Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van más is akinek nagyon...

Van más is akinek nagyon nehezen ment a gimikezdés? Mit csináljak? (Kérlek olvassátok el)

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy nagyon jó osztályom volt az általánosban,(amúgy több iskolába jártam már, de mindenhol voltak barátaim)Olyan családias volt. Most pedig fölvettek egy nagyon jó gimnáziumba, ahová egy olyan ember se jár akit ismernék, az osztályom 36 fős, nagyon nem szimpatikusak, beképzelt, és nagypofájú szinte mindenki, a lányok pedig elég p.csásak. (Tudom nem szép ilyet mondani, de tényleg rossz osztályba kerültem, mindenki ilyen felületes, beszólós, beképzelt.) Én pedig próbálkozom odamenni emberekhez, barátkozni, kedves vagyok, de képtelen vagyok úgy viselkedni mintha nagy haverjaim lennének már vagy 1000 éve. Egész nap a sírógörcs kerülget, pedig sosem voltam ilyen. De az is előfordult már nem is egyszer, hogy(én jó angolos vagyok, mert éltem külföldön)angol dolgozat előtt odajön hozzám egy lány, hogy jajj ülünk együtt? Máskor meg eszébe se jut senkinek, mert a nagyarcúakat részesítik előnyben.

Megpróbáltam átmenni egy fokkal rosszabbnak számító gimnáziumba(oda jár pár régi ismerősöm), de nem vettek át, mert már nincs hely. Beszéltem a régi barátaimmal telefonon, ő nekik teljesen jó minden, és imádnak bejárni. Hogyan lehetne megoldani egy ilyen hülye helyzetet? Félévkor van esélyem hogy átvesznek?(Amúgy átlagos vagyok, normálisan öltözöm, büdös se vagyok, bunkó se, és túl komoly se vagyok, de idegenekkel én nem tudok puszipajtást játszani)


2011. szept. 27. 16:49
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ezzel a kihasználással kapcsolatban, eddig pontosan így gondoltam én is. Múltkor egy százast kért valaki, ma hajgumit, de olyan is volt hogy kierőszakolta a kezemből a vizem, meg hogy már csak két rágóm volt a tasakban, kért az egyik lány, én meg mondtam hogy bocsi, most nem, mert kifogyóban van, erre ő megtapogatta a rágós-zacskót, hogy meggyőződjön róla.
2011. szept. 27. 17:09
 12/24 A kérdező kommentje:
amúgy azt hogy p.csásak úgy értem hogy nagyon rövid, kivágott dolgokban járnak, van aki lilára festette a haját, és nagyon kifestik magukat és úgy is viselkednek. Ők már az első naptól kedve 4 esével, 5 ösével egymás derekát átölelve jártak a folyosón, és nagyon hangosak.
2011. szept. 27. 17:14
 13/24 anonim ***** válasza:
Komolyan érdeklődj körbe, hogy hova vennének át. Ha kicsi is az esélye, biztosan nem lehetetlen és te is megnyugodnál, ha kiderül, hogy valahova szívesen várnak, amennyiben van/lesz hely.
2011. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
oké körbe nézek, köszönöm szépen a válaszokat!
2011. szept. 27. 17:20
 15/24 anonim ***** válasza:

Egyik volt osztálytársammal is ez a helyzet csak ő tavaly kezdett..

Hát csak azt tudom mondani amit a többiek, hogy érdeklődj hova vennének át.

2011. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én 4-ben kerültem új osztályba, kiközösítettek és a következő évben iskolát váltottam. Utólag belegondolva túlreagáltam a dolgot, túl érzékeny voltam, bár a tanárok se segítettek. DE 3 hét alatt akkor sem lehet ezt ilyen határozottan kijelenteni, hogy minden szar, mindenki hülye.
2011. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Utolsó !

Nem is azt mondta hogy minden szar és mindenki hülye.

De valószínű nem is lesz hű de nagy változás, és gondolom azok a lányok nem is fognak nagyon tanulni sem.

Nekem mindig az első benyomásom jött be, ahol rögtön jó éreztem magam az később is jó volt ahol meg nem ott ha megfeszültem sem.

2011. szept. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez volt a helyzet középiskolában.Én szakközépbe jártam,olyan szakra,ahol a tanulók 90%-a lány.Nekem is tele volt az osztályom,ilyen cicababákkal és ettől felállt a szőr a hátamon.Sulin kívüli haverokkal,akkoriban alpítottunk egy rock bandát,aminek én voltam a basszusgitárosa.Emiatt eléggé kinéztek a kis rózsaszín cicababa osztálytársaim,pedig én soha egyetlen rossz szót nem mondtam rájuk és nem is fecsegtem nekik erről,hiszen tudtam,hogy úgysem értenének meg és nem is érdekelné őket amit mondok.Az első hónap borzalmas volt.Pont olyan,mint neked.Nem ismertem senkit és annak ellenére,hogy elég könnyen barátkozom nem találtam a közös hangot senkivel és lassan eljutottam oda,hogy nem is igyekeztem összebarátkozni senkivel.Eldöntöttem magamban,hogy a 4 év szakközép csak és kizárólag a tanulásról fog szólni,nem pedig a barátokról.Ez a taktika nekem be is vált,csak a szünetek voltak borzasztóak,amikor kénytelen voltam nézni az idétlen parádézásukat.Aztán 3 hónappal sulikezdés után az osztályfőnök,mellém ültetett egy lányt,akivel előtte szerintem még egyetlen szót sem beszélgettem.Elég csendes és visszahúzódó csaj volt,de ahogy lassan felszabadult rájöttem,hogy nagyon kedves,jó a humora és nem üresfejű divatmajom.Sok közös témánk akadt és az első tanév végére már teljesen összebarátkoztunk.Igaz,nem egy városban laktunk,de még a nyári szünetben is sokat lógtunk együtt.

A többi osztálytársam továbbra is gyökér volt.Egy-kettővel el lehetett témázgatni ilyen felszines dolgokról,de a többiekkel nem is foglalkoztam inkább.

3 éve,hogy befejeztük a sulit,de azzal az egy lánnyal,azóta is tartom a kapcsolatot,pedig ő már azóta külföldön él.Tehát végül mégis találtam barátot magamnak még akkor is,ha elsőre szörnyűnek tűnt a helyzet.

Azt tanácsolom neked,hogy várj még egy kicsit,adj időt magadnak és az osztálytársaidnak is.Ez az egy hónap tényleg nagyon rövid idő arra,hogy megismerjétek egymást.Lehet,hogy te is azzal fogsz összebarátkozni,akire most még csak nem is gondolnál.Szerintem legalább a félév végét várd meg és ha még mindig nem találod velük a közös hangot,akkor menj másik suliba.

2011. szept. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszi, érdekes volt amit leírtál. Valószínűleg így is, úgyis kénytelen vagyok megvárni a félévet.
2011. szept. 27. 18:20
 20/24 anonim ***** válasza:
Járj valamilyen szakkörre ami érdekel, és akkor össze tudsz ismerkedni, olyan emberekkel akiknek hasonló az érdeklődésük, na meg nem hinném, hogy 35 főből nincs olyan aki szimpatikus lenne.
2011. szept. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!