Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a külömbsèg a...

Mi a külömbsèg a Katolikus ès a Keresztèny vallàs között? ès melyiket tartja helyesnek a Biblia?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 02:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
76%

A katolikus vallás is keresztény,min tahogy a református,az evangélikus,baptista is az.

A nevében is benne van,hogy keresztény,mert a híveket megkeresztelik mindegyikben.

A Biblia pedig nem ír egyetlen vallás nevéről sem.

2010. máj. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
87%
Elösször is:a katolikus vallás a keresztény vallás egyik ága.A Biblia pedig mivel az egész keresztény vallásnak a nagykönyve,ezért a katolikus egyház fontosnak tartja.érted?
2010. máj. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
44%

Ez megint egy JT-s álkérdés. A többit megírták előttem. Annyit még hozzátennék, hogy nem vagyok katolikus, sok tanításukkal nem értek egyet, de attól még a keresztény vallás egyik ága. Ez tény.


A különbség pedig nem külömbség.

2010. máj. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
31%

éljenek a jehovások!!!



szibériában...


a katolikus vallás a keresztény vallás, természetesen ezt tartja helyesnek a Biblia is

2010. máj. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%

Nos akkor kezdjük az elején.

A keresztény azt jelenti "Krisztus követő". Tehát mindenki, aki Krisztust tartja megváltójának és követi őt az keresztény.

A kereszténység nem is annyiras "vallás", mint inkább életforma. Mert ezt nem választja az ember, hanem Krisztus választja ki Őt és szólítja meg. Mondhatni azt is, hogy keresztény szempontból ez az egyedüli Igaz Út. Márpedig, ha nincs más út nincs értelme vallásnak nevezni, hisz nem fogad el más vallást.

A "katolikus" nem vallás, hanem egyház. Ezáltal nem egy ága a kereszténységnek, hanem egyfajta földi megtestesülése. Ez volt az első szervezett fellépése a kereszténységnek.

Később - Luther által - felismerve a katolikus egyház emberi hibáit és azokat jelentve a pápának, új irányvonalat mutatott. Akik emögé állnak, azok a protestánsok. Ők sokban különböznek a katolikusoktól, de legfőkébb abban, hogy nem ismerik el a pápaság és a papság hatalmát, hanem azt vallják, mindenki egyénileg elérheti, megismerheti Istent és megvallhatja bűneit, ezáltal emberi közvetítés nélkül juthat üdvösségre.


Hogy melyiket tartja helyesnek a Biblia?

A Biblia azt mondja vizsgálj meg minden lelket, minden tanítót és csak azt fogadd el, amit a Szenlélek igaznak mutat neked az Ige által.

Tehát mivel minden földi szerveződésben emberek a résztvevők, így minden egyházban van emberi tényező, ezáltal pedig hiba, bűn, tévedés, tévtanítás.

Isten minden igaz hívőt üdvözít, de minden bűnt elítél. Isten nem egyházakat, vagy felekezeteket üdvözít, hanem egyéneket.

Így nincs az az egyetlen egyház, ami teljes mértékben megfelel Isten igéjének, a Bibliának.

2010. máj. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
18%
ennek maga Jézus mond ellent
2010. máj. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
18%

Hát, segítségképp ajánlok egy kis olvasnivalót, ott mindenesetre megtalálod a választ:

Nézdd meg:

[link]

[link]

[link]

2010. máj. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
71%

Érdeklődnék, miért lettem lepontozva?

09:09-es vagyok.

2010. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
12%

Isten Fia egyetlen Egyházat alapitott;

Te Péter vagy és én erre a sziklára fogom építeni Egyházamat." (Mt 16,18)

Ez a Katolikus Egyház

Ebböl szakadtak ki a skizma évén az Ortodox és Anglikán Egyházak.

A protestánsok inkább a keresztyén elnevezést használják.

A keresztény megjelölés a katolikus, ortodox és anglikán egyházakra vonatkozik. Közös bennük, hogy vallják a Hét Szentséget.

2010. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

09:09-es!

Nem tudom miért lettél lepontozva. Talán valakinek fáj az igazság.

Nagyon szépeket és igazakat írtál.

2010. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!