A karizmatikus keresztények (pünkösdi, szívbunker, hitgyüli, stb. )! Melyiket fogadjátok el? Hatnapos teremtés/6000 éves Föld, vagy teista evolúció (törzsfejlődés).
A teremtéstudomány bizonyítása kimerül az evolúció cáfolásában. Magáról a teremtés bizonyítékairól egy deka szó nincs. Azért mert nincs evolúció, ez még nem azt jelenti, hogy volt Teremtés. Akkor is voltak ateisták, amikor még semmit se tudtak az evolúcióról. Ha nem az evolúció teremtette ilyen színesre az élővilágot, akkor csak annyit tudtunk meg, hogy nem az volt, és kész. Mást nem tudunk.
Nézzük csak a leghangzatosabbat erről a pocsék oldalról: "A Kambrium-kori robbanás; a teljes evolúciómodellt cáfolata, a teremtésmodell igazolása...Ez a kérdés az evolucionisták számára megoldhatatlan probléma."
Hát lehet, hogy az evolucionisták számára megoldhatatlan, mert ők nem ilyenekkel foglalkoznak, hanem ezzel: [link]
Az evolucionizmus társadalmi és gazdaságtudományi teória, ami sokat próbált lopkodni a biológiai evolúció elvéből, és ezt többnyire igen szarul csinálta, mivel nem biológusok és paleontológusok, és evolúcióbiológusok stb. találták ki ezt.
Azonban a tudomány képezett szakemberei ez ügyben természetesen már réges-rég megtalálták a kambriumi előzményeit, és aki nem pofátlanul hazudozni akar, az erre már rá is mutatott volna. De ez az oldal nemes egyszerűséggel füllent, és tagadja a valóságot.
"A kambrium előtti idők élővilágát évtizedek óta ismerjük...Reginald Sprigg 1947-ben fedezett fel (kezdetben általa kambriumi korúnak vélt) különös, lágytestű állatoktól származó ősmaradványokat Ausztráliában. A későbbi kutatás igazolta, hogy valóban a kambriumnál korábbi, fejlett élőlények alkották az első lelőhely után Ediacara-faunának nevezett társulásokat. Időben jóval a kambrium előtt léteztek, jelenlegi tudásunk alapján a 630-tól 542 millió év közötti időszakban, azaz csaknem 88 millió éven keresztül éltek, fejlődtek, és alkottak fejlett ökoszisztémát. Hosszú ideig fennálló, sikeres élőlények voltak tehát. Ausztrália mellett Fehér-Oroszországból, Namíbiából és Kanadából is leírtak hasonló korú és összetételű faunákat. Ám az idő kútjába még mélyebbre eresztve tudást merítő korsónkat, a kambrium előtti idő neoproterozoikumnak nevezett szeletének még korábbi szakaszából, a cryogeni időszakból is ismerünk ősmaradványokat. A cryogeni időszakot J. Douglas Walker és John W. Geissman (2009) a 850-től 630 millió évig terjedően jelöli ki. Gordon D. Love és munkatársai (2009) tudatják, hogy a ma is jól ismert kova- és szaruszivacsok (Demospongiae) már az Ediacara-fauna előtt, azaz a cryogeni időszakban jelen voltak Földünkön! Ez pedig a többsejtű élőlények megjelenését, és ősmaradványként történő fennmaradását csaknem 400 millió évvel tolja vissza az időben. Persze ezek a tények csak a többsejtes, makroszkopikus élőlényekre vonatkoznak. A mikroszkopikus prekambriumi élet hosszan sorjázó bizonyítékairól, valamint az élőlények egyik legrégebbi, nyomfosszíliaként fennmaradt maradványairól, a sztromatolitokról több évtizede magyar nyelven is hozzáférhető James Brooks és Gordon Shaw (1981) kiváló munkája. A szintén ausztráliai Bitter Springs-i lelőhelyről mintegy egymilliárd éves korú, gazdag kékalgafaunát ismerünk, ahonnan William Schöpf (1968) tizenkilenc különböző kékalgafajt írt le – immár több mint negyven éve. Ám sztromatolitokat jóval korábbról is ismerünk. Biogén eredetük bizonyított, koruk többmilliárd év. A téma egyik első kutatója, William Schöpf és munkatársai (1971) a dél-afrikai Bulawayo kőzeteiből 2,7 milliárd éves sztromatolitokról tesznek említést. Nem érdemes hát tovább idézni a bizonyítékokat, melyek alátámasztják állításomat: a kambriumnál korábbi idők ősmaradványai egyáltalán nem pusztultak el, nem szórványosak, és előfordulásuk nem véletlenszerű…" - Bujtor László - PhD, Pécsi Tudományegyetem Földtani Tanszék
Azután ezt meri írni a teremtéstudományos szennyoldal a Burgess Shale leletekről: "...egy földtani pillanatban jött létre, melyet csupán 20-30 millió évben határoztak meg, és azóta semmi új nem jelent meg"
Egyszerű a dolgunk. Beírjuk a keresőbe "Burgess Shale fauna"
Érdekes! Én itt nem látok pl. madarakat, se elefántokat, se oroszlánt, se dinoszauruszokat...stbstb. Hihetetlenül egyszerű kis lényeket látok, pontosabban az előzőekhez képest azok. Nem mellesleg még ha tényleg legelőször a kambriumban teremtett volna Isten, az mit sem változtat azon a tényen, hogy evolúció útján ezekből lettek később az oroszlánok, sasok...stb.
Egy sas nem új dolog egy trilobitához képest??? Még az ember se? Akkor mi az új? :DDD
Katasztrófális baromságok és gátlástalan hazugsággyűjtemény. Nagyjából ez röviden a teremtéstudományos oldal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!