Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olvassátok el! Írtok vélemélnyt?

Olvassátok el! Írtok vélemélnyt?

Figyelt kérdés

Nemrég mikor a pokolról vitatkoztunk itt,nem tudtam ezt így megfogalmazni.Most szeretném,ha látnátok mire gondoltam,és írnátok véleményt erről az ídézetről.Mintha a saját szavaim lennének.


Kryon:

„Isten, nem egy ítélkező Isten. Mivel az irány, melyben haladni akar, az Emberi Lény szabad választása. Isten nem ül felettetek egy kalapáccsal, mivel Isten azért az egyszerű tényért szeret titeket, mert a széken ültök... azért az egyszerű tényért, hogy egy utazást tesztek! A Luciferré vált angyal története is, az Ember erejének a metaforája a rossz megnyilvánítására. Hatalmatokban áll az, hogy fénnyé vagy sötétséggé váljatok, ti angyalok. Értitek? Ez része a

titoknak. A bolygón lévő legerősebb fényt képviselitek... nincs szükség semmilyen külső erőre. Vannak itt egyesek, akik terhet hordoznak lelkükben. Az olvasók között is vannak egyesek, akik terhet cipelnek lelkükben. Ezt mondják maguknak: "Isten soha nem fog megbocsátani nekem azért amit tettem." Azt mondom nektek, kedves Emberi Lények, hogy az Univerzum tudja mit tettetek és semmi más nem létezik, csak a rátok kiáradó szeretet. Töröljétek ki azokat a gondolatokat, melyeket létrehoztatok. Azt aki megszegi az emberiség törvényeit, az emberek fogják elítélni. Az emberek teremtették meg ezt a büntetési és jutalmazási rendszert. Ez nem egy isteni rendszer. A Menny és a Pokol, 3D-s megnyilvánulásai az emberek gondolatainak, nem Isten teremtései. A mitológiai kiterjesztései annak, aminek az emberek szerint Istennek lennie kellene. Amikor megnéztek egy gyilkosságról szóló színdarabot és a függöny leereszkedik, hiszitek, hogy jön majd a rendőrség és letartóztatja a pisztoly ravaszát meghúzó színészt? Nem! Ellenkezőleg, mindenki el fog menni mulatozni addig amíg felkérik őket majd egy következő szerep eljátszására. Ugyanígy van ez a Föld "színdarabjában" is.”


Azt szeretném hozzáfűzni,hogy nemrég mikor a pokolról vitatkoztunk itt,nem tudtam ezt így megfogalmazni.Most szeretném,ha látnátok mire gondoltam,és írnátok véleményt erről az ídézetről.Mintha a saját szavaim lennének.


2010. máj. 10. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Modern felfogás arról, hogy minden csak színdarab, mindent elvontan akar kezdeni, ehh...
2010. máj. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a modernebb mindíg jobb,mint a régi.az ermberek fejlődnek,s nem butulnak(átlagban)Tehát akkor ez egy jó felfogás,vagy egy számodra nem tetsző dolog?
2010. máj. 10. 09:37
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

"a modernebb mindíg jobb,mint a régi."


Már megbocsáss, de ez egy nagy butaság. Maximum a technika terén, de ott sem mindig. Az emberi fejlődés leginkább ciklikus: fel és leágazó szakaszok váltakozó sora. Érdemes a klasszikus, mint a mindent jelképesen venni akaró, jófejkedő-modernkedő magyarázatokat keresni, csak azért mert "ami új, az jó" (nem feltétlenül)...


Inkább nézdd meg ezeket:


[link]

[link]

[link]

2010. máj. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem azért tetszik,mert új,-.- hanem mert az életem folyamán megértett dolgokat csípőből veti ki,értelmesebb megfogalmazással,hogy mindenki értheti.Mikor azt mondtam,hogy a modern az jobb,mint a régebbi,pont a tudományra,fejlődésre gondoltam..ám szerintem a filozófálgatás is fejlődik.Nekem ez tűnik logikusnak
2010. máj. 10. 10:14
 5/8 A kérdező kommentje:

mégegy:

Neale Donald Walsch - BESZÉLGETÉSEK ISTENNEL:

„A pokol választásaid, döntéseid és teremtéseid lehetséges legrosszabb végkimenetelének az átélése. A természetes következménye bármely olyan gondolatnak, amely elutasít Engem, vagy nem mond semmit arról, hogy Ki Vagy

- Velem összefüggésben. A fájdalom, melyet a helytelen gondolkozás miatt kell elszenvedned. De még a „helytelen gondolkozás" kifejezés is félrevezető, minthogy ilyesmi sincsen. A pokol az öröm ellentéte. A beteljesületlenség. Hogy tudod, Ki és Mi Vagy, és elmulasztod megtapasztalni. A pokol: kevesebbnek lenni. Olyan hely azonban nincsen, ahogy a poklot elképzelitek, ahol örökké égő tűzben égtek, és soha véget nem érő kínokat kell kiállnotok. Miféle célom is lehetne vele? Még ha megfordulna is bennem az a rendkívül Istentelen gondolat, hogy nem „érdemled ki" a mennyet, miért is érezném szükségét valamiféle bosszúnak, vagy büntetésnek azért, mert hibáztál? Nem volna egyszerűbb Számomra csupán megszabadulni tőled ? Miféle bosszúálló részem igényelné, hogy örökké tartó kínoknak vesselek alá? Ha erre azt feleled, hogy az igazság igénye, hát nem jobban szolgálná végül ezt az úgynevezett igazságot, ha csak elutasítanám az egyesülést Velem a mennyben? Mi szükség lenne még a végtelen fájdalom büntetésére is? Bizony mondom, nincs ilyen élmény a halál után, bármilyen csinosan felépítettétek is a félelmen alapuló teológiátokban. Ám igenis létezik a léleknek olyan élménye, olyan boldogtalan, beteljesületlen, töredékes, Isten legnagyobb gyönyörűségétől elszigetelő élménye, mely a lelked számára maga a pokol. De bizony mondom, nem Én küldlek oda, és nem is Én idézem elő ezt az élményt. Te, te magad teremted meg ezt a tapasztalatot, valahányszor elválasztod az Énedet a legmagasztosabb gondolatoktól önmagadról. Te magad teremted meg ezt az élményt, valahányszor elutasítod az életet; valahányszor visszautasítod azt, Ami és Aki Valójában Vagy. Ez a tapasztalat azonban soha nem örökkévaló. Nem is lehet az, mivel nem szerepel a tervemben, hogy mindörökre elkülönülj Tőlem. Ez voltaképpen egyenesen képtelenség - ennek kivitelezéséhez ugyanis nem elég elutasítanod azt, Aki Vagy, hanem Nekem is ezt kellene tennem. Márpedig soha nem teszem meg. És ha egyikünk őrzi az igazságot rólad, akkor ez az igazság végső soron diadalmaskodni fog.”

2010. máj. 10. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:
ez csak felelőség-lerázásra jó
2010. máj. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
érdekes,mert az az ember vagyok,aki nem hisz a pokolban,mégsem teszek rosszat,mert tudom,hogy az saját magam kára is lenne,valamint tudom,hogy gonosz dolog,és nem akarok gonosz lenni,mert az rossz!Akkorsem,ha épp nem a pokolban kell sínylődnöm,mert aki igazán gonosz akar lenni,az a pokol léte nélkül is az lesz,nem fogja meggátolni őt!
2010. máj. 10. 15:22
 8/8 A kérdező kommentje:

az viszont elég baj,hogy még vannak olyan emberek,akiket a pokollal kell rávenni,hogy felelősségtudatosak legyenek..

Mikor jön már rá az emberiség,hogy nem csak azért kell jónak lenni,hogy kapjon jutalmat,és nem csak azért nem szabad rosszat tenni,mert bűntetést kapnak!Ők magukon kéne érezniük azt,hogy ha jót tesznek nekik,az jól esik,és ezért tudván,hogy a másiknak is jól esik,ezért tegyenek dolgokat,önzetlenségből..

Amúgy bocsánat,hogy a kérdésben kétszer írtam a megjegyzést alá és fölé..

2010. máj. 10. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!