Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan fogadtathatnám el az...

Hogyan fogadtathatnám el az új embert, a családommal?

Figyelt kérdés

Egész pontosan a testvéreimről van szó. 2 és fél éve tértem meg és nem tudnak ezzel mit kezdeni. Pedig nem térítgetem őket, szóba se hozok semmi olyat, ami zavarhatná őket. Ők mégis mindig provokálnak. Hogy szentfazék vagyok. Hogy ne vegyek fel csinosabb szoknyát/ruhát/bármit, mert a szentfazekak csak bokáig érő szoknyát meg buggyos ujjú blúzokat hordanak. Ne nézzem meg azt a fényképet, mert erotikusan néz ki rajta és az ilyet nem szeretik a szentfazekak. Miért nem megyek vele moziba, mikor tanításra megyek? (2x megyek egy héten fixen, még nem tudta megjegyezni) És a többi és a többi. Estig tudnám sorolni.

Ők nagyon világiak, szabados szexualitással, életmóddal. Emellett persze látom rajtuk, hogy teljesen elveszettek, bizonytalanok, állandóan megerősítést várnak a környezetüktől, hogy elég jók-e. Az én életemről egyébként nemigen kérdeznek, ha együtt vagyunk ők beszélnek magukról és én hallgatok. Próbálok én türelmes lenni, de olyan rossz, hogy nem is tudnak semmit és folyton piszkálnak. Én mióta megtértem, egész más vagyok. Bennem van az a biztos tudat, hogy Isten gyermeke vagyok, ettől magabiztos és szabad lettem. Van egy csodálatos párom, kiegyensúlyozott vagyok és bár van egy rakat gondom bajom nekem is, Krisztus tenyerén másként állok ezekhez, nincs bennem félelem. Bennük sok van. (ők már elmúltak 30-ak és jelenleg elég reménytelen, hogy családot alapítsanak, ez is biztos nagyon nehéz nekik) Mindezt azért írtam le, hogy kb. lássátok a körülményeket. Ha tudtok néhány bölcs tanácsot, hogy felelhetnék, viselkedhetnék az ilyen piszkálódásokra, azt megköszönném. Igének is örülök, sőt...:)


2015. aug. 20. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Istenben bízom, nem félek, ember mit árthat nekem?! (Zsolt56)
2015. aug. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Imádkozz értük, de szeretetből.

A többi pedig Istenre és rájuk tartozik.

2015. aug. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Máté 9:38 Kérjétek azért az aratásnak Urát, hogy küldjön munkásokat az ő aratásába.


Azért imádkozz, hogy küldjön Isten olyan munkást a családtagjaidhoz akire hallgatni fognak.

Ezen kívül nem te, hanem csak a Szent Lélek tudja vonzani az embereket Jézushoz:

Ján 6:44 Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, aki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

2015. aug. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudod elfogadtatni a családoddal, hogy megtértél, amíg ők maguk meg nem térnek. A legtöbb az lehet, hogy tudomásul veszik, és békén hagynak, de ez jellemfüggő. Jézus megállapította: " Nincs próféta tisztesség nélkül csak a maga hazájában, és a rokonai között és a maga házában." (Mk 6,4) Ez a te esetedre ugyanolyan mértékben áll, mint bárki máséra, akiről hallottam. Nekik te mindig a testvérük maradsz, méghozzá a szó biológiai értelmében. Biztató, hogy Jézus testvérei és anyja sem maradt meg a kételkedő állapotban, hanem idővel Jézus követőivé váltak. Ha imádkozol értük, akkor helyzetbe hozhatod őket, de ne érezz csalódást, ha ez hosszú időt vesz igénybe. Amikor hitetlen emberekért imádkozunk, akkor az a cél, hogy az a vakság, amit az Isten ellensége helyezett rájuk, lemenjen róluk, hogy felismerjék, hogy Isten hívja őket, de még ekkor is van döntési szabadságuk, hogy Istent választják-e, vagy nem. Minél hatékonyabban imádkozunk a megtéretlen rokonainkért, annál könnyebbé tesszük számukra a döntést, de senkit sem imádkozhatunk be Isten országába, aki nem akar menni. Ezért jó dolog bölcsességért is imádkozni a kijelentés mellé, ebben az esetben elsősorban a testvéreid számára, de természetesen nekünk magunknak is szükségünk van bölcsességre és kijelentésre.
2015. aug. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ne nézd le őket, és ne ítéld el őket a szívedben, mint ahogy az írásaidban teszed. Nállunk természetes dolog, hogy egy kicsit "húzzuk" egymást a tesvéremmel, egy kicsit kötekedünk, egy kicsit csipkelődönk. Ilyen esetben valóban szentfazékság elfelejtkezni erről, és azt mondani, hogy már Isten gyermeke vagyok. Tudod, bibliai prófécia, hogy csak azok juthatnak be, akik olyanok, mint a kisgyermekek. ne légy túlságosan bölcs, és túlságosan igazságos se velük szemben. ők a testvéreid. menj velük el moziba, hogy lássák, fontosak neked. mert azt hiszik, hogy már nem azok. ne engedd, hogy te is alátámasztója légy annak a jelnek, miszerint az emberekből kihül a szeretet. ne feledd Jézus tanácsát: irgalmasságot akarok, és nem áldozatot. Mi történik, ha nem mész el egy héten tanulni, hanem moziba mész velük? megköveznek? inkább beszéld meg velük: elmész velük, jövő héten meg ők jönnek el veled... de ha ezt nem válalják, akkor is menj el velük. Ne embereket kövess, hanem Jézust, aki túllátott a szabályok erdején, túl a sabbaton, rugalmas és ésszerű volt. Nevess a testvéreiddel, és ne rajtuk nevess...
2015. aug. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdekelne, hogy milyen közösség tagja vagy?

Ha nem akarod publikusan kiírni, akkor privátban írd már meg nekem, kérlek. Köszönöm szépen!

2015. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne, meg másokat is szerintem.
2015. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!