Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a nyelveken szólás? Sokmind...

Mi a nyelveken szólás? Sokmindent nemértek, de ez felettébb. És Péternek a lepedőben az a sok álat? Az ap. Csel. Ben olvasam.

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 20:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A nyelveken szólás a Szent Szellemmel való beteljesedés vagy Szent szellem keresztség igei bizonyítéka,és Az Atyával való természetfeletti kommunikáció,ima.

Péter lepedőjében a tisztátalan állatok azt jelképezték,hogy a Mózesi törvény érvényét vesztette,és hogy a pogányok is kaphatnak üdvösséget,mivel előtte nem mehetett volna Péter pogány házába a törvény miatt,Isten ezzel jelképezte ,hogy minden ember számára van az Evangélium,és az ez után Péterhez jövőkkel elmehet,mert Isten küldte őket.

2011. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi,olvasom tovább az ap.cselt.
2011. febr. 23. 20:33
 3/22 anonim ***** válasza:

És a nyelveken szólást Pál kifejti még az '.kor.14-ben,ahol elmondja a gyülekezetben való helyes használatát,és a személyes imaéletben való szerepét is.Pál maga is szólt nyelveken,nem is keveset.


1Kor 14:18 Hálát adok az én Istenemnek, hogy mindnyájatoknál inkább tudok nyelveken szólni;


1Kor 14:5 Szeretném ugyan,(theló etheló,de=AKAROM PEDIG) ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de inkább, hogy prófétálnátok; mert nagyobb a próféta, mint nyelveken szóló, kivévén, ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön.

2011. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
bocs ez a Péter lepedője hol van megírva?apcsel mennyi?
2011. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Apcs 10:10 Megéhezék azonban, és akara enni: míg azonban azok ételt készítének, szálla ő reá elragadtatás;

Apcs 10:11 És látá, hogy az ég megnyílt és leszálla ő hozzá valami edény, mint egy nagy lepedő, négy sarkánál fogva felkötve, és leeresztve a földre:

Apcs 10:12 Melyben valának mindenféle földi négylábú állatok, vadak, csúszómászó állatok és égi madarak.

Apcs 10:13 És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel Péter, öljed és egyél!

Apcs 10:14 Péter pedig monda: Semmiképpen sem, Uram; mert sohasem ettem semmi közönségest, vagy tisztátalant.

Apcs 10:15 És ismét szózat [lőn] ő hozzá másodszor is: Amiket az Isten megtisztított, te ne mondd tisztátalanoknak.

Apcs 10:16 Ez pedig három ízben történt; és ismét felviteték az edény az égbe.

Apcs 10:17 Amint pedig Péter magában tűnődék, mi lehet az a látás, amelyet látott, íme az férfiak, kiket Kornélius küldött, megtudakozván a Simon házát, odaérkezének a kapuhoz,

Apcs 10:18 És bekiáltván megtudakozák, vajon Simon, ki neveztetik Péternek, ott van-e szálláson?

Apcs 10:19 És amíg Péter a látás felől gondolkodék, monda neki a Lélek: Íme három férfiú keres téged:

Apcs 10:20 Nosza kelj fel, eredj alá, és minden kételkedés nélkül menj el ő velük: mert én küldöttem őket.

2011. febr. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
16%

Szia!


A Biblia csupán három olyan esetet tár elénk, amikor valaki ténylegesen nyelveken szólt: Apostolok cselekedetei 2,10 és 19. fejezetében. Ezek mindegyikében értelmes emberi nyelvekről volt szó, melyek céllal adattak: segítettek leküzdeni a hívők és hitetlenek (vagy éppen megtértek) közt a nyelvi akadályokat.


Ezen túlmenően olvahatunk róla, mint ígéretről már az Ószövetségben is, és természetesen Jézus Krisztus is említést tesz róla.


Létezik egy másik fajta nyelvekenszólás is, amit a Hit gyülekezetben is gyakorolnak, ezt "korinthusi" nyelvekeszólásként szoktuk emlegetni. A korinthusi egyház bizonyára csak átmenetileg küszködött ezzel a problémával, hiszen Pál apostol második levelében nem említi többé. Korinthus az ókorban két nemzetközi kikötőjéről volt híres, így az ottani egyházban ennek megfelelően számos nemzet előfordult, a szertartás pedig nem egyszer kaotikussá, kuszává vált. Magától értetődik, hogy néhány hívő olyan nyelveken imádkozott, tanúskodott vagy prédikált, amely a többi jelenlévő számára érthetetlen. Ezért utasította őket Pál, hogy ha a többség számára érthetetlen nyelven beszélnek, maradjanak csöndben, hacsak nincs ott valaki, aki fordítani tud (I.Kor. 14:28).


Sok karizmatikus barátom ért egyet azzal, hogy az apostolok cselekedeteiben írt nyelveken szólás valódi nyelveken történt, de gyorsan hozzáteszik, hogy emellett létezik egy második ajándék is, és ez a mennyei imanyelv. Ez az ajándék szerintük a Szentlélek (vagy divatosabban Szentszellem) "esedezése érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal" (Rm. 8:26), az értelme pedig az, hogy az ördög ne értse az imát. Ez a tan elsősorban az I.Kor. 14:14 versén alapul: "Mert ha nyelvvel könyörgök, a lelkem (szellemem) könyörög, de értelmem gyümölcstelen". Pál apostol azonban következetesen vallja, hogy ha nem úgy imádkozunk, hogy azt mindenki értse, inkább maradjunk csendben!


Pál apostol egyértelműen fogalmaz: ha nincs tolmács a beszélő csupán a "levegőbe beszél". A nyelveken szólás félreérthetetlen célja a nyelvi akadályok leküzdése és az evangélium terjesztése volt! Erre persze sokan válaszolják: Pál mondta azt is, hogy "angyalok nyelvén szólt". Nem! Pál ezt mondta: "Ha emberek, vagy angyalok nyelvén szólok is" (I.Kor. 13:1), a "ha...is" keretben elhangzott szöveg azt jelenti: abban a ritka és valószínűtlen esetben. Pál ugyanis így folytatja: "és ha egész hitem vanis, úgyannyira, hogy hegyeket mozdítok ki a helyükről..." Természetesen nem tudunk olyan esetről, amikor hegyeket mozdított volna el, de arról sem, hogy "ha testemet tűzre adom is", Pált ugyanis lefejezték. Látható tehát, hogy valószínűtlen eseteket sorol fel annak érzékeltetésére, hogy semmi sem helyettesítheti a szeretetet.


A nyelveken szólás modern megnyilvánulása nem a Bibliából ered, hanem a régi pogány spiritiszta szertartásokból. Pl. a delphoi Pythia papnő, a bódító zene hatására féktelen táncot lejtett, és halandzsabeszédbe kezdett, amit egy pap fordított, aki versbe is szedte azokat. Kijelentéseit apolló isten szavainak tekintették. A mai indiánok között is láthatunk hasonló rituálét. Az észak amerikai keresztény egyházak életébe a XIX. század elején szivárgott be először ez. Korábban sok afrikából elhurcolt rabszolgát kényszerítettek a kereszténység felvételére, akik sokféle afrikai törzsből származtak, ezért a "szellemtánc" volt az összekötő kapocs a legtöbb törzsi rituálé között, amelyek során a szellem által megszállt táncos mormolásba kezdett. A rabszolgák könnyen összetévesztették a nyelveken szólás keresztény ajándékát a saját törzsi gyakorlatukkal, és ennek egy korszerűbb változatát be is olvasztották az istentisztelet rendjébe. A történelmi egyházak képviselői "szent hempergőknek" titulálták őket. A pünkösdi mozgalom országos elterjedsége a fehér népesség körében Los Angelesben vette kezdetét, 1906-ban, egy missziógyűlésen. A nyelveken szólás akkor vetette meg lábát a nagyobb egyházakban, amikor pogány zenéket és imádati formákat honosítottak meg szertartásaikban. A mindent átható, egyre ismétlődő zene, az egyszerűbb ütemek kikapcsolják az értelmet, és a tudatalattira hatnak. Sérülékeny hipnotikus állapotba ejtenekm és az extatikus mormolás szelleme könnyen a hallgatóságra telepszik. Pál találóan fogalmaz: "Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?" (1Kor 14,23).


A másik témában elhangzottakkal is vitába szállnék. A tiszta és a tisztátalan állatok közötti megkülönböztetés ugyanis nem Mózesi törvény volt, hanem már az több mint 1000 évvel Mózes előtt az Özönvíz történeténél az un. egyetemes őstörténet idején is létezett már, amikor még nem volt sem zsidó nép sem ószövetség. A történetben Péter egyértelműen nyilvánvalóvá tette a látomás értelmét: "nekem az Isten megmutatta, hogy senkit se mondjak közönséges, vagy tisztátalan embernek".


Üdv. Péter


Üdv. Péter

2011. febr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%

A 10-ben és 19-ben miután beszélgettek,milyen nyelvi akadájt kellett leküzdeniük?

1Kor 14:2 Mert aki nyelveken szól, NEM EMBEREKNEK szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.

1Kor 14:39 Azért atyámfiai törekedjetek prófétálásra, és a nyelveken szólást se tiltsátok.

Júd 1:20 Ti pedig szeretteim, épülvén a ti szentséges hitetekben, imádkozván Szent Lélek által,

Júd 1:21 Tartsátok meg magatokat Istennek szeretetében

2011. febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%

"Pál apostol azonban következetesen vallja, hogy ha nem úgy imádkozunk, hogy azt mindenki értse, inkább maradjunk csendben!"


Persze! De miröl is beszél?A gyülekezeti nyelveken szólásról!

1Kor 14:18 Hálát adok az én Istenemnek, hogy mindnyájatoknál inkább tudok nyelveken szólni;

1Kor 14:19 DE A GYÜLEKEZETBEN inkább akarok öt szót szólani értelemmel, hogy egyebeket is tanítsak, hogy nem mint tízezer szót nyelveken.

2011. febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%
Ha tudnád,mennyi áldás van a nyelveken szólásban!
2011. febr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%

"Pál apostol azonban következetesen vallja, hogy ha nem úgy imádkozunk, hogy azt mindenki értse, inkább maradjunk csendben!"


1Kor 14:28 Ha pedig nincsen magyarázó, hallgasson a gyülekezetben; hanem magának szóljon és az Istennek.1Kor 14:4 Aki nyelveken szól, magát építi; de aki prófétál, a gyülekezetet építi.

2011. febr. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!