Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a vér szerepe a Jézust...

Mi a vér szerepe a Jézust követők?

Figyelt kérdés

Hogyan barátkoztatok meg az olyan gondolatformákkal az imákban pl. "Jézus Szent vére mossa le bűneim" v. "Jézus sebe"


Nem bántok senkit, csak szeretném megérteni ezt a vérfürdőt, szàmomra horror és visszataszító, hogy egy szenvedő ember vérével mosakodjam. Iszonyat Brutális. Amúgy láttam a Mel Gibson filmjét, szőrnyű látni, még így filmvásznon is.

A Szentlélek fogalmát értem, és szép is, de ezt a Jézus vérével...erre nem találok szavakat. Pl. Amikor a bort isszák, az ő vére. Egy kicsit fura vérivás. A kenyér, az ő teste, ez még rendben is van, de ez meg emberevés.


Világosítsatok fel, hogy én is értsem. Azt tudom egyes benszülöttek megeszik a legyőzöt ellenség szívét, hogy a bátorság részévé váljon.

Tudom, hogy a vérnek varázsereje van, maga az élet.



2017. aug. 11. 12:46
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

18.Hsz!


Idézz ide egy bibliai igét,mely szerint Mária bűntelen volt!

(Ha igaz lenne az "eredendő bűn"hamis tana,Jézus is eredendően bűnös volna,és nem menthette volna meg az emberiséget.)

2017. aug. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

#20-hoz írva:

Mi lenne, ha addig nem írnál be, amíg ténylegesen újjá nem születsz? Vagy akkor üresen maradna drága "helyed"?

Hátha tudnál vmi többet hozni az embereknek, mint a semmit..


A Fény Krisztus és mindenki számára fénylik, még a katolikusok számára is.


Az 1,2M tömeggel hencegsz? Az 1,2M tömegben ne bízzál, mert ez önmagában nagy hiba lenne, nem bibliai. Nem biztos, hogy olyan sokan Isten mértékének a "szitáján"

átmennének, mint gondolod.. "Az igaz is alig tartatik meg...", ha egy katolikus egyháza előírásai szerint gyakorolja hitét, nem lehet igaz.


Én helyedben Isten, a Mindenható "Mértékének" Isten Igéjének hinnék, és Arra is támaszkodnék, utánanéznék, ja így vannak-e ezek azért, abbahagynám a tojásfejűséget, amivel olyan nagynak képzeled magad, apukád és anyukád természetében. Mintha minden rendben lenne, kész vicc.


Vicces fiú vegyél tűzben megpróbált aranyat, nem fogsz így beírni..Azok írnak így, akiknek a "zsákjában" a nagy üres semmi van. Bocsánat, egy kis vallást pakolnak "bele" egyrészt, hogy legyen min csámcsogni, másrészt hogy a vallásos bűnök is hozzáadódhassanak a túlvilági sorsukhoz.. Ez bánt engem, nem a te gúnyolódásod...

Na, szia.

2017. aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!