hogy senki nem teremtett semmit.

2019. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
12%

Aki hisz Istenben, annak létezik. Aki hisz Oziriszben, annak létezik. Aki hisz Zeuszban, annak létezik.

Arra semmi realitást nem látok, hogy a kereszténység bármivel hitelesebb lenne bármilyen más hitvilágnál, de aki hisz ebben, az nyilván nem így látja és így tovább.

2019. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
54%
Nyilvánvaló hogy istenek nem léteznek. Az ember fél a haláltól ezért találta ki a túlvilágot. Az egyházak meg azért alakultak meg mert ki akarták használni az emberek félelmét. Kitalálták a haragos dühös isten képét, és egyetlen megoldásként, az ő szabajrendszeruk elfogadását. Erről szól isten és az összes vallás. Szóval igen létezik isten a fejekben
2019. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 KZitus ***** válasza:
47%

Szia

Teljesen biztos vagyok a létezésében.

Rengeteg, az élettel kapcsolatos kérdésem, kutatásom után jöttem erre rá. Számomra azért volt fontos erre a kérdésre a válasz, mert ha létezik, akkor ez adhat egy magasztosabb célt az életünknek!

Talán ismersz olyan tényeket, melyeket nehéz megmagyarázni egy Teremtő létezése nélkül. Például azt, hogy a természetben olyan precíz beállítások figyelhetők meg, amelyek lehetővé teszik az életet a bolygónkon, vagy hogy élet nem jöhet létre élettelen anyagból.

A Biblia azt írja, hogy Isten az élet forrása a Jelenések 4:11 versében. Ezt bizonyítja a minket körülvevő világ is, amelyben élünk. Mindent úgy teremtett meg, hogy az a legkényelmesebb életet biztosítja az ember számára a földön (az már másik téma, hogy az ember módszeresen tönkreteszi azt).

De a Bibliából nagyon sok mindent megtudhatunk Istenről, és arról is, miért kerültünk ebbe az "áldatlan" helyzetbe, amit jelenleg tapasztalunk.

Az, amit a Biblia ír Istenről, könnyen érthető, mégis nagyon elgondolkodtató. Sokan meg is lepődnek azon, amit megtudnak róla.

A Teremtőnk nem egy személytelen erő. Van személyisége, és neve is. Jehovának hívják az Ézsaiás 42:8 szerint.

Jehova Istennek nem volt kezdete, és örökké létezni fog, ahogyan arról a Zsoltárok 93:2 és Ézsaiás 40:28 ír.

Isten nem egy szigorú bíró, ahogy sok vallás beállítja. A legjellemzőbb tulajdonsága a szeretet a 1János 4:8 szerint.

Istent érdeklik az emberek, és tudatja velünk, hogy mi az élet célja a Prédikátor 12:13 és a Mikeás 6:8 szerint.

A Biblia természetesen nem ír le mindent Istenről. Úgy fogalmaz, hogy a jelenlegi ismereteink csak „szegélyei” az útjainak a Jób 26:14-ben.

Ez csak éppen érintése a sok sok oknak, amiért tudom, hogy van egy Teremtő Isten, aki nagyon nagyon szereti a teremtményeit, és amióta bűnbe esett azon dolgozik, hogy megszabadítson minket a bűntől és a haláltól. :-)

2019. jan. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
Vannak materialista megközelítésből is létező istenek, olyan természeti népek istenei (ahogy keresztények mondanák: bálványai), melyek nem vitatható fantazmagóriák, hanem konkrét fa, hegy, állat, égitest, természeti jelenség. Csodatételük pedig az általuk okozott esemény. Jellemzően a szabad ég alatt élő népek még a természettől függtek, életben maradásuk a természet szeszélyének függvénye volt, így azon járt az eszük, nem értek rá elvontabb istenek létén vagy nemlétén agyalni.
2019. jan. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

"materialista megközelítésből is létező istenek"

-nincsenek. Az a bálvány- ami ellen különféle módon küzdenek a világvallások, de a természeti népek sem materialista megközelítésből tették: hanem mert kapcsolatban voltak a természet-felettivel, a transzcendenssel, ritusokban ünnepelve fejezték ki ezt - minthogy ez emberi mivoltunk lényege, pusztán abból is látszik : tudunk róla gondolkodni. A metafizika -a szó eredeti értelmében "ami a létesülteken túli" - minden világnézetben jelen van, a materialistában tagadóan.

A materialista az anyagból eredezteti a tudatot, mintegy abból kinőve (magától), az idealista a tudatból eredezteti a létezőket (mintegy teremtve) - ez a tudat, szellemi, a különféle néven nevezett Abszolútum. Azonban a konzekvensen végigvitt eredetelmélet végigviszi: az Egy-ig, tehát a 'nemduális' szemléletig (anyag-szellem, test-lélek) fölé emeli: a kettő lényegileg: Egy. Az ókori görögöknél az Egy istenszinonima volt. A buddhista tan is erről szól: mindennek buddha természete van (buddha, mint tudatállapot, nem a történelmi Buddha)

Ilyesmi.

2019. jan. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
27%

En a Roma 1:20 alapjan bitos vagyok benne hogy igen.

Mert nezzuk csak meg a kaptarat a mehekkel:

1. Rend es harmonia van mindenki teszi a dolgat (kvazi egy tokeletesseg...)

2.A termek amit termelnek egy japan gyar pontossagat es egy nemet gyar minoseget is meghaladja...

3.A meh pontosan ugy van megalkotva hogy teljesen betoltse feladatkoreit...


[link]


Isten felette van a tudomanynak..ezert is emberi eszel soha nem ertjuk meg hinnunk is kell mert az ami nem foghato fel eszel de igaz csak hit altal erheto el az embernek...

2019. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
68%

(kvazi egy tokeletesseg...)

Na, itt van a probléma:

a "majdnem tökéletes" és "szinte tökéletes" kifejezések PONTOS jelentése:

NEM TÖKÉLETES!

2019. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!