Elvesztettük alapvetően az úgynevezett eredendő bűnünket?
Amikor ettek a fa gyümölcséből, annak a következménye az lett, hogy idézem: "Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, jót és gonoszt tudván"
De ha az ember tudja, hogy mi a gonosz, és mi a jó, akkor Isten miért adott az embernek 10 parancsolatot és még mellé több, mint 600 törvényt? Ha viszont alapból nem tudom, hogy mi a jó, ezt Istennek meg kell mondania, akkor viszont a gyümölcs evésének a következménye már nincs az ember életében.
Kérlek Téged, hogy ne írj sokat a lelkiismeret fogalmáról, vagy az éden kertjének képletes olvasatáról, mert akkor nem érted a kérdést. Köszönöm!
Szia
"ha megtudtuk a jót és a gonoszt, minek adott az Isten törvényeket?" - mert Isten teremtette az embert, és pontosan tudta(ja), hogy képtelen az ember sikeresen irányítania az életét tartósan.( „Tudom Uram, hogy az embernek nincs hatalmában az ő útja, és egyetlen járókelő sem teheti, hogy irányozza a maga lépését!” Jeremiás 10:23) Ezt mutatja jelenlegi élet is ami itt a földön zajlik. Tehát azért adta a Törvényt(a népének), hogy szabályozza az életet, és egyfajta rendezettség legyen a népe között. Ez megvédte őket még a járványos betegségektől is, és attól is, hogy viszaéljenek a hatalommal egyes emberek, sőt az elszegényedett családok 50 év után visszakapták földjeiket, javaikat...... Persze ez is csak addig volt hasznos a számukra, ameddig követték a törvényt...de sajnos a Biblia arról számol be, hogy csak addig éltek békés, elégedett élett, amedig hallgattak Istenre.
Az eredendő bűn követkeménye a betegség az öregség és a hlál...ameddig ez jelen van az életünkben, addig az eredendő bűn uralja az ember életét....sajnos.
" A kérdező kommentje:
living witness!
"itt nem a valaminek "tudása" értendő alatta.
Hanem Isten azon joga, hogy Ő határozza meg mi a jó és mi nem."
Tessék?
"Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, jót és gonoszt tudván"
Szerintem nem vagy teljesen tisztában a szavak jelentésével. olyan lett az ember, mint egy közülünk, tudja az ember is a jót és a gonoszt is.TUDJA! Melyik szó nem világos? Ilyen fajta értelmetlen belemagyarázást még nem hallottam!"
Kérdezőnek figyelmébe, gondolatindítóként:
1 Mózes
6,5 És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.
Ide jutottak törvény nélkül...
A Biblia nem csak egy mondatból áll, amit kiragadsz és maga teologizálod. Érdemes (mint mindent) tovább olvasni, hátha értelmezi is a dolgokat ...
Tehát, minek kellett a törvény?
Róma
7,7 Mit mondunk tehát? A törvény bűn-é? Távol legyen: sőt inkább a bűnt nem ismertem, hanem csak a [2 Móz. 20,17.] törvény által; mert a kívánságról sem tudtam volna, ha a törvény nem mondaná: Ne kívánjad.
Galata
3,24 Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg. [Róm. 10,4.]
3,25 De minekutána eljött a hit, nem vagyunk többé a vezérlő mester alatt.
3,26 Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által.
Az ember megismerte a jót és a gonoszt, csak éppen idővel elfelejtette gonoszról, hogy rossz bűn, eluralkodott rajta és a rabjává tette. Ebből kiút Jézus
"Isten kijelentett valamit. amit a biblia olvasása közben igazából megdől, és hamis lesz." - EZ NEM IGAZ!!!!
Isten soha nem hazudhat, mert nem tud hazudni, a hazugság a Sátán terméke, természetének lényege. Ha valamit nem értesz Isten kijelentésé(ei)ből, akkor keress és kutass utána, addig, maddig megérted, de Istent ne nevezd sem hamisnak, sem hazugnak, mert az Isten káromlása.
Ha nem örököltük volna Ádámtól a bűnt, akkor nem öregednénk és nem halnánk meg.
Isten joggal mondhatta, hogy az Ember olyan lett mint az angyalok közül egy, mert e g y angyal már korábban gonosz lett, még mielőtt félrevezette az embert....
Az ember kétségtelenül abban a különleges értelemben tudta, hogy mi a jó és mi a rossz, hogy ettől kezdve ezt ő határozta meg magának. Bálványimádó módon a saját értékrendjét fontosabbnak tartotta, mint Istenét, vagyis öntörvényű lett, nem engedelmeskedett Teremtőjének, akinek megvan a joga is, és a bölcsessége is ahhoz, hogy meghatározza, mi a jó és mi a rossz. Istent figyelmen kívül hagyta, és a saját ismerete és irányadó mértéke alapján döntötte el, hogy mi a jó és mi a rossz. De ez csak szenvedéshez vezetett (Jer 10:23: Jól tudom, ó, Jehova, hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember.)
@ 20-as, amit írsz az fikció és hazugnak nevezed Istent
Amit írok egy értelmezés, méghozzá számomra a leglogikusabb értelmezés. Milyen alapon gondolod, hogy nem a te értelmezésed a fikció?
Én nem hazugnak neveztem Istent, hanem gúnyos vagy inkább cinikus beszédűnek. A cinikus beszéd, nem szó szerint értendő, hanem éppen az ellenkezőjét állító fordított beszéd, hogy valakit közben nevetségessé tegyünk. Például ha egy bénázó játékosra azt mondjuk, hogy "hű de ügyes", akkor nyilván csak nevetségessé akartuk tenni, nem pedig az ügyességét megállapítani.
Amikor az Isten azt mondja, hogy "Lám az ember olyan lett, mint egy közülünk" nem hazudik, hanem gúnyolódik, mert az ember egyáltalán nem lett olyan, csak a kígyó hazugsága folytán hitte azt, hogy olyan lesz.
Vajon miért tiltotta el Isten az embert a fától? Mert féltette tőle a tudást és az égiek hatalmát? Nehogy az ember is olyan legyen, mint ők? Ez nem igaz, éppen ez volt a kígyó hazugsága. Az a fa egyáltalán nem tette olyanná embert, mint az égiek.
Az Isten gúnyolódása a mondat másik felén is egyértelműen érződik. Miért veszi el tőlük az élet fáját? Az örök életet is féltette tőlük? Egyáltalán nem, arról a fáról ugyanis egyáltalán nem volt tilos enni. Isten csak gúnyból mondja, hogy legalább ezt vegyük el, ha már a másikat nem sikerült. Valójában azért veszi el, mert teljesítenie kell a beígért büntetést.
Isten nem gúnyolódik, főleg nem azon, ha halálra ítéli az egész teremtett emberiséget.
hazugság fogalma, ha nem valós dolgot mondunk
cinizmus fogalma, ha nem valós dolgot mondunk, de úgy hogy lejárassuk a másikat vagy kellemetlen helyzetbe hozzuk.
tudod sokkal jobb lenne ha hazugnak neveznéd, és nem találnál hozzá emberi magyarázatot, ahhoz, amit nem értesz.
magyarázatod nemhogy nem magyarázat, sokkal inkább bizonyítvány.
@ Isten nem gúnyolódik
Tudod az élcelődő cinikus beszéd vagy a többé-kevésbé sértő gúnyolódás része az életünknek. A gúny nem feltétlenül bűnös dolog, lehet az egy figyelmeztetés is.
"A mennyekben lakó kineveti őket, az Úr kigúnyolja őket." (Zsolt 2,4)
@ főleg nem azon, ha halálra ítéli az egész teremtett emberiséget.
Tudod, az ember Isten elleni lázadása nevetséges, főleg hogy tudatában volt a halálos következménynek. Isten gúnyolódása persze keserű gúny, nem arról van szó, hogy örül a fejleményeknek, pusztán csak így hangsúlyozza ki a lázadás nevetséges voltát.
Ha egy gyereknek például beígértem, hogy kikap, ha letapossa a virágágyást, akkor a büntetés előtt beszélhetek gúnyosan: Látom gondosan vigyáztál a virágokra! Most megkapod a jutalmadat.
@ tudod sokkal jobb lenne ha hazugnak neveznéd, és nem találnál hozzá emberi magyarázatot, ahhoz, amit nem értesz.
Látom rajtad, hogy rengeteg eszed van, s nagy szakértő vagy kérdésben. De ezzel nem szándékoztam hazudni, hanem csak gúnyosan közölni, hogy milyen hülye vagy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!