Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz az, hogy akinek tetovalas...

Igaz az, hogy akinek tetovalasa van, az megjegyeztette magat, es bunos?

Figyelt kérdés
Ugy tudom,hogy ez benne van a bibliaba,mert akkor nemcsinaltatok.Ki mit tud errol.
2008. szept. 30. 21:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Isten szabad akaratot teremtett nekünk, és te szeretnéd ezt. Akkor miről beszélünk?
2008. okt. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Minden szabad nékem, de nem minden használ" - ezt is írja a Biblia.


Láttam egyszer egy Új-Zélandi filmet (ritkaság,de van). Ott az egyik főszereplő srác, akinek sok tetkója volt a film végén megkérdezte a másik gyereket, hogy akarna-e Ő is ilyent, de ez a gyerek szelíden azt mondta, hogy "nem, kössz szépen, nekem ez belül van!"


Ez nekem nagyon megmaradt, én egyetértek.

Legyünk egyéniségek, karakterek, de ehhez nincs szükség külső bizonyításra.

Attól, hogy tetkód van, nem leszel "egyéniség"!

2008. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

hú, ez már egy jó régi kérdés, na mind1, azért leirom, hátha elolvasod kedves kérdező....

az ókeresztényeknek is volt tetoválásuk. pl. kis-ázsiában sok keresztény egy keresztet tetováltatott a homlokára...

amugy énis keresztény vagyok, sé van tetoválásom, 2 is, de nem érzem emiatt h bármiben is megszegtem volna akrámilyen isteni parancsot vagy bűnös lennék...meg különben is, Jézus és az apostolok is hangsúlyozták, h nem a testi dolgoktól függ az üdvözülés (pl. ezért is harcoltak azért, h keresztény nem-körülmetélt ember is lehessen)...tehát az én válaszom: akinek tetoválása van, az nem bűnös.....

meg arra is gondolj, a Kr.u. 4-5. században az akkoriban keresztény hitre tért germán vezérek közt is biztos nem egynek volt törzsi tetoválása, de ettől még megkeresztelték, tehát a Középkorban sem szabták meg, h az üdvözülés kritériuma lenne az, h tetkó nem lehet...

2009. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
aha. és akkor nekem mi a bűnöm? mert van néhány varrás rajtam. a biblia is csak egy regény mint pl a tüskevár csak más a sztori. bűnös..... hehe.aki ilyet akár csak kérdez az nemkicsit ostoba.
2010. júl. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!