Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok Jézusról?

Ti mit gondoltok Jézusról?

Figyelt kérdés

Annyi félét tartanak róla, van aki szerint maga a megtestesült Isten, van aki szerint valami különleges angyal, mások szerint egyszerű ember volt, vagy próféta.

Igazából nem egyszerűen arra lennék kíváncsi hogy pontosan mit is hiszel róla



2017. júl. 14. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Az emberiség megváltója, Isten fia. Azért érkezett a földre, hogy az emberiség bűnét magára vállalja, és ezáltal az embereknek lehetőségük legyen megmenekülni. Én személy szerint úgy hiszem Isten inkarnációja, tehát ő maga az Isten.
2017. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

Szimpatikus fiatalember.

Az is lehet, hogy időutazó volt.

2017. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Ő maga Isten, emberi testben.
2017. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Aki kapcsolatban áll vele, az tudja, hogy kicsoda. A többi meg találgat, de előbb vagy utóbb mindenki elé fog állni.
2017. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ejj, most nézem hogy lemaradt a vége.

Szóval nem egyszerűen arra lennék kíváncsi hogy pontosan mit is hiszel róla, hanem arra is hogy miért pont azt, mi győzött meg róla hogy Jézus tuti Isten vagy tuti csak ember?

2017. júl. 14. 13:30
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

A beszédei.

Másrészt úgy érzem, hogy többet tudott, mint amit elmondott.

2017. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Jézus tuti, hogy az Isten! Benne az Isten született le a földre, mint egy egyszerű ember.


Hogy miért hiszem ezt? Azért, mert amit tanított azt a tetteivel igazolta is.

pld. Azt tanította, hogy "Inkább szeressétek ellenségeiteket", azt gondolom, ha felnézel egy keresztre, akkor ezt Te is megértheted, hogy mennyire igazolta tetteivel a tanításait.


A keresztények Jézus tanításait, a Biblia többi egyéb más részei segítségével elferdíteni igyekeznek eredeti tanításait, (ezért nem szeretik pld. az ellenségeiket, mint Jézus tette), de az Evangéliumok megőrizték Jézus eredeti tanításait.

2017. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy gondolom hogy ő maga Isten Isten egy formája a Fiúisten aki a "világban volt általa lett a világ" Ez egyértelmű utalás arra hogy ki Ő. Számos rengeteg, bibliai vers szól arról hogy Jézus kicsoda. "Én és az Atya egy vagyunk" Aki engem látott az atyát is látta" Mi előtt Ábrahám lett volna én vagyok" Jézus Krisztus mint Isten az IStennel való EGYENLŐSÉGET nem tartotta olyan dolognak..." Ezek egyértelmű utalások hogy ki is volt Ő. Pontosan sosem fogjuk megérteni, hogy ténylegesen kivolt, de az biztos hogy miután meghalt fel is támadt és most ott ül a Mindenható Atyának jobbján, és ma is él velünk van , bennünk él a szívünkbe, jelen van közöttünk. És majd amikor újra elérkezik az idők teljessége újra eljön dicsőségben hogy ítéljen élőket és holtakat.
2017. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is Jézus Krisztus az Isten fia.
2017. júl. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Isten szava ír igazat róla, és az a valóság.


Jézus az emberi léte előtt, Isten mellett volt,

Ő az a személy, akit maga Az Atya, a Teremtő Isten hozott létre, minden egyéb dolog előtt. Mielőtt Fizikai élőlényeket, angyalokat keltett volna életre, elsőként közvetlenül maga a Teremtő, Őt alkotta meg és hozta létre.

Ezt maga a Szent írás is tartalmazza.

Soha nem kellett volna emberként megszületnie, és meghalnia, ha Ádám nem hibázik.


Jézus, isteni tulajdonságokkal, képességekkel is rendelkezik, ahogy mi emberek is rendelkezünk, mivel az Atyától kaptunk, de ettől sem Ő sem mi nem váltunk, Teremtő Istenné.

Jó lehet magasabb rendű nálunk embereknél, sőt az angyaloknál is, mivel nagyobb hatalma van mindegyikünknél. Ám ettől nem maga az Isten egyik személye, hanem Ő egy egészen külön álló személyiség, és a hatalma, élete neki is az Atyától függ.

ahogy ki is jelentette, hogy Ő az Atya miatt él, ahogy mi is.


S bár a Teremtő hatalmat adott neki, munkássága miatt, ami ezer évre szól majd, nem jelenti azt, hogy elbitorolhatja, az Atyának járó imádatot, vagy, hogy az Atya ezért át adja neki ezt a jogot.

Isten soha, még a fiának sem adja át, vagy a fiának sem engedélyezi ezt a méltóságot.


ennél fogva Jézusnak, az Atyától kapott hatalom miatt engedelmességgel, szófogadással tartozunk,mivel Ő a gyülekezet feje, és Isten kinevezett királya, egészen addig, míg vissza nem adja majd amikor az emberiséget elvezeti a teljes tökéletességre, aminek Ádám örvendezhetett.


Jézus, szellemi lény, ahogy az angyalok is, de magasabb pozícióban, és hatalommal, képességgel. De soha sem lesz egyenlő az életadó Atyjával.

2017. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!