Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok Jézusról?

Ti mit gondoltok Jézusról?

Figyelt kérdés

Annyi félét tartanak róla, van aki szerint maga a megtestesült Isten, van aki szerint valami különleges angyal, mások szerint egyszerű ember volt, vagy próféta.

Igazából nem egyszerűen arra lennék kíváncsi hogy pontosan mit is hiszel róla



2017. júl. 14. 13:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%
#10 Túl sok a szöveg Living, túl sok a magyarázkodás. Olyan a válaszaitok tanúknak, mint, a gyereknek aki rosszat csinál az iskolában, és a tanár számon kéri. Tudja jól, hogy bűnös, azt is, hogy a tanárnak van igaza, de percekig próbálja magyarázni a gyerek a tanárnak az igazát, amiről a tanár tudja, hogy hazugság. Ha egy ilyen egyszerű kérdésre, ilyen hosszú magyarázat szükséges, az már régen nagyon rossz. Imádni csakis Istent lehet, Jézust imádták és ezért senki sem lett rendre utasítva, ellenben az ószövetségben, amikor angyalokat próbáltak imádni. Ebből következik Jézus Isten. Jézus, amúgy sem teremtve lett, hanem szülve, ez is tisztán benne van a Bibliában, nem értem, miért szükséges ez a ferdítés. Értem én, hogy csalódott vagy, a férjed vert, kemény körülmények között éltél, aztán egy szervezet, aki a meggyötört embereket tudja megvezetni a legkönnyebben felkarolt, és most azt hiszed pusztán ezért igazuk van, de hahó, vannak tények!
2017. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
41%
Jézus Krisztus születet nem pedig teremtve lett. Isten egy szulot Fia nem pedig teremtett Fia.
2017. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Jezus oroktolvaloan szuletett.


Az Atya a Lét, Jézus az Élet, a SzentSzellem (SzentLélek) a Megelevenítő


sajat szavaimmal talan igy megkozelitheto hogy miett 3 szemelyi megnyilvanulasa van 1 szemelynek


azert mert nyilvanvalo, a Bibliabol is, barmilyen elferdites sem tudja elfedni ezt, es pusztan ha logikusan hittel szeretettel belegondolunk


a Foldon mikor Mariatol szuletett, Isten egyszulott Fia volt emberkent elte at ami vele tortent hiszen Istenkent nem lett volna jelentosege, de ez a fentebbieket nem befolyasolja egyaltalan

azthiszem mindegyikre valaszoltam

2017. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasod az Újszövetséget tökéletesen érzed, hogyha Jézus szavait olvasod, vagy hogyha egy prófétáét, emberét. Jézus sem írni nem tanult, sem szónokolni! Mégis, az akkori írástudók, akik azért tanultak voltak, és tudták a népet befolyásolni, azok is elámultak tanításán, és megrémültek, féltették a hatalmukat. Az akkori időben, ahol keresztre feszítéseket néztek végig, meg megkövezték egymást, nem lett volna olyan ember, akinek ilyen mély gondolatai születtek volna. S lásd, szavai még mindig hány emberen segítenek, hány rossz ember tér meg, és milyen nagy hatást gyakorol az emberekre! Őneki 3 évébe tellett csak, de olyan dolgokat csinált, melyek hatása több milliárd emberre volt jótékony hatással! Egyáltalán nem bánom, hogy megtette! Ha tudnám, hogy három év alatt én is olyat indítanék el, ami ennyi emberen segítene, akkor én is megtenném, ami tőlem telik! Mindenki retteg, hogy ha idős lesz mi lesz vele, meg hogy nem élt, meg hogy csinálna valamit... De csak mindenféle erkölcstelen dologra elpazarolja az idejét, és nem bánja, ha egy ilyen dolog végez vele. Én viszont szívesen követném az akkori Jézust! Ha őt követem, akkor érzem úgy, hogy nem pazarlom el az életem!
2017. júl. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!