Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok? Olvassátok el...

Mit gondoltok? Olvassátok el lécci

Figyelt kérdés

Először is én nem hiszek Istenben:

-kisgyerekek szenvednek

-ha ő tökéletes akkor nekünk miért van ennyi hibánk

-miért nem bizonyítja be hogy létezik

-a bibliában sok az ellentmondás

-szegénység

-ha 6 nap alatt teremtette a világot most mit csinál?

-a teremtés az egy befejezett dolog, akkor hogy lehet fejlődés


-az ókori Görögországban(Hellász)azt mondták, hogy az istenek az olümposzon laknak, mert nem tudtak felmenni, felment az első ember és nem volt ott semmi

-azt mondták hogy isten az égben van, mert azt se láthattuk, felment a repülő nem volt sem mennyország se isten


A papok jót keresnek az egészen!


Másik a halál utáni élet

szerintem nem létezik mert akkor nem lenne halál

-születés előtt sem volt tudatod

-én úgy látom az egészet, hogy a világ végtelen, mindig kellett hogy legyen valami

az egyik fizikus már bizonyított tényekkel eljutott a "nagy bumm" elé másodpercekkel

-hogy férne el annyi szellem???


Remélem valaki végigolvasta és leírja amit gondol:)

nagyon köszönöm

(Ui.: ateisták és hívők is irhatnak)

L/13


2009. okt. 17. 19:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
78%

az istent magadba kell megtalalnod,nem a felhokon.

azt honan tudod h nem volt tudatod?azert mert nem emlekszel ra?az elso szulinapodra igen?

nyilvan egyiket se lehet bebizonyitani...de nem jo hinni egy pozitiv dologban,mikor ilyen sok szenvedes van a vilagon?

2009. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
érdekes amiket irtatok, köszi a válaszokat:)
2009. okt. 18. 14:16
 23/26 anonim válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy minden bizonyíték előtted áll...csak körbe kell nézned a világban...a fák, a virágok, a hegyek...a tökéletesen működő emberi szervezet mind annak a bizonyítéka, hogy Isten létezik...és igen vannak szenvedések, gyűlölködések, fájdalmak, de ez nem Isten hibája...Isten egyszülött fiát küldte el érted és mindenkiért, hogy üdvösséged legyen, Jézus Krisztus megváltott téged minden bűnödből...a te döntésed, hogy elfogadod-e...de ez a sok szenvedés pedig mind az emberek bűneinek következménye...Isten szeret téged és minden embert a földön, de ne úgy tekints rá mint egy szoborra...neki is vannak érzései, ő is sír mikor látja bűneinket, ő megértő és nagyon kegyelmes...csak arra vár, hogy segítségül hívd az ő nevét és ha ezt megteszed, akkor megváltozik az életed...nem kérem és nem is parancsolhatom, hogy tedd ezt meg.........de egy próbát mindenképpen megér.


Egy testvéred.

2009. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
46%
éln hiszek az Úrban és olvasok is Bibliát és ez így van rendjén!
2009. okt. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Az hogy, hiszel vmiben, az azt jelenti, hogy elhiszed, és nem gondolkodsz rajta.

Nekünk azért vannak hibáink, mert azzal, hogy bűnbe estüknk, a mi tökéletes lényünk megsérült és eltorzult. Pl.: Ádám a bűnbeesés előtt nem közeledett szexuálisan Évához.

Be fogja bizonyítani, hogy létezik. Igenis lesz világvége, vagy legalábbis fizikailag lesz. És akkor... akkor megtudod! Minden keresztény azt várja, hogy Krisztus visszajöjjön. És akkor be lesz bizonyítva.

Hol van a Bibliában ellentmondás?

A szegénységgel megint csak az idők végét tudom felhozni. Mert már igen csak a végén járunk.

Hogy mit csinál most? nem tudom. senki se tudja. De nem is hiszem, hogy közünk van hozzá. Ő mégis csak Isten!

A fejlődéssel kapcsolatban: a tudományt és a hitet nem lehet összeegyeztetni. Ennyi.

A mennyország a fizikai világon túl van. Úgy, ahogy a pokol sincs a föld alatt!:)

Ha nem lenne halál után élet, akkor mi értelme volt élni??? Élünk és meghalunk? Élünk 60 évig, és kész?

És nem mindenki kerül a mennyországba. Látszik, hogy csak a materiális világon belül gondolkosz.

Nem ismered eléggé jól a keresztény hitet. Utána kellene olvasnod, tudakolóznod, hogy megismerd.

Nekem is ilyen gondolataim voltak a megtéréseim előtt. És most... 100 százalékosan biztos vagyok Istenben, és az ő tervében.

2009. dec. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Én egyszerűen hiszek Istenben, nem tudok olyan szépen fogalmazni mint a többiek és megindokolni.. de szerintem van.legnagyobb bizonyítéka szerintem a lelkünk.
2010. márc. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!