Kötelezhet a munkáltató arra hogy minden vasárnap Istentiszteleten vegyek részt?
Az Istentisztelet a katolikus misét jelenti?
Hát nézd... én személy szerint nem voltam még ilyen helyzetben, de van olyan kollégám, aki halmozottan hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozott az előző munkahelyén, és mivel az intézmény katolikus fenntartású volt, így kötelezték, hogy a gyerekekkel együtt, minden vasárnap misére járjon.
Na de hogy az alkalmazottat (mint magánembert) kötelezően misére küldené?
> Nem hiszem. Azért kell hogy létezzen olyan, hogy vallásszabadság.
Vagyis, megteheti, hogy teleakasztja az intézmény folyosóját képekkel, vagy hogy minden sarokba szobrot tesz, de azt nem, hogy kötelezően kövessem a vallását.
Én így gondolom, de hangsúlyozom, nem voltam még ebben a helyzetben.
ha hiszitek ha nem, én mint meggyőződött ateista, elvállaltam oktatást egy katolikus gimnáziumban (csak sajnos nem tudtam ezeket a kis cuki velejáróit), aztán szembesültem a jelenséggel, hogy nem csak munka előtt vagy után, de még akár az órák közé vagy az egyik óra helyett is képesek voltak KÖTELEZŐEN misére küldeni mindenkit, tanárokat, diákokat, aki meg nem ment, annak nem szóltak perszer, csak elég rövid úton elintézték a sorsát.
úgyhogy de igen, ez a mai magyar valóság, és mondjak jobbat? sajnos egyre inkább ez lesz. kötelezhet persze, aztán mit tudsz tenni? munkaügyi pert indítasz? elárulom, már elméleti síkon is vesztésre van ítélve ilyen kérdésekben. a jelenlegi helyzetben egyetlen bíróság se fog szembe menni a fő álkeresztény vonallal, ha egyszer ezt ennyire erőlteti a kdnp-fidesz, hogy még alptv-beli köztelezettséged is lesz lassan katolikusnak lenni ...
2-nek
Egyházi sulikban ez általában benne van vagy a munkaszerződésben, vagy pedig az iskola házirendjében van benne, de azt a munkaszerződés aláírásával elfogadod. Amennyiben mégsem lenne benne, az intézményvezető akkor is kötelezhet a közoktatási törvény 32. paragrafusa alapján. Esélyed nem lenne egy ilyen esettel szemben a munkaügyi bíróságon.
Az egyházi iskola az egyházi iskola, nem állami intézmény. Ezt kéne megpróbálni megérteni.
Aki pedig ezt nem vállalja be, annak nem kötelező egyházi iskolában tanítani. Sorban állnak a státuszokért olyan pályaelhagyó pedagógusok, akik amúgy templomba járó emberek, és nem okozna nekik gondot misére vagy istentiszteletre járni.
"Az Istentisztelet a katolikus misét jelenti? "
Nem mindegy ez a kérdés szempontjából?
Amúgy nem. Még egyházi iskolában sem.
Dehogy kötelezhet nem a középkorban élünk (kivéve kdnp)
Hihetetlen hogy még vannak ilyenek, vedd fel hogy épp kényszerít gyönyörű precedens ügy lesz a bíróságon
Konkrét esettől függ.
Ha egy maszek esztergályos úgy vesz fel esztergálni, hogy aláíratja veled, hogy vasárnap eljársz templomba is, akkor nincs mese. Ha egyszer önként aláírtad, akkor utána már el kell járnod. Ha ilyent nem írtál alá, akkor viszont nem kötelezhet rá.
Két speciális eset van:
- Egyik az állami-önkormányzati fenntartású intézmények, ahol ilyenre nem kötelezhetnek és önkéntes alapon sem írathatnak alá veled ilyen szerződést.
- A másik pedig az egyházi fenntartású intézmények, ahol kötelezhetnek akkor is, ha a szerződésedbe ezt nem foglalták bele.
Az összes többi esetben, a for-profit és a non-profit szektorban egyaránt, a konkrét szerződésektől (munkaszerződés, vksz, szmsz, stb) függ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!