Hogy választja ki Isten kinek ad kegyelmet? Hogy dönti el ki megy a mennybe és ki a pokolba?
Jobbaknak ad kegyelmet, rosszabbaknak nem?
Nem a rosszaknak lenne szükségük inkább kegyelemre?
Vagy mindenkivel kegyelmes?
A kegyelmet olyan ember kapja aki nem érdemli meg, vagy rosszul gondolom?
Egyáltalán mi a kegyelem definíciója?
"Egyáltalán mi a kegyelem definíciója?"
Mi a kegyelem?
A kegyelem (görögül kharisz, latinul gratia) teológiai tartalma: „Isten személyes, az emberhez lehajló jóindulata, amellyel egyáltalán nem tartozik az embernek. A kegyelem jelenti e jóindulat hatását is, vagyis azt, hogy Isten saját magát adja az embernek."3
Nehezen érthető a kegyelem szó, mert a gyakori használat révén a vallásos szókészlet meglehetősen elkoptatott, inflálódott szavai közé tartozik. Másképp értelmezik a köznyelvben (például valakit kegyelemben részesítenek – habár itt megmaradt valami az eredeti értelméből is, hisz a rabnak hátralevő büntetését nem a saját „érdemére" való tekintettel engedik el, hanem a kegyúr, az uralkodó, az államfő „jóindulatából", aki egyszerűen közkegyelmet gyakorol) és másképp a teológiai szaknyelvben.1
Hiszek Istenben egyébként. A kérdést azért tettem fel mert kíváncsi vagyok mások véleményére is. Én úgy gondolkodom a kegyelemről, bűnről, meg úgy általában az Istennel való kapcsolatról, mint egy apa fiú kapcsolatról, pláne mióta apa vagyok. Nem tartom annyira bonyolultnak, mint páran előttem, de megfogalmazni még sem tudnám.
Nagyon fájna ha a fiam ellenem fordulna, de hogyan ítélhetném a fiamat örök kárhozatra? És Isten jobb apa mint én tudtommal.
Akkor olvasd el - ha még nem tetted a tékozló fiú történetét
"Isten személyes, az emberhez lehajló jóindulata, amellyel egyáltalán nem tartozik az embernek."
Cö-cö-cö... Neeem, peeersze, hogy neeem. Hát az ember se tartozik személyes, lehajló jóindulattal saját kreatúrájának, a kutyának, pl. . Vagy akár a gyerekének. Cseppet sem. Micsoda ostoba gondolat, tényleg...
Tök hülye volt ez az Antoine de Saint-Exupery is... Méghogy "felelős vagy azért, amit megszelidítettél" (avagy megteremtettél) dumával, hiszen nem tette hozzá, hogy "kivéve, ha Isten vagy".
Ááááá... Komolyan, néha már fáj, hogy eltorzítja egyesek értékítéletét és emberségét a hit. És akkor még azt merik állítani, hogy Isten minden jó, meg erkölcs, meg szeretet forrása... Tsz. Ja, mint Hitler. Meg Sztálin. Meg a többi.
Hát köszönöm szépen, én inkább maradok az emberségnél, és azért a felelősségtudatomat is inkább megtartanám.
Azon kívül, hogy nincs sem menny és pokol, a klasszikus értelemben?
Ha külföldre, vagy 'csak' a hazánkba mész, oda ahol eddig soha nem voltál, viszel magaddal térképet, hogy el ne tévedj.
A Biblia tartalmazza azokat a kitételeket, ami alapján eligazodhatsz az útvesztőben és célhoz érhetsz.
A kegyelem definíciója:
Szeresd Isten, Jézust, fogadd el az Ő váltságáldozatát, ne gyakorold a bűnt (vétkezhetsz, de ezt lásd be, és hagyj fel vele), szeresd embertársaidat és akkor (talán!) megmentésbe részesülsz.
Akarod tudni a választ, testvér?
Sokféle van, de én most csak az egyikre térnék ki.
Isten az adott időben mindenkit életre hív, és megadja nekik a lehetőséget, hogy tanuljanak (a saját, és mások hibáiból), mert Isten igazságos, és e szerint ítél.
Nyugi, ne ijedj meg, nem a mostani életünk szerint ítéltetünk meg, de valami nagy gáz lesz, mert sokan elbuknak majd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!