Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van más is akinek nagyon...

Van más is akinek nagyon nehezen ment a gimikezdés? Mit csináljak? (Kérlek olvassátok el)

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy nagyon jó osztályom volt az általánosban,(amúgy több iskolába jártam már, de mindenhol voltak barátaim)Olyan családias volt. Most pedig fölvettek egy nagyon jó gimnáziumba, ahová egy olyan ember se jár akit ismernék, az osztályom 36 fős, nagyon nem szimpatikusak, beképzelt, és nagypofájú szinte mindenki, a lányok pedig elég p.csásak. (Tudom nem szép ilyet mondani, de tényleg rossz osztályba kerültem, mindenki ilyen felületes, beszólós, beképzelt.) Én pedig próbálkozom odamenni emberekhez, barátkozni, kedves vagyok, de képtelen vagyok úgy viselkedni mintha nagy haverjaim lennének már vagy 1000 éve. Egész nap a sírógörcs kerülget, pedig sosem voltam ilyen. De az is előfordult már nem is egyszer, hogy(én jó angolos vagyok, mert éltem külföldön)angol dolgozat előtt odajön hozzám egy lány, hogy jajj ülünk együtt? Máskor meg eszébe se jut senkinek, mert a nagyarcúakat részesítik előnyben.

Megpróbáltam átmenni egy fokkal rosszabbnak számító gimnáziumba(oda jár pár régi ismerősöm), de nem vettek át, mert már nincs hely. Beszéltem a régi barátaimmal telefonon, ő nekik teljesen jó minden, és imádnak bejárni. Hogyan lehetne megoldani egy ilyen hülye helyzetet? Félévkor van esélyem hogy átvesznek?(Amúgy átlagos vagyok, normálisan öltözöm, büdös se vagyok, bunkó se, és túl komoly se vagyok, de idegenekkel én nem tudok puszipajtást játszani)


2011. szept. 27. 16:49
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ha elolvastátok köszönöm, tudom hosszú lett.
2011. szept. 27. 16:50
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Még csak pár hete kezdődött az iskola, még bármi kisülhet ebből. Nem volt gólyatábor, vagy valami közösségkovácsoló kirándulás?

Ha most nincs hely, szerintem nem lesz félévkor sem, meg a középiskolák nem is szeretnek évközben diákokat átvenni.

2011. szept. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
31%

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy te már most elkönyveltél 35 embert, és esélyt sem adtál nekik.

Nyilván ezt ők is érzik, és nem is fogadnak el, miért is tennék, ha valakin látszik, hogy lenézi őket.

Ha 35 ember megvan egymással, és 1 kívülálló van, akkor nem a 35 ember csinálja rosszul.

2011. szept. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 bánomisén ***** válasza:
71%

Anno én sem rajongtam a gimis osztálytársaimért, viszont a tanáraimért annál inkább, úgyhogy maradtam.

Ha továbbra is rosszul érzed magad itt, akkor ne add fel az átigazolást a másik suliba, vagy esetleg gimin belül másik osztályba. Mindenhol van lemorzsolódás, felszabaduló hely.

2011. szept. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
16:55 értem mit mondasz, és igazad is van, de nem vagyok lenéző velük szemben, esküszöm. Ha valakihez beszélek, mindig mosolygok, udvarias vagyok. Tényleg. És én szoktam odamenni emberekhez
2011. szept. 27. 16:58
 6/24 anonim ***** válasza:
63%

Érdeklődd meg előre, hogy melyik iskolákba vennének át félévkor, ha lesz addigra hely.

Ha tényleg olyan vagy, ahogy írod, akkor ez nem a te hibád. Akkor sem biztos, hogy kedvelnéd őket, ha nyitottak lennének feléd, mert ugye akkor is ilyen lenne a stílusuk, ahogy most leírod, de persze nyilván könnyebb, ha azt érzed, hogy elfogadnak.

Szerintem tűzd ki célul, hogy félévig kibírod, addig akár meg is kedvelheted őket, legrosszabb esetben pedig átmész máshova, mert valahova biztos felvesznek, olyan nincs, hogy nem.

2011. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%

Esetleg beszélj az osztályfőnökkel, úgy, hogy a többiek ne tudjanak róla, hogy nem lehetne-e valami osztályprogramot csinálni. Egyetemen is az orientációs napokon szoktak ilyen ismerkedős dolgok lenni, hogy azok se legyenek kirekestve, akik nem voltak gólyatáborban. Lehet ez megoldaná a dolgokat. Azért tényleg nehéz elhinni, hogy rajtad kívül MINDENKI felületes meg p.csás és nagypofájú.

Elhiszem, hogy hiányoznak a többiek, szerintem lehet te nem is látod, hogy tartózkodóbb vagy, de a többiek ezt érzik rajtad. Komolyan, mióta van suli? 3-4 hete? Ennyi idő még semmire sem elég, ne várd, hogy rögtön "öribarik" lesztek.

2011. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted.

A gimit én sem szerettem nagyon, bár nekem voltak barátaim, de az osztály egyik fele elég volt ahhoz, hogy elrontsa azt az 5 évemet...

És hozzám is akkor jöttek mindig, ha kellett valami. :s

Azt tudom tanácsolni, hogy keress barátokat iskolán kívül (vannak is neked az elmesélésed alapján), hidd el, az sokat segít! Másrészt adj esélyt az osztálytársaidnak is, még nagyon az elején vagytok, nem ismered őket. Biztos nem egyforma ott sem mindenki!

Viszont még egy tanács: ne hagyd, hogy kihasználjanak! Én ezt sajnos túl későn tanultam meg, azt hittem, ha mindig segítek, majd megszeretnek. De nem! Csak még jobban hülyének nézik utána az embert...

Inkább legyél karakánabb, magabiztosabb. Érdekes módon sokat pont ekkor fognak felnézni rád, és megkedvelni. Tapasztalat. :)

2011. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos ugyanúgy jártam én is régen mint te. De nekem szerencsére volt egy barátnőm általánosból. Én ének szakos voltam és az volt a baj hogy bárkit felvettek ha jó hangja volt . Na ezek nem is tanultak. Én meg igen és ezért nem fogadtak be teljesen, nagy pofájúak , p.icsásak stb.. dettó.Akkor rettegtem egy iskola váltástól de ha újra kezdhetném akkor megtenném. Csak év elején vesznek át általában mert leigénylik utánad a normatívát , és a suli nem akar olyat aki helyett más kapta meg. De sokan hullanak ki félévkor is azért próbálkozz. Talán 4 re valamelyest javult a helyzet addigra kihulltak az oda nem illő emberek. Én felnőtt fejjel azt mondom menj máshova ez nem lesz jobb soha.Az első félévben 11 en voltunk a 40 ből aki nem bukott meg. Gondolhatod hogy néztek rám mikor négyesem is alig volt.Nekem a gimi rémálom volt, te még változtathatsz. Az egyetemen, és az okj-s képzésen, a munkahelyemen és máshol sem volt soha ilyen beilleszkedési problémám, szóval nem velem volt a baj.

Most volt az 5 éves osztálytalálkozóm és eszembe sem jutott elmenni. Talán majd a negyvenediken már halványul az érzés.

Menekülj!!!

2011. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ezen minden évben többezer diák átmegy, és természetes dolog. Adj időt magadnak is és a többieknek is. Valószínűleg még ők is próbálják "nagyobbnak" mutatni magukat, mert ők sem ismerik egymást, próbálnak májer-csávók és tuti-csajok lenni. Ez minden új csapatban így van először, nyugi.
2011. szept. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!