Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok? Olvassátok el...

Mit gondoltok? Olvassátok el lécci

Figyelt kérdés

Először is én nem hiszek Istenben:

-kisgyerekek szenvednek

-ha ő tökéletes akkor nekünk miért van ennyi hibánk

-miért nem bizonyítja be hogy létezik

-a bibliában sok az ellentmondás

-szegénység

-ha 6 nap alatt teremtette a világot most mit csinál?

-a teremtés az egy befejezett dolog, akkor hogy lehet fejlődés


-az ókori Görögországban(Hellász)azt mondták, hogy az istenek az olümposzon laknak, mert nem tudtak felmenni, felment az első ember és nem volt ott semmi

-azt mondták hogy isten az égben van, mert azt se láthattuk, felment a repülő nem volt sem mennyország se isten


A papok jót keresnek az egészen!


Másik a halál utáni élet

szerintem nem létezik mert akkor nem lenne halál

-születés előtt sem volt tudatod

-én úgy látom az egészet, hogy a világ végtelen, mindig kellett hogy legyen valami

az egyik fizikus már bizonyított tényekkel eljutott a "nagy bumm" elé másodpercekkel

-hogy férne el annyi szellem???


Remélem valaki végigolvasta és leírja amit gondol:)

nagyon köszönöm

(Ui.: ateisták és hívők is irhatnak)

L/13


2009. okt. 17. 19:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
Én hiszek Istenben
2009. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
66%
Szerintem azt, hogy Isten létezik vagy sem, nem kell bebizonyítani. Mindenkinek a saját joga a legjobb belátása szerint gondolkodni erről. Te inkább a Biblia valóságtartamát és a különböző vallások (amiket emberek hoztak létre a saját meggyőződéseik és szabályaik szerint)törvényeinek helyességét kérdőjelezed meg. Mondani , leírni és prédikálni bármit lehet, Te meg abban hiszel amiben akarsz, nem kell feltétlenül valláshoz kötni. Én hiszem, hogy van Isten (nevezzük így), de nem vagyok egy gyülekeezet és egyház tagja sem, nem akarom más emberek által alkotott szabályok szerint fenntartani a kapcsolatomat Istennel.
2009. okt. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%
Pontosan ezzel van a legnagyobb baj, hogy a mindannapi tapasztalataink szerint nics semmilyen természetfeletti lény. Pláne nem jóságos. Ezt nem csak Te gondolod így, hanem egyre többen. Most mindjárt jönnek a hívők azzal, hogy eredendően mindenki bűnösnek születik és ezért van ennyi szenvedés a Földön.
2009. okt. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
Ez nagyon jó amit leírtál, komolyan! Az én véleményem az egészről annyi, hogy a biblia egy mese, amit régen kitaláltak, és nem vesződött el az évek alatt, mert akkora sikere volt, az évek során kiegészítették ezzel-azzal, de mivel az emberek ma már értelmesebbek mint régen, nem ez alapján élnek, nem ez határozza meg az életüket, és 100 éven belül ez már nagyon gyenge dolog lesz, csak a szokások maradnak meg. Bizonyíték... ennyi nem az, hogy jaajj ilyet ne mondj. Ennyi... amúgy meg tele van hibákkal, csak mivel ez úgymond szent dolog, nem foglalkoznak vele, mert sok embernek segít.
2009. okt. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
Minden ember elgondolkodik az élet értelmén, keletkezésén, isten létezésén-nemlétén. Annak valószínűleg könnyebb, aki valamelyik vallásban megtalálja a kapaszkodót, kérdéseire választ. Magam részéről nyitott vagyok mindenre és nem köteleztem el magam egy vallás mellett sem. Amennyire a hétköznapok engedik, figyelek, olvasok, beszélgetek és remélem még életem vége előtt meglelem a saját kérdéseimre, vagy legalább egy részére a választ! Neked is ezt kívánom!
2009. okt. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

Meglepően jók az érveid, bár szerintem hívők nem fognak veled leállni vitázni...

Ha egy picit belelapozol ebbe a rovatba, rengeteg érdekes vallási vitát olvashatsz, amelyek általában éritik az általad felvetett témákat.

Maradjunk annyiban, hogy a keresztények mindent meg tudnak magyarázni, ha mással nem, hát azzal, hogy "ez van benne a Bibliában, tehát így van". Aki abszolút és megingathatatlan igazságnak könyvel el egy kétezer éves, főpapok által zsinatokon szavazás útján megszerkesztett (horror)mesegyűjteményt, azzal nem érdemes vitázni.

2009. okt. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Én hiszek Istenben, de nem a vallások által vetített Istenben, vagy Istenekben, hanem egy feltétlen szeretettel bíró lényben, akit úgy lehet szeretni, ahogyan a legnagyobb szeretettel csak lehet.

Véleményem szerint az életünk nem értelmetlen.

Ahogy nézem a virágokat, vagy egy hangyát, amint mendegél. Oly csodálatosan nagy dolgok ezek. Fel sem merül bennem, hogy hiábavalók lennének.

Azt természetesen elfogadom, hogy létem értelmét fel nem foghatom, de ösztönösen érzem, hogy a lény aki életre hívott, jóságot és szeretet vár el tőlem.

A szenvedéseknek pedig értelme van. Mint ahogy tanítom a gyermekeimet, tanít ő is engem.

Az én Istenem ilyen:

- kegyelmes,

- nagyvonalú,

- szerető,

- lángelme,

- humoros,

- elegáns,

- őszinte,

- megbízható,

- védelmező,

- erős,

- igazságos,

- gyöngéd,

- méltóságos és gondos.

vagyis nem igazán egyezik a katolicizmus nagyszakállú bírájával.

Bízom benne, ha majd odajutok, hogy láthatom az igazságot Ő fog elém jönni és én örömmel üdvözlöm majd, megköszönve Neki szép letemet.

Addig is életem minden napján törekszem a javulásra és a gyermekeimet is erre tanítom.



Marika

2009. okt. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%

elmondom énis a véleményemet

Az ember tökéletesre lett teremtve, de a sátán mindig is Isten ellen volt, ezért tette tönkre a teremtett embert, és ezzel a teremtett világot

Ezért van szegénység, ezért szenvednek a kisgyerekek, és ezért van annyi hibánk. Én nem látok a Bibliában ellentmondást, ha te találtál valamit, akkor mutasd meg hogy hol:)

Mi az hogy nem bizonyítja be hogy létezik?! Annyi de annyi tettel bizonyította a létét, hogy már csak az nem veszi észre aki nem akarja. erről tudnék mesélni rengeteteg de ha túl sokat írok, úgyse olvassa el senki

Az a hat nap az képletesen hat nap, mert a Mennyben nincs idő, mivel ott leszünk az örökkévalóságig (már aki...) ezért ez csak jelképes

Nem értem milyen fejlődésre gondolsz, de akármi lehet, mivel Isten teremtményei vagyunk, szóval bármi megtörténhet:)

A Görögök teljesen másban hittek, szerintem a görög isteneket ne keverjük most bele

a Mennyt sem úgy kell értelmezni hogy tengerszint feletti magasság X kilométerre található a Menyország bekötőútja

A papok.. mindig is voltak akik üzletet csináltak belőle, de amilyen gyülekezeteket én ismerek, ott minden ingyen van.. én pl ingyen zenélek, valaki ingyen prédikál meg ilyenek

A halál utáni életről is le van írva minden a Bibliában, olvasd el, és ha van utána még kérdésed, írj nyugodtan:)


és egyébként, akkor én is teszek fel néhány kérdést

Ha nem lenne Isten, akkor mivel magyaráznád a több milliárd keresztényt? tudom hogy mindig is lehetett embereket behülyíteni dolgokkal, de hogy magyarázod azt, hogy a legnagyobb sátánisták közül is volt aki egyik napról a másikra megtért..

Ha nem lenne Isten, akkor mivel magyarázod a Bibliában található próféciákat amik bekövetkeztek? (pl, Izrael újjáalapulása.. sokan nem hitték el 100 éve hogy ilyen is lesz, és lám, 1948ban újjáalapult)

Ha nem lenne Isten, akkor hogy lettünk mi? (az evolúcióban van egy-két igen fura dolog)

Ha nem lenne Isten, akkor mivel magyaráznád a Világegyetem végtelenségét?

Akik eddig meghaltak és újjá lettek élesztve, mind azt mondták hogy egy alagutat láttak a végén fénnyel.. Az evolúció alapján ez úgy lenne logikus hogy ahogy vége az életnek, nincs többé gondolkodás és semmi..

ha van kérdésed, írj, figyelni fogom a válaszokat, és írok még szívesen:)

17/f

2009. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
40%
Egyetértek Marikával :)
2009. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
72%

a 20:23-as válaszoló vagyok

nem írtam le hogy én milyennek látom Istent, de énis teljes mértékben egyetértek Marikával:)

2009. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!