Akik szó szerinti napokként gondoltok a teremtésre, mi győzne meg titeket arról hogy a teremtési napok csak jelképes értelemben vett napok?
"Nem akarok senkit megbántani, ez távol álljék tőlem, de ezt a: "Szövegértelmezés karó :D" olyasvalaki szájából vagyis kezétől nehéz komolyan venni, aki még a napok végét sem tudja felismerni mikor az ott áll feketén fehéren a Bibliában. :)"
Amúgy ez jogos. Én ateista koromban is 6x24 órásnak értelmeztem a teremtési napokat
"Írtam cáfolatot"
Akkor máshogy kérdezem. Miről gondolod azt hogy cáfolatot írtál?
"Az evolúció nem úgy folyik hogy már egy taxonban létező tulajdonságok majd kialakulnak újra máshol. Nem macskából lesz elefánt, meg bolhából tulipán. Új tulajdonságok alakulnak ki folyamatosan, és nem egy bizonyos rendszertani családba tartozó egyed fog majd idővel egy másik létező családba tartozni. Ez úgy működik hogy a változások halmozódnak, idővel kénytelen vagyunk egy élőlényt az őseihez képest új fajként besorolni (ezt az előbbiek alapján még elfogadod?), majd további változások után már új nemzetségbe (még ez is oké?), még több idő, még több változás után pedig új családba. "
Köszönjük a tudománytalan esti mesét. Ha ez neked bizonyíték, lelked rajta
"A tollak pikkelyszármazékok"
Te tényleg újraírod a biológiát:))
Lássuk állításod mennyire tudományos.
A madarak szárnya tollakból áll. A toll a könnyűszerkezeti technika csodája. A toll egyszerre könnyű és szélálló, mert a tollágak és sugár ötletes rendszerével van ellátva. Egy toll ágai, amelyek a főszárból nőnek, szabad szemmel is láthatóak. Kevésbé ismert az, hogy az ágak mindkét oldalán sugarak vannak, amelyek viszont már csak mikroszkóppal láthatóak. Ezen sugarak fajtája különböző attól függően, hogy az ágak melyik oldalából erednek. Az ágak egyik oldalán fésűs sugarak, míg a másik oldalán horgokkal ellátott sugarak vannak. Így az egyik ágból eredő horgok a szomszédos ágak ellenkező irányba nyúló fésűivel kapcsolódnak. A horgok és a fésűk a tépőzárhoz hasonlóan működnek, de ezen túl csúszó kapcsolatot is biztosítanak úgy, hogy a felület rugalmas, de az épsége megmarad. Legközelebb, majd ha egy tollat lát a földön, gondoljon erre a rugalmas, aerodinamikus, könnyűszerkezeti konstrukcióra.
A hüllők pikkelyei semmi nyomát sem mutatják ennek a komplex felépítésnek. Stahl (evolúcióbiológus) őszintén elismeri: „A pikkelyek és a tollak között semmiféle fosszilis átmenet sem ismert és az újabb kutatók már nem akarnak elméletet csupa feltételezésekre építeni.”
A hüllők pikkelyeinek felépítésében nincsen olyan genetikai információ, amely az egyedi csúszó kapcsolat alakulását engedné, mint a tollak esetében. Az egyesek által feltételezett, pikkelyekben lezajló kicsi „előnyös mutációk” tekervényes útja inkább olyan nehézkes struktúrákhoz vezet, amely a valóságban egy élőlény számára hátrányosak lennének. Amíg a teljes horog- és fésűkonstrukciók nem állnak rendelkezésre, nincsen előnye a pikkelyeknek, még rovarfogó uszonyként sem! Hacsak nem hivatkozunk valami „előre gondolkozó tervezésre”, nincs lehetőség arra, hogy a véletlen mutációk a horgocskák keresztszerű kapcsolódásának „elképzelését” egy egyesített ráccsá alakíthatták volna. Még akkor is, ha két tollsugárban történik egy fésűt/horgot létrehozó véletlen mutáció, nincs olyan mechanizmus, amely továbbítja ezt az „előnyt” a szerkezet többi része felé. Ezért ez klasszikus esete az egyszerűsíthetetlen összetettségnek, amely nincs összhangban a lassú evolúciós változások elmélettel, de nagyon szépen mutatják a tervezettség jeleit.
"Akkor máshogy kérdezem. Miről gondolod azt hogy cáfolatot írtál?"
Még sokáig küzdesz, hogy kimosakodj?:)
"Köszönjük a tudománytalan esti mesét. Ha ez neked bizonyíték, lelked rajta "
Ez egy leírás, nem bizonyíték. De akkor mutass rá, hol és miért nem stimmel!
Pár válasszal előbb még te erősködtél hogy családon belül fajok és nemzetségek képződhetnek, akkor mostmár ez is esti mese? MIért is?
"Te tényleg újraírod a biológiát:)) "
Akkor van még mit tanulnod, mert ez tényleg így van.
A leírásod pedig nemes egyszerűsséggel elhallgatja azt a tényt hogy a mai tollak mögött már eleve kb 100.000 év evolúció áll, senki nem állította hogy egy mai madár repülőtolla egy csapásra jelent meg. Plusz eleve rengetegféle toll létezik ma is, nem csak a leírásban szereplőrepülőtoll, tehát már itt hazudik a cikked, akikor eleve kiválasztja a legbonyolultabb konstrukciót, a többit pedig elhallgatja.
"Még sokáig küzdesz, hogy kimosakodj?:)"
Miért, talán már nem mered felvállalni hogy melyik írásodról gondoltad hogy az cáfolat bármire is?
"De akkor mutass rá, hol és miért nem stimmel! "
Feltételezést írtál, nem természettudományos bizonyítékot pl. genetikai kód változások leírásával. Mondom, hogy em tudod a különbséget a mese és a tudomány közt.
"Akkor van még mit tanulnod, mert ez tényleg így van.
Komolyan rajzokat linkeltél?:)))))))))
"Miért, talán már nem mered felvállalni hogy melyik írásodról gondoltad hogy az cáfolat bármire is?"
De, hisz konkrétan céloztam egy bizonyos válaszomra:) Ne kapkodj, itt minden válasz megmarad:)
Továbbiakban kérem, hogy a gyermeteg vitáktól kímélj meg!
Merete az nem én voltam az biztos. Én allergiás vagyok a hülyeségre, mondjuk így.
"Feltételezést írtál, nem természettudományos bizonyítékot"
Jó, akkor álljunk meg. Családon belüli variálódás tény, te mondtad. Tehát fajok, nemzetségek alakulhatnak ki, stimm?
"Komolyan rajzokat linkeltél?"
Igen, többféle oldalról megközelítve is ott vannak az ábrák a toll evolúciójáról.
Ha jobban érdekel, rengeteg cikk is foglalkozik a témával, de így szemléletesebben látszik a dolog.
"De, hisz konkrétan céloztam egy bizonyos válaszomra"
Annyit írtál, hogy cáfoltad, hogy ha 100 fosszíliából néhány el is csúszott, attól még a maradék tökéletesen jelzi a faj földtörténei helyzetét. Én pedig azóta is várom azt a cáfolatot a mellébeszélés helyett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!