Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a külömbsèg a...

Mi a külömbsèg a Katolikus ès a Keresztèny vallàs között? ès melyiket tartja helyesnek a Biblia?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 02:04
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
09:09 Köszönöm a vàlaszod! A tièdet èrtettem meg a legjobban! :)
2010. máj. 3. 20:25
 12/34 anonim ***** válasza:
kár hogy sok helyen téved
2010. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
74%
09:09-esnek teljesen igaza van. Korrekt és érthető a válasza. A Biblia nem egyházakat vagy vallásokat tart helyesnek, szó sincs benne erről. Elveket ad és utat mutat, hogy mi a helyes, mi a jó és mi a rossz.
2010. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

A kérdés a katolikus VALLÁS és a keresztény VALLÁS ra irányul. Most 9.09 a kérdéssel magával van bajod (mert csak katolikus EGYHÁZ van és nincs katolikus vallás, illetve csak kereszténység van és nincs keresztény vallás)


Mert szerintem van katolikus vallás és van keresztény vallás.Illetve vannak keresztény egyházak (több száz) és van katolikus egyház.

És valóban van kereszténység a kultúrában, irodalomban, életformában sőt használjuk a katolikus állam és keresztény állam kifejezést is.

2010. máj. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim válasza:
55%
Előző:hát te eléggé elvagy tájolva....nagyon jókat mondtt a 9:9-es !te meg csak kevered itt a szart(ha lehet így beszélni)
2010. máj. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Nem vitattam, hogy nem mondott jókat.

Érdeklődtem jól értem e amit mondott.

És nem tőled idióta (hanem tőle), miért pofázol bele mások beszélgetésébe, anyéd nem mondta, hogy ezt nem illik?

2010. máj. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 01:39-es. (én vagyok 09:09es)


Elég, ha rákattintasz a [link] -ra. Máris láthatod fenn, a honlap címében, hogy Magyar Katolikus Egyház.

Ha létezik katolikus vallás és keresztény vallás, az azt jelentené, hogy vagy 2 Jézus Krisztus volt, vagy a katolikus vallás nem Jézus Krisztusban hisz, mivel a keresztény vallásnak már a nevében is benne van, hogy Jézus Krisztus követője.


Sokan sajnos azt felejtik el - a nagy dogmatikai és hitvitákban - hogy mindannyiunkat Jézus váltott meg. Vitázhatunk mi azon, hogy melyik az "igaz egyház" a kereszténységben, akkor is mind Jézus elé fogunk állni, és akkor már nem az fog számítani, hogy milyen épületbe jártunk gyónni vagy dicsőíteni, hanem hogy a szívünk mennyire tiszta és a cselekedeteink mennyire voltak jók. Hisz a templompok és emberi kreálmányok mind megsemmisülnek majd, és Isten egy teljesen új világot ad majd nekünk, ami bűn és kísértésmentes hely lesz.


Ha olvasod a Bibliát mindezekre rá fogsz jönni.


Személyes véleményem:

Én nem a széthúzás, hanem az összetartozás mellett teszem le a voksom. Sok egyházat/felekezetet ismerek, sokban jártam már, ismerem a hibáikat és a jó oldalukat. Le lehetne ülni és hetekig boncolgatni ki miben téved, de én azt vallom, hogy koncentráljunk inkább arra, ami közös, hisz Jézus azt mondta, onnan fogják tudni az emberek, hogy az Övéi vagyunk, ha szeretjük egymást.


Hát akkor szeressük egymást!

2010. máj. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

"a keresztény vallásnak már a nevében is benne van, hogy Jézus Krisztus követője. "


keresztény (gör. khrisztianosz, a khrisztosz, 'fölkent' szóból; lat. Christianus): 1. jelző, mely személy, gondolkodás, erkölcs, irodalom, művészet stb. kereszténység iránti elkötelezettségét jelzi. - 2. megkeresztelt személy (keresztség), aki Jézus Krisztust valóságos Istennek és valóság embernek vallja, s az Ő Szentírásban megőrzött tanítását követi. - A keresztény név nem az Egyházon belül keletkezett, mert a keresztények egymást testvéreknek, híveknek, választottaknak, szenteknek nevezték (vö. 1Kor 16,15); nem is a zsidóktól származott, akik názáretieknek gúnyolták a keresztényeket (vö. ApCsel 24,5), s nemcsak nem fogadták el Krisztust a Messiásnak, de nevének kiejtését is kerülték. - Krisztus halála után kb. 7 évvel, Antiochiában nevezték először khrisztianoinak a föltámadott Krisztus követőit, így különböztetve meg őket a zsidóktól (ApCsel 11,26; 26,28; 1Pt 4,16). A pogányok latinos szóképzéssel és a Krisztus nevet személynévnek véve (a Caesariani, 'Cézár-pártiak', Pompeiani, 'Pompejus-pártiak' analógiájára) alkották a szót 'Krisztushoz tartozók' jelentéssel, latinos változatban: Christiani. A hívek vállalták és megkedvelték a keresztény elnevezést (1Pt 4,16), bár olykor még jesszéseknek (Jézus Jessze sarja), christi, 'fölkentek', pisciculi, 'halacskák'-nak (hal) is nevezték magukat. - A magyar szót nyelvtani alapon egyesek (Horger, Gombocz) a keresztyén szóalakban tartják helyesnek, a prot. egyházak ma is ezt őrzik. Arra hivatkoznak, hogy a veláris ty hang sohasem lesz palatális t hanggá, s így a keresztény szóalak mesterséges szóalkotás eredménye, továbbá, hogy a keresztyén a régibb alak, Pázmánynál is előfordul, aki azt a Kalauzban „a Krisztus keresztitől” eredezteti, míg a keresztény azon tévedésen alapul, hogy a szó a kereszt szóból ered. Mások viszont (Czuczor, Fogarasi, Pezenhoffer) nyelvtört. érvekkel bizonyítják, hogy bár a szónak a kereszt szóból való eredeztetése nyilván téves, mégis a keresztény szóalakzat a helyesebb, mert nem mesterséges szóalkotásnak, hanem természetes szófejlődésnek eredménye, amennyiben a lat. christianus szó szláv közvetítéssel (krstyan, krsztyán) jött nyelvünkbe és ott a mássalhangzó-torlódás kiküszöbölésével (keresztyán), valamint a hangzóilleszkedés törvénye által (keresztyén) érte el mai keresztény alakját. - Más szempontok szerint a kat. keresztények nem tartják zavarónak, sem tudománytalannak, ha a szó a keresztre emlékeztet, hiszen a keresztény embert a Szentírás szavaival úgy is meg lehet határozni, mint aki nap mint nap magára veszi a keresztet, és a kereszthordozó Jézust követi (vö. Mt 16,24; Lk 9,23).


Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul!

2010. máj. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Kedves 09:45!


Nem nyelvész vagyok, hanem keresztény.

És a keresztény szó jelentését nem nyelvészeti szempontból, hanem a közösség által elfogadott jelentés szempontjából írtam.

Akik keresztények, azok Krisztus követőjének tartják magukat, és ezt a névből eredeztetik.

2010. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

"!te meg csak kevered itt a szart(ha lehet így beszélni)

77%-


Jehova tanui miért személyeskednek? Nincsenek érveik?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..

2010. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!