Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Figyelj Isten! Mit gondolsz...

Figyelj Isten! Mit gondolsz erről? Tehát arról van szó, hogy mindenkinek, aki bűnt akar elkövetni, szólni kell, hogy ne tegye? Vagy hirdesselek nekik téged?

Figyelt kérdés
Várom, hogy (földi szolgáid által) rávezess, mit kellene számomra jelentenie a lelkiismeret szónak.
2010. ápr. 18. 07:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért itt kérdezősködsz, ha Istentől várod a választ? Na de azért remélem, egy földi ember véleménye is érdekel:


Ez egy összetett dolog.


A lelkiismeret egy különleges dolog. MInden emberben megvan, de van, aki elnyomja magában. A lelkiismeret szolgál arra ,hogy figyelmeztesse az embert, hogy rossz úton jár. Attól, hogy szól neked valaki, hogy figyu, szerintem ez hülyeség, nem így kellene, attól még nem fogsz rá hallgatni.


Neked kell érezned, hogy mennyire jó vagy rossz az a dolog. S nyilván a következményeit is neked kell viselned.

Sokan szűk látókörű lelkiismerettel rendelkeznek, nem veszik észre a különbséget. A kis bűn és a közepes bűn is egy kupacba tartozik náluk.(tipikusan a más szemében a szálkát is, magáéban a gerendát se látja)

A távollátó minden hangyányi bűnből hatalmasat kerekít. (ez sem helyes)

Vannak, akiknek a lelkiismerete olyan, mint a homok.(labilis, nem tud különbséget tenni jó és rossz között)

Vannak, akiknek szikla szilárd a lelkiismerete (ők vannak kevesebben)


Van egy történetem, vagyis nem is teljesen az enyém, az előző érsekünktől vettem kölcsön.A lélek a tested temploma.

1. Amikor megszülettünk, akkor még csak egy kert volt, nem volt templom ott.

2. Amikor megkeresztelkedtünk, az összes bűnünk törölve lett, Isten fogadott gyermekei lettünk, s megépült bennünk a Lélek temploma, ami szép volt, ápolt és gondozott.

3. Amikor az ember apróbb mulasztásokat, bűnöket követ el (bocsánatosakat), akkor a templom és környéke úgy néz ki, mintha elfelejtették volna levágni a füvet, lefesteni a kerítést, be van törve az ablak. (Még nem egészen rozoga a templom, de már nem szép, felújításra szorul)

4. Ha valaki halálos bűnöket követ el (s ide nemcsak az számít, hogy megöltél -e valakit), akkor a temploma még romosabb, még elhanyagoltabb lesz, a templom teteje beszakadva, nyakig érő gaz, a kerítés kidőlve stb. (a lelkiismeret nem működik helyesen!)

5. Ha 3. vagy 4. állapottal elmész gyónni és megbánod bűneidet(megszólalt a lelkiismeret), törekszel arra, hogy jóvátedd és a bűnök kerülésére, akkor olyan lesz a lelked temploma, mint a 2. (még akkor is, ha a 4. lélekállapottal mész el gyónni!!!)



Próbálni kell egyensúlyozni, hogy jó legyen. Tökéletesek sosem leszünk, de mindenképpen törekedni kell a tökéletességre.


Sok sikert!

2010. ápr. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Az első lépés: térj meg, add át a szivedet életedet Istennek teljesen, második lépés: ismerd meg Isten tervét szándékát, harmadik lépés: ismerd meg Isten személyes vezetését, és ha ez már mind meg van, akor mehetsz másoknak prédikálni.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. ápr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Helló. Isten vagyok.

Én aszondom, lazulj, ne kövess el bűnt, igyál jó borokat, szeresd a társadat és ne legyél pitiáner kispolgár aki a másikat figyeli unos untalan.

A hit intim dolog, te éld meg és ne csesztess vele másokat, majd ők eldöntik.

Egészségedre!

2010. ápr. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Szevasz! Allah vagyok. Ne hallgass az elözőre, tilos alkoholt inni, de szívhatsz nyugodtan, az nem tilos nálam.
2010. ápr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Csá! Baphomet vagyok.

Csak annyit tudok javasolni, hogy felejtsd el ezt a hülyeséget. Idd az ártatlanok vérét borral keverve.

2010. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Én vagyok az Jupiter. Na nem a bolygó, hanem az isteni Jupiter. Támadsz fel vala a római népet és boldogságra lelsz vala! Elsőnek Pannónia földjét rohand le, mert finom borok valának ott.
2010. ápr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az alap erkölcsi dolgok (pl. hogy ölni, lopni stb. rossz dolog), minden emberben ott vannak, nem csak a hívőkben. Az már más kérdés, hogy ki mennyire gondol bele, hogy esetleg árthat magának vagy másoknak azzal, amit tesz. Ha valaki bűnt akar elkövetni, persze, hogy érdemes lebeszélni róla, de nem muszáj ehhez téríteni, elég az, ha logikusan érvelsz. És ezt hívőként mondom neked.
2010. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jé, ezek a vulgármarxista őslények még élnek?Azt hittem, hogy kihaltak, mint a dinók.
2010. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vulgármarxista?

A középszerűség kínzó gyötrelme, mindig ostoba, értelmezhetetlen, arrogáns és tehetségtelen 'szó-jópofaságokban' üti fel a fejét.

2010. ápr. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A középszerűség kínzó gyötrelme, mindig ostoba, értelmezhetetlen, arrogáns és tehetségtelen 'szó-jópofaságokban' üti fel a fejét"

Valóban;

Például;

"Figyelj Isten! Mit gondolsz erről?"

Nem az ateisták fingják a passszátszelet.

Amilyen a mosdó olyan a törölköző!

2010. ápr. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!