Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha a családommal...

Mit tegyek, ha a családommal ellentétben én nem hiszek Istenben?

Figyelt kérdés

A szüleim római katolikusak, épp ahogyan a nagyszüleim is.

A családból senki nem vallásos olyan szinten, hogy vasárnaponként templomba járnánk, de karácsonykor elmegyünk, dobunk be adományként pénzt, és természetesen mindenki hisz Istenben.

Csakhogy ezalól én kivételt képezek.

A most elsős, és máris hittanra járó testvéremmel ellentétben én 12 éves voltam, mikor először kezdtem hittanra járni. Akkoriban vezették be hogy kötelező választani (legalábbis nálunk) hogy vagy hittanra, vagy etikára járunk. Akkoriban mondta anyum, hogy járjak hittanra, én meg belementem, hogy oké, miért is ne. Fontos tényező hogy különösebben már ekkor sem foglalkoztam a hittel, csak olyan 9 éves koromig imádkoztam néha este a nagyszüleim ajánlására, de azt is csak akkor, ha gyermekfejjel épp szükségem volt valamire.


Szóval elkezdtem hittanra járni, és a mai napig erre járok heti egy órában.

Mikor múlt év végén felvetettem itthon hogy át szeretnék menni etikára, a szüleim mondták, hogy mivel ez a családom vallása, kötelezettségem hű maradni hozzá és tanulni.


Nem szeretnék gyűlöletet vagy veszekedést szítani, ezért kérlek ne kövezzetek meg ami miatt ezt nyíltan leírom, de én nemk hiszek Istenben.

A vallásokra csak úgy tudok gondolni, mint egyfajta kapaszkodópontokra, amik azért születtek hogy az egyszerű ember fel tudja fogni azt az óriási világot, amibe beleszületett.

Hiszen sokkal könnyebb egy olyan hit alapján gondolkodni, amiben Isten segít nekünk, és halálunk után ha nem vagyunk bűnösök akkor a mennybe kerülünk, mint ép elmével felfogni azt, hogy jelentéktelen porszemek vagyunk az univerzumban, akiknek ugyanaz lesz a sorsa mint az összes többi embernek a Földön: egyszer meghal, a tudata megsemmisül, és egyszerűen megszűnik létezni többé.

Egy szó mint száz, az én véleményem szerint a vallások segítségként vannak ahhoz, hogy az ember fel tudja fogni az önön halandóságát egy egyszerűbb, barátságosabb illúzióban.


A családom viszont hallani sem akar róla, mikor néha utalok rá, hogy én nem abban hiszek mint amiben ők.

Hittanórán egyenesen kényelmetlenül érzem magam, mert mindazzal én nem értek egyet, amit a tanár mond.

Mikor húsvétkor böjtölünk, vagy karácsonykor templomba megyünk, számomra az is rossz érzés, mert én csak amiatt teszem, mert a szüleim szerint muszáj.

Tehetnék valamit, hogy megértessem velük az álláspontomat? Vagy jobb ötlet inkább nem feszegetni a húrokat, és csendben tűrni tovább az egészet?


Tisztában vagyok vele, hogy a vallás egy nagyon megosztó téma, és komoly konfliktusokat okozhat a másban hívő emberek közt, éppen emiatt aggódok, valamint féltem először kiírni ezt a kérdést is.


Előre is köszönöm a segítséget.

15/L



2018. ápr. 24. 14:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Méghogy Szókratész követte volna Jézust? Szókratész megvilágosodott ember volt a megvilágosodott ember pedig nem követ mást csak a szive tanitását ezért nem követte Jézus Buddhát és Buddha se követte volna Jézust. Ők csak végtelenül boldog emberek voptak akik haza találtak.


Kérdező lényegtelen most a helyzeted én azt ajánlom ne kapálóz minden magától megfog oldodni csak engedd megtörténni. Ebben a helyzetben nem tehetsz egyenlőre semmit.

2018. ápr. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Buddha, Szókratész, Lao Ce emberek voltak, és annak is állították magukat. Jézus több volt, és annak is állította magát.
2018. ápr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Jézus is csak ember volt megvilágosodott ember egy nagyon szeretet teljes ember de ember volt csakugy mint te vagy én az állitása pedig arra vonatkozott hogy minden és mindenki isten maga nincs olyan dolog amit elválaszthatnál istentől mert minden ő, minden egy, egy pedig minden.
2018. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Kedves #23. Az ezoterikus irodalom, amellyel tele vannak a mai könyvesboltok pontosan ezt tanítja Jézusról amit írtál, és hogy mi mindannyian Isten része vagyunk, elvileg mindenkiből lehet „Krisztus”, s Jézus egy nagy erkölcsi tanító volt. De milyen alapon állítanak ilyet?


Jézus életéről és személyéről szóló leghitelesebb források a saját közvetlen tanítványai által írott evangéliumok, apostoli levelek. Az Újszövetség nem hagy kétséget afelől, hogy Jézus Isten egyszülött Fia volt, aki meghalt az emberiség bűneiért, hogy Sátán munkáit lerontsa.


Ne az ezoterikus irodalomból tájékozódj Jézusról. Ne is a Koránból (évszázadokkal később íródott), mely azt állítja, meg sem halt a kereszten! Hanem a közvetlen forrásból.


„C.S. Lewis "Keresztény vagyok" című könyvében írta a következőt: "Itt próbálom meg elejét venni annak, hogy bárki is azt az igazán ostoba dolgot állítsa, amit sok ember mond Róla: "Kész vagyok elfogadni Jézust mint az erkölcs nagy oktatóját, de nem fogadom el állítását, hogy Isten.’ Ez az, amit nem szabad mondanunk. Az olyan valaki, aki csak ember volt, és olyanokat mondott, mint Jézus, nem lenne nagy, erkölcsi tanítómester. Az vagy eszelős volna – egy szinten azzal, aki magát buggyantott tojásnak tartja --, vagy pedig maga a pokol ördöge. Választanunk kell. Vagy Isten Fia volt ez az ember és ma is az, vagy őrült, s valami annál is rosszabb. Elzárhatjuk, mint egy bolondot, leköphetjük, megölhetjük, mint egy démont; vagy lába elé borulhatunk, és Urunknak, Istenünknek nevezhetjük. De ne huzakodjunk elő semmi olyan leereszkedő zagyvasággal, hogy nagy erkölcstanító volt. Ezt a lehetőséget nem hagyta nyitva számunkra. Nem volt szándékában."

[link]

2018. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
nem sajnálatos modon nem hiszek abban amiben te, márcsak azért sem mert Jézus életéről sok mindent nem tudunk rengeteg év kimaradt nem tudjuk hol járt milyen technikákat tanult járt-e Indiában stb. ugyhogy nem egyáltalán nem ismered Jézust se te de még a szentirás sem(ez persze nem azt jelenti hogy én 100%osan ismerem).
2018. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

„Jézus életéről sok mindent nem tudunk, rengeteg év kimaradt”


Attól még meglehetősen sok információ megtudunk belőlük, hiszen Jézus azét jött, hogy a Benne hívőknek „élete legyen”. Ami tudnivaló szükséges az üdvösséghez, átadta tanítványainak.


Még egy nagy megtévesztése az ezoterikus irodalomnak, hogy legyünk csendben, meditáljunk, és kapcsolatba léphetünk Istennel, vagy Jézussal akár. Számos sikerkönyvet írtak, melyekben „Jézus” vagy "Isten" új kinyilatkoztásokat ad, melyek ellentmondanak a Bibliában foglaltaknak.


Jézus előre megmondta, hogy visszajövetele előtt komoly megtévesztés lesz. Hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, akik sokakat elhitetnek (Máté 24). Az új spiritualitás a keresztény egyházakba is beférkőzik, sőt ez már elindult. A keleti meditatív technikákat, keresztény terminológiára írják át, kontemplatív imának nevezve. Például ha valaki a Biblia egy sorát vagy szavát ismételgetve meditál, az „keresztény” gyakorlatnak számít.

Hódítanak a csodatevő igehirdetők, akik "Szent Szellemmel" vannak felkenve (pl. Benny Hinn). Más tévtanítók azt hirdetik, Isten anyagi jólétet és egészséget hoz az ember életébe (Joel Osteen, Joyce Meyer, stb). És ezen szerzők könyvei a hazai keresztény könyvesboltok polcain megtalálhatók! a PAX tv-n vetítik az előadásukat... Hihetetlen!


Zseniális könyv e témában:

Warren Smith: False Christ coming – does anybody care?

(én prospero-n keresztül szereztem be)

2018. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Felesleges ezen vitázni ugyse tudod te se bizonyitani ahogy én a biblia ugyanugy tévedhet mint mi itt és most. És egyébként fontos lenne ha kimaradt évek is meg lennének igy mélyebben megérthetnétek az ő tanitásait hasznos lenne kiváncsi vagýok mit tanulhatott indiában
2018. ápr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!