Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a vér szerepe a Jézust...

Mi a vér szerepe a Jézust követők?

Figyelt kérdés

Hogyan barátkoztatok meg az olyan gondolatformákkal az imákban pl. "Jézus Szent vére mossa le bűneim" v. "Jézus sebe"


Nem bántok senkit, csak szeretném megérteni ezt a vérfürdőt, szàmomra horror és visszataszító, hogy egy szenvedő ember vérével mosakodjam. Iszonyat Brutális. Amúgy láttam a Mel Gibson filmjét, szőrnyű látni, még így filmvásznon is.

A Szentlélek fogalmát értem, és szép is, de ezt a Jézus vérével...erre nem találok szavakat. Pl. Amikor a bort isszák, az ő vére. Egy kicsit fura vérivás. A kenyér, az ő teste, ez még rendben is van, de ez meg emberevés.


Világosítsatok fel, hogy én is értsem. Azt tudom egyes benszülöttek megeszik a legyőzöt ellenség szívét, hogy a bátorság részévé váljon.

Tudom, hogy a vérnek varázsereje van, maga az élet.



2017. aug. 11. 12:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy metafora csak.
2017. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%

A vér nem metafora. Az Ószövetségben állatokat áldoztak Istennek, és a feláldozott állat vére mosta le bűnt. Vagy Egypitomban is a feláldozott állat vérével jelölték meg a kapukat, hogy megkémélje a lalókat Isten.

Az Úszövetségben maga Isten jön a földre és áldozza fel Önmagát értünk, a áldozati állatok vérének szerepét átveszi Krisztus vére.


Mivel Krisztus Isten, ezért nehezen értelmezhető, hogy emberevésről lenne szó.


A vérnek pedig nincs semmi varázsereje, legalább is olyan értelemben, ahogy gondolod.

2017. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy artériában vagy vénában van-e a vér.
2017. aug. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Értem, szóval a tisztaságról van szó, az ártatlan bárány olyan tiszta s bűntelen, hogy jól mosható vele a bűn. A sátánisták kutyát v. macskát áldoznak, a Voodooizmusban kecskét v. csírkét.

Értem, tehát egy Jó ember szenvedése, vére a kulcsfontosságú. Majd megkérdezek egy papot.

2017. aug. 11. 17:09
 5/22 anonim ***** válasza:
4. a LaVey félékből, már aki tényleg betartja az előírásokat az nem fog bántani amég te sem bántod, sőtt még a legyet is nagyobb lelkiismeretfurdolással csapja le mint te, ha egyáltalán lecsapja. Bár ebbe a sátan csak egy metafora.
2017. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A vér szerepének jelképes értelme volt az első véresáldozattól kezdve.Jézus halálát jelképezte,amely mintegy 2000 éve beteljesedett.

Nyilván,a vér-fizikai értelemben-nem mosószer.Azzal nem lehet kitisztítani semmilyen szennyeződést,sőt a vörösborral sem lehet hófehérré takarítani semmit.

Mindezek,mint az úrvacsorai kenyér is,jelképek.

2017. aug. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%

Szia! A vérnek Fontos szerepe van. Ahogy előttem már leírták a pászka ünnepén Isten azt mondta a zsidóknak hogy kenjék be vele az ajtófélfát hogy elsőszülött gyermekeik megmaradjanak. Ezt a zsidók folyamatosan ünnepelték. Ez a kivonulás. Jézus az utolsó vacsorán a kenyeret és a bort saját testévé és vérévé változtatta. Nem fizikailag szellemileg. Ő testét és vérét adta értünk a kereszten hogy megváltson.Ám visszatérve még az utolsó vacsorára Jézus felszólította övéit hogy ezt cselekedjétek az én emlékezetemre. Jézus ezzel megalapította az oltáriszentséget. A szentmise fő részében a pap ezeket a szavakat mondja ki a kenyér és bor fölött. A mise ezen része az átváltoztatás. A kenyérben és borban krisztus jelen lesz, a kenyér és a bor szne altt rejtőzik el. Ezután már nem egyszerű kenyér és bor, és ügyelnek rá nagyon mivel az már egy szentség.


ÉRDEKESSÉG. Számos olyan eset van amikor áldoztatás közben a pap leejtette az ostyát és mivel az Krisztus teste így a szokásnak megfelelő módon járt el vele. Most nem részletezném. És ilyen esetekben történt hogy vérfoltok jelentek meg az ostyán, vagy épp az emberi szövetté változott, volt amikor a bor felforrt a kehelybe,

Ha érdekel nézz utána, ezeket Eucharisztikus csodáknak nevezzük.


Ja és még Jézus azt mondja: "Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok az ő vérét nem lesz élet bennetek. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet annak örök élete van és én feltámasztom az utolsó napon. Mert az én testem valóban étel és az én vérem valóban ital."

2017. aug. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Értem, tehát egy Jó ember szenvedése, vére a kulcsfontosságú. Majd megkérdezek egy papot."


Értsük már meg, hogy Jézus nem egy jó ember. Jézus maga Isten Fia, a megtestesült Logosz, a második isteni személy. Legyen akármilyen jó is egy ember, szenvedése nem vált meg senkit, mert maga is bűnös, már születésekor bűnös. Jézus bűn nélkül való, bár Isten, de magára öltötte az embert is, így válthatott meg minket.


Ha pedig Jézus ezeket maga mondta, akkor ki vagyok én, hogy meghazudtoljam Istent? Ha te ateistaként úgy látod, hogy ez neked már sok, akkor ne legyél keresztény, ne fogadd el Krisztus áldozatát, senki sem kötelez erre téged.

2017. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Jézus tökéletesen élt (te pedig nem), mégi megölték, és helyetted halt meg, helyetted vállalt magára minden büntetést.


Ennyit takar az hogy "Krisztus vére most le bűneit".

2017. aug. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Mi a vér szerepe? Viccelsz?

Minden.


Itt kezdőtsz, vagy véget érsz, mielőtt elkezdődtél volna..

2017. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!