Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelenthet az hogy "nyelvek...

Mit jelenthet az hogy "nyelveken szolni"?

Figyelt kérdés
Egy könyvben olvastam,ahol lelkészt emleget aki liturgiát tart de olyan idegenül hangzik"olyan mintha oroszul lenne vagy nyelveken szolna".
2010. jún. 10. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Több nyelv össze keverve, talán.
2010. jún. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
glosszolália (gör.), nyelveken szólás: az elragadtatás nyelve. -Korintusban (1Kor 12,10; 14,2-9), Cezáreában és Efezusban (ApCsel 10,46; 19,6) ismerték. Nem idegen nyelven beszélést jelentett (nyelvek adománya, pünkösdi csoda), hanem semmilyen nyelvből ki nem mutatható hangsoroknak elragadtatott állapotban való hallatását; a ~ csak azok számára volt érthető, akiknek erre külön adományuk volt (1Kor 14,10). A prófétálás adományától eltérően nem a közösség épülésére, a hívők hitbeli ismereteinek gyarapítására szolgált, hanem csak a Szentlélek jelenlétét tanúsította. Ezért a prófétálás fölötte állt a ~nak; a Lélek adományainak értékrendjében a ~ állt az utolsó helyen. Már Szt Pál figyelmeztet arra (14,13-19), hogy megvan a ~val való visszaélés veszélye. - A 19. sz. végén a pünkösdistáknál, s vsz. az ő hatásukra a 20. sz. végén a karizmatikus mozgalmakban a ~ újra megjelent.
2010. jún. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 pelgrim ***** válasza:
Az amit némely felekezetek nyelveken szólásnak neveznek, nem több mint a kis gyerek gagyogása aki még nem tud beszélni. De az ember elérheti a tudatnak azt a színvonalát amelyen minden ismeret rendelkezésére áll. Akkor képes bármilyen nyelven tökéletesen beszélni.
2010. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A bibliai nyelveken szólás egy jel volt Istentől, ami hitelesítette az apostolok(és a munkatársaik) üzenetét Krisztusról. Mivel a Biblia akkor még nem lehetett a kezükben így kellett valami, ami jitelesítette az üzenetüket. De ez nem egészen az volt, amit ma nyelveken szólásnak neveznek, akkor valós beszélt nyelveken szoltak, míg manapság nem ez a jellemző. Ahogy az Apcsel 2 ben is látható, a minden felől Jeruzsálembe gyüllő emberek a saját nyelvükön hallották szólni az apostolokat. (Érdemes talán azon elgondolkodni, hogy azok a pünkösdi-karizmatikus prédikátorok, akik saját állításuk szerint megkapták ezt az ajándékot, és elmennek valamien idegen országba, valyon mi szükségük tolmácsra? Mert, hogy tolmácsot használnak!)

Az ilyen gyülekezetekbe járók ahol ezt erőltetik, előbb-utóbb a tömegnyomás hatására elkezdenek az emberek ossze vissza hablatyolni, de ez nem biblikus nyelvekenszólás.

De lehet hallani olyan beszámolókat is, hogy valaki elmegy külföldre és egy gyülekezetében a saját nyelvén hall valakit beszélni vagy imádkozni, és azt hallja, hogy az illető káromkodik, Istent szidja. Ez pedig nem Istentől jövő dolog.


<><

2010. jún. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!