Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha elégedetlen vagyok a...

Ha elégedetlen vagyok a világgal akkor jogosan hibáztatom Istent?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenről ő tehet.

2016. szept. 1. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi emberek tehetünk róla.
2016. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Ez attól függ ...


Egy hithű Keresztény , Mohamedán nem hibáztathatja Istenét semmilyen okból kifolyólag ...


Buddhisták szintúgy nem hibáztathatják Istent mert tulajdonképpen nem is nagyon hisznek benne


azonban például az ókori népek vallásai megengedik Isten "hibáztatását" , nézzük csak meg az ókori görögök vallásvilágát , tele van gonosz Istenekkel még jó hogy hibáztatták őket a ógörögök .


Attól függ milyen hitűnek vallod magad , a vallások legtöbbje azonban elutasítja Isten hibáztatásának lehetőségét .


Én ateista vagyok így tulajdonképpen szerencsétlennek tartom azt aki Istent hibáztatja valami rosszért az életében !

2016. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Természetesen, mi emberek csapjuk be, raboljuk ki, és öljük meg egymást... Igen, ez tényleg Isten hibája.
2016. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

De utolsó nem Isten teremtett minket ilyenre ? Kérdem én milyen szabad akarat az olyan ami az embert rablásra gyilkosságra tolvajlásra sarkalja ? Ez szabad akarat ? Szerintem köze sincs hozzá ... Isten kóros ösztönöket is belénk programozott amit látnia kellett előre hogy nem lesz jó ...


Tudod te mi a szabad akarat ? Az amivel Isten rendelkezik ha egyáltalán létezik ! Isten csak a jóra képes és meg se fordul a fejében a rossz ! Na ez a szabad akarat nem az amikor ösztönökkel telve szíved nem engedi hogy a jót cselekedd ... Gyalázat ez az érv rendszer amivel próbálkozol

2016. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Szervusz


Nem.

E világnak nem a Teremtő Isten jelenleg az uralkodója.

S mindenki aki nem tölti be az élethez kapott célját, az okolható a világban zajló eseményekért.


ezért Rajta kívül mindenki felelős azokért amik történnek, kivéve akik igyekszenek a helyes irányt megtartani, és betölteni. De ők nagyon kevesen vannak.

2016. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 4

A szabad akarat az, hogy választhatunk. Mert ha választunk egy dolgot, az azt is jelenti, hogy az összes többit elutasítjuk. Mérlegelünk, számolgatunk, érzünk és utána választunk egy valamit. Ha a rosszat választjuk, arról csak is mi tehetünk. A lehetőség megvan a jóra is, és a rosszra is, de mi döntünk.

2016. szept. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindenki választhat. Neked is volt választásod kérdező, több is: tehetnél a szegénység, nyomor ellen, ahogy sokan mások is teszik. Dönthettél volna arról, hogy nem Istent hibáztatod az ember tetteiért, de mégsem így döntöttél.

És a döntésnek mindig van következménye. Ha valaki nem Istent okolja, hanem látja Isten vezetését és áldását, az boldog még a legnagyobb szegénységben is. De aki állandóan elégedetlen és mindig mást okol, az a legnagyobb gazdagságban sem lesz boldog.

2016. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:

Nem. Ez egyszerű xenofóbia és az ismeretlentől való félelem elegye. Mint a napi aktuálpolutika... Azt mondják:migráns. És máris van kit hibáztatni -az ember nem ismerin tehát ideális bűnbak. Ugyanez a helyzet sokaknál a zsidókkal.

Ha az ember valamit vagy valakit nem ismer, azt könnyen él egyszerűen felelőssé teheti mindenért. Számodra Isten lett ez a valaki -ha ismernédn eszedbe sem jutna őt vádolni...

2016. szept. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tartozom hívő, vagy hasonló, szóval nem ilyen nézőpontból fogok kiindulni.


De egyszerűen csak abból, hogy mi az, hogy "elégedetlen vagy a világgal", ki vagy te? Csak egy egyszerű ember, aki nem értheti a világ gondjait, nem tudja ésszel felmérni, még azt sem tudhatod talán, hogy mi az a világ igazán, mert nem láttál mindent, nem tudsz mindent róla. És ezzel sehol sem akartam azt kifejezni, hogy Isten igen. Csak annyit, hogy nem kell globális méretekben általánosítani mindenről, amit nem tudsz, nagy szavakban beszélni, inkább konkrét problémákat megfogalmazni, és azok megoldására törekedni, mert eközben a világ jelentősen nagy részéhez semmi közöd, hogy elégedetlennek kellene lenned azzal. Szóval elég beképzelten hangzott a kérdés.

2016. szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 világvége1 ***** válasza:
Isten jónak teremti a szellemeket, azok (szinte mind) teljesen önállóan lesznek gonosszá egyből.
2020. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!