Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban lehet potenciál a...

Valóban lehet potenciál a réselméletben?

Figyelt kérdés

Azaz,hogy a hat napos teremtési ciklus vegul is egy helyreállítás,vagy pedig egy újrateremtés volt és Ádám elott letezett már valamilyen formában emberiség.

Egyesek szerint ekkoriban az angyalok uralkodtak Isten megbízásából,akár az egesz Naprendszer be lehetett népesítve.


2017. júl. 6. 19:26
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

"Jób könyve említ egy ősvilágot, amelynek alapját elmosta a víz. Ez pedig nem Noé világa volt, ugyanis annak az alapja Ádám volt, aki Noé és családja által túlélte az özönvizet, a mai napig is Ádám leszármazottai népesítik be a Földet."


A Károli Biblia egyértelműen áthivatkozik az özönvízre

22,15 Az ősvilág ösvényét [1 Móz. 6,5-7.] követed-é, a melyen az álnok emberek jártak;

22,16 A kik időnap előtt ragadtattak el, és alapjokat elmosta a víz?!

Jób ezek szerint az özönvíz után élt

2017. júl. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
37%

@Asperrimus.

Tisztelettel és szeretettel!


"Tény, hogy a 'kezdetben' nem jelenti azt, hogy ez a hat napos teremtés kezdete, legfeljebb az ember hajlamos arra, hogy az általa korábban felállított korlátok közé gyömöszölje a Bibliát."

Egyáltalán nem tény, ilyet ne jelentsünk ki szerintem. Az egyszerű szövegértelmezés pont arra mutat, hogy a hatnapos teremtés kezdete. Isten nem akar összezavarni minket


"A kezdetben azt jelenti, hogy azzal kezdte Isten, hogy megteremtette az egeket"

Kezdetben teremté Isten a Mennyet és a Földet. Ez nekem szómágiának tűnik.


"A szöveg azt az értelmezést is megengedi, hogy a Föld kietlen és puszta lett. "

A szöveg viszont úgy írja, hogy kietlen és puszta volt. Milyen legyen a további teremtés nélkül?


"Eleve aggályos a Földdel kapcsolatban, hogy sötétség borította és víz. Isten világosság, és Őbenne nincs semmi sötétség, mégis sötét volt a Földön. "

Remélem nem szándékosan kevered össze a szellemi és a fizikai világosságot? Őbenne nincs sötétség, az a bűnre vonatkozik, nem a fizikai fényre a szövegösszefüggésben.

És gyakorlatilag fogyatékossá teszed az 1 Mózes 1.3-at "És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság."

Ezzel közvetve kijelented, hogy a Biblia ellentmondást tartalmaz

Szellemi valóságban nincs szükség ("fizikai") fényre, a fizikai valóságban pedig teremteni kell


"Ha pedig nem volt világító test, mégis világos volt, akkor a fény, ami a Földet megvilágította szellemi fény volt. A sötétség, ami előtte betöltötte, szintén szellemi sötétség volt."

Istennek nincs szüksége a fizikai fény létrehozásához égitestre. A fény természetesen szellemi eredetű, ahogyan az egész fizikai világ. Az 1 Mózes 1.16-ban rendeli a világítást az égitestekhez, előtte Isten közvetlenül világított(a a "fizikai" fényt). Közvetve Isten mindenhatóságát is cáfoltad sajnos.

Isten az új földön is saját maga fog világítani:

"És a városnak nincs szüksége a napra, sem a holdra, hogy világítsanak benne; mert az Isten dicsősége megvilágosította azt, és annak szövétneke a Bárány." Jelenések 21.23


"Azaz a gonosz már nagyon is létezett, és a Földet uralta addig. Ha nem igaz a réselmélet, akkor mikor lázadt fel Lucifer?"

Fellázadhatott az első nap és a bűnbeesés között is. Bár inkább a 7. nap után


"Amikor Isten megteremtette az embert, már létezett a gonosz, különben értelmetlen lett volna jó és gonosz tudásról beszélni, hiszen Istenben csak jó van."

Ez szabad akarati szellemi kérdés. A bűn az Isten hiánya. Ha nincs választás, nincs szabad akarat. Ádám és Éva egy szerető biorobot lett volna, ha nincs fa nem tudtak volna másképp is dönteni, ez pedig üti a szabad akaratot

Turay Alfréd: A hiányosság, azaz a bűn abból adódik, hogy az ember a kötelező magasabb rendű érték helyett az alacsonyabb rendű értéket választja. Másként fogalmazva: a cselekedet azáltal válik bűnössé, hogy az ember korlátozza vagy megállítja akaratának Istentől eredő lendületét, amely az egyetemes jó felé mutat. A bűn tehát nem pozitív létmozzanat, hanem tagadásból eredő hiányosság, és ez a tagadás kizárólag az ember műve.


Köszönöm, ha elolvastál:) Bár szétszedtem a mondanivalód, úgy hiszem nem változtattam az értelmükön. Remélem

2017. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
21%

„Azért mondta Isten, hogy a jó és gonosz tudásának fájáról, ne egyél, mert már volt gonosz.”


Ilyen „bizonyíték” alapján azt is mondhatjuk, hogy Ádámnak volt apja és anyja. Miért?


1Móz.2.24. „Annak okáért elhagyja a férfi az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté.”


A szövegkörnyezetben egyértelműen Ádámról van szó, tehát Ádámnak volt apja és anyja. A Biblia pontoson elmondja Ádám „születését”, ezért nyilvánvaló, hogy ebben az érvelésben logikai hiba van. Ebből az egyszerű példából könnyű megérteni, hogy a logikaszabályai és az írásmagyarázás szabályai nem azonosak.


Amikor ez a mondat elhangzik, Isten az Édennel foglalkozik, viszont a sem a mondatból sem a szövegkörnyezetből nem következik, hogy már létezett a gonosz.

2017. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 imakommandós ***** válasza:
100%

Nem kell elfogadni mert nem lehet explicit bizonyitani.

A réselmélet magasabb szint az egyszerű olvasatnál.

Több mindenre választ ad, és megengedi a héber szöveg.

Ez sem bizonyítek, csak megerősiti, hogy van létalapja, hogy a magyar zidó Biblia magyarázó szövege is az I.Móz.1:3-tól számitja a teremtés első napját. Nem keresztények értelmezik igy hanem a héber nyelv szakértői.

2017. júl. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
21%

Réselmélet nyelvtanilag is tarthatatlan:

[link]

2017. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 imakommandós ***** válasza:
64%

Köszi. Most írtam, hogy a magyar legnagyobbra becsült zsidó Bibliának, amit az akkori kor legkiválóbb tudós rabbijai forditottak, a magyarázó szövege megerősiti, hogy fordítható úgy is a héber szöveg ahogy a réselmélet állitja, erre idepötyögsz egy blogról egy kritikát, ami szerint nyelvtanilag tarthatatlan.

Mint irtam nem kell elfogadni, de hazudni meg pláne nem kéne.

2017. júl. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

"Most írtam, hogy a magyar legnagyobbra becsült zsidó Bibliának, amit az akkori kor legkiválóbb tudós rabbijai forditottak, a magyarázó szövege megerősiti, hogy fordítható úgy is a héber szöveg ahogy a réselmélet állitja, erre idepötyögsz egy blogról egy kritikát, ami szerint nyelvtanilag tarthatatlan. "

Te meg semmit nem idéztél, csak írtál valamit a levegőből:) Ki a hitelesebb? Én, aki magyarázatot is küldtem, vagy te, aki csak csípőből ráfogsz valamire valamit, bizonyítás nélkül? Nyilván én:)

2017. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

"Mint irtam nem kell elfogadni, de hazudni meg pláne nem kéne."

Nem hazudtam. Mást gyalázni csípőből az ildomos?

2017. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 imakommandós ***** válasza:
100%
Akkor nem hazudtál szándékosan csak tudatlan vagy.
2017. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 imakommandós ***** válasza:
63%

Nyilván Te vagy hitelesebb. (szerinted)

De attól a tények akkor is makacsok ha nem ismered őket.

2017. júl. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!