Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a vér szerepe a Jézust...

Mi a vér szerepe a Jézust követők?

Figyelt kérdés

Hogyan barátkoztatok meg az olyan gondolatformákkal az imákban pl. "Jézus Szent vére mossa le bűneim" v. "Jézus sebe"


Nem bántok senkit, csak szeretném megérteni ezt a vérfürdőt, szàmomra horror és visszataszító, hogy egy szenvedő ember vérével mosakodjam. Iszonyat Brutális. Amúgy láttam a Mel Gibson filmjét, szőrnyű látni, még így filmvásznon is.

A Szentlélek fogalmát értem, és szép is, de ezt a Jézus vérével...erre nem találok szavakat. Pl. Amikor a bort isszák, az ő vére. Egy kicsit fura vérivás. A kenyér, az ő teste, ez még rendben is van, de ez meg emberevés.


Világosítsatok fel, hogy én is értsem. Azt tudom egyes benszülöttek megeszik a legyőzöt ellenség szívét, hogy a bátorság részévé váljon.

Tudom, hogy a vérnek varázsereje van, maga az élet.



2017. aug. 11. 12:46
1 2 3
 11/22 imakommandós ***** válasza:

Krisztus vére egyrészt bűntelen, másrészt isteni élet van benne. Nem csupán jelkép, hanem a bűnnek az egyetlen valódi és hatásos mosószere a zsidó levél szerint. mivel az ÓSZ-ben az állat áldozatok vére nem tudta eltörölni a bűnt, hanem csak elfedezni. Vagyis Isten csak elnézte az előbbi bűnöket, a bűnös pedig elismerte, hogy ő lett lett volna méltó a halálra a feláldozott állatok helyett. most azonban nem árnyékban élünk, hanem eljövendő jókban, amikor Isten teljesen elfelejti a bűnöket Jézus vére által. Krisztus keresztje tökéletes váltságdíj.

Jézus vérét nem úgy isszuk, hogy belekortyolunk, hanem hiszünk az erejében! Nem Jézus vére a jelkép, hanem a bor. :))

Nekünk a vért jelképező bort kell meginni és a vérrel hintenek meg. (I.Péter 1:2)

Jézus a saját vérével jelent meg a mennyben Isten előtt az igazi szentélyben. Az Ő vére nem csak a bűnöket hanem a mennyei dolgokat is megtisztitotta. A mennyei dolgok földi jelképeit állatáldozatokkal tisztitották meg, magukat a mennyei dolgokat pedig Krisztus vérével. (Zsidó 9:23-24)

Hinni kell azokban az igazságokban amiket Isten igéjében a Szentlélek kijelentett róla. Pl (zsidó 10:1) szerint Krisztus áldozata tökéletességre tudja juttatni az odajárulókat.

Jézus vére nélkül nem tudna Isten igazságos módon kegyelmet gyakorolni.

2017. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!

Óriási félreértés, hogy az ember már születésekor bűnös volna. Ezt a biblia sehol nem állítja, és jellemzően a mai keresztény felekezeteknek sem dogmája.

Az áteredő bűn fogalmát ha jól emlékszem Szent Ágoston vezette be a teológiába a IV. században.... de az áteredő bűn nem azt jelenti, hogy az ember eredendően bűnös Ádám és Éva nyomán. A teológia szerint "Csupán" arról van szó, hogy az emberi természet magában hordozza az első emberpár miatt a bűnre való hajlamot.

Feladatunk az életben éppen az, hogy ne engedjünk ennek a hajlamnak.

Ezért volt fontos, hogy az Isten emberré lett, azaz magában hordozta a bűnre való hajlamot, és vállalta azt a kihívást, amit nekünk is teljesítenünk kell.

Jézus tehát felülkerekedett az eredendő emberi természeten. Legyőzte a bűn, és így annak "zsoldját" is, a halált.

2017. aug. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Lehet hogy félreértettem a Szentírás szavát, miszerint: Lásd, én vétekben születtem, már akkor bűnös voltam, mikor anyám fogant.


Elképzelhető, hogy ez nem azt jelenti, ami le van írva, hanem teljesen mást.

2017. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A vér ősidők óta a szoros embertársi köteléket szimbolizálja. Jézus is és a keresztény felekezetek is használják a "testvérünk" (az Úrban)kifejezést. A magyar nyelvben (és érdekes módon, más nyelvekben nem - se görög, se latin stb..) a TeST - VéR szó eredete tisztán látható, és tisztán utal a szó "biologiailag" is érvényes jelentésére.

Tehát atyámfia vér a véremből. Mindannyian Isten gyermekei vagyunk, azaz testVÉR-ek.

Jézus mondása:

Új bort nem töltenek régi tömlőbe...

A szövegkörnyezetből látható, hogy a bor adott esetben a szokást, hagyományt, bölcsességet jelenti, röviden a tudás. Mikor Jézus a Kánában a mennyegzőn a vizet borrá változtatja a saját tanító tevékenységének összefoglaló, más tanítóktól megkülönböztető minősítését teszi közzé metafórikusan. A bor az igaz tudás. Ő jó bort ad még a megrészegedett násznépnek is. Ő adja az igaz tudást. Ő az igaz tanító.

Mikor a hegyen ételt szaporít és ezreket lát el kenyérrel, az annak a metafórája, hogy önmagát, mint lélek eledelét osztja szét azaz tanítást ad (ez a helyi beszéd). A következő versszakokban ez el is magyarázza.

Az "ezt cselekedjétek az emlékezetemre" szintén így értelmezendő. Ezért hangzik el a misék végén. Az értelme pedig: menjetek és ti is terjesszétek a tanítást, az igazságot.

2017. aug. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#14 válasza elindított a megértés útján, és a többi válasz is eszembe juttatott tényeket. pl. test-vér, menny-asszony, ház-asság. Kalandregényekben is a fiatalok megkarcolják a csuklójukat, azt összeérintve jelképesen testvérekké válnak.

36 éves vagyok, és most akarom megismerni az Atyát, nem pedig öreg trottyként, amikor fél lábbal a sírban leszek, mert akkor az már késő bánat eb gondolat lenne, hogy amikor valaki haldoklik és akkor persze "jaj Istenem" mondja. Nem akarok így járni, hogy félelemből higyjek az Istenben, mert ott a halálos ágyon nemigen van választás, mert abban a pillanatban mindenki máskép lát, még a legnagyobb ateista is.

Ezért gondolom 36 évesen még nem késő megismerkednem Jézussal.

2017. aug. 12. 13:37
 16/22 anonim ***** válasza:

Én,a 12.Hsz-t tartom hitelesnek.


A vér,nem a tudást-gnózist-jelképezi,hanem a kegyelmet,és az (örök)életet az által.


Isten,kijelentette az első emberpárnak,hogy szava elleni lázadásuk törvényszerűen halált eredményez.

Az első áldozati állat vére megmutatta nekik,hogy az Alkotó fogja elszenvedni helyettük azt a halált.

2017. aug. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kedves 13-as!


Igen, félreértetted a szentírást.


Amit idéztél, az Dávid imája, mivel felismerte, hogy nagy bűnt követett el. Itt konkrétan az általa megkívánt Betsabé férjének halálba küldéséről van szó.


"Elképzelhető, hogy ez nem azt jelenti, ami le van írva, hanem teljesen mást."

Nem, ez nem egészen mást jelent, hanem pontosan azt ami le van írva:

Dávid bűnös lett.

Nem én vagy te, hanem az aki írta magáról

És ha általánosítani szeretnéd, vedd figyelembe, hogy Jézust az evangéliumok Dávid sarjának tartják. Ezek szerint elsősorban Jézust kellene Dávid bűnösségének örököséül megneveznünk.

Szerintem Jézus nem volt bűnös. Ő volt az aki legyőzte.

Én miért hordozzam Dávid Bűnét?

2017. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Egy dologról beszélünk?


Nem azt írja, hogy felnőtt létére követett el bűnöket, hanem azt, hogy fogantatásától kezdve bűnös. Nem csak ő, hanem minden ember, kivéve Máriát és Jézust.


Én csak azt az igét írtam, amelyik a legszebben kifejezi az áteredő bűn létét. Azonban nem bűn a Bibliát olvasni, te is tégy így, és nem állítsz majd ilyeneket.


"Ellenkezést vetek közéd és az asszony közé, a te ivadékod és az ő ivadéka közé."


"Tisztátalantól vajh születhet-e tiszta? Nem, egyetlen egy sem!"


"Mindamellett a halál ádámtól Mózesig Úrrá lett azokon is, akik nem vétkeztek a törvényt megszegve, mint ádám, aki az Eljövendőnek előképe."


"Születésünknél fogva mi is a harag gyermekei voltunk, akárcsak a többi ember."

2017. aug. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

De sok tévelygő katolikus van itt!


Senki sem született "Istenben" Ádám elszakadása (bűnbeesése) óta, kivéve Jézust, de most nem őt tárgyaljuk. Mária sem.


Mindenki elszakadt, azaz halál alatti állapotban jön a világra, bizony. Te is kedves olvasó.


Akkor is így születsz, ha apukád már megtért, bűnei bocsánatát vette, újjászületett Istentől a saját apjától anyjától örökölt hiábavaló életéből és most már Istennek élő életet él szellemben és igazságban.


Tehát e legjobb esetben is, hiába van apucinak kapcsolata Istennel, neked is meg kell térned Istenhez,

neked is újjá kell születned a te saját apádtól örökölt hiábavaló /elvesző/ életedből,.. és ami Istentől születik egy sem esik bűnbe.., de ami apádtól meg anyádtól van benned bizony bűnbe esik, a bűn zsoldja pedig a halál, de az Isten kegyelmi ajándéka az örök élet:


Itt jön be a vér, mint váltságdíj váltságot ad és hatalmat is, hogy kijöjj abból a fajta életedből, amit apádtól és anyádtól örököltél..


Újjászületés után Isten nem akarja, hogy ismét ó-természetben élj a bűneidet elkövetve.. és végül elvesszél, hanem új természet új élet, új tömlőbe új bor.

A vért se arra adja, hogy állandóan az apádtól és anyádtól örökölt ó természetedet mosogassad "vele", nem is így működik, hanem ha kijössz a világosságra... AKKOR tisztít meg Jézus vére.

Amíg nem hagyjátok el a buta katolikus tévtanok hosszú sötét buta sorait, soha az életbe nem fogtok világosan látni.

Itt teszitek fel a hülyébbnél hülyébb kérdéseket, látszik. hogy ez nem kereszténység, a világiak röhögnek rajtatok, bohózat az egész. /Tisztelet a kivételnek!/

2017. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Na megjött a tévedhetetlen orákulum, meghoztad a sok buta katolikus számára a fényt, ezért a percért várunk mind a 1.2 milliárdan, hogy megírd ezt a nagyívű hozzászólásodat.
2017. aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!