Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz az, hogy akinek tetovalas...

Igaz az, hogy akinek tetovalasa van, az megjegyeztette magat, es bunos?

Figyelt kérdés
Ugy tudom,hogy ez benne van a bibliaba,mert akkor nemcsinaltatok.Ki mit tud errol.
2008. szept. 30. 21:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Uramisten, hol van ez a Bibliában? Még ha benne is van, kötve hiszem, hogy aki tetovált az bűnös. Fontos ez? Akkor az emberiségnek több mint fele a pokolban fog égni:D

A világon semmi köze nincs a tetoválásnak a bűnösségnek. Legalábbis nem a mai értelemben. Tetoválása régen főleg a matrózoknak volt, az meg eleve nem volt közkedvelt foglalkozás, vagy az elítéltek tetoválásaiból eredhetnek az információid...

2008. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
95%
annyira igez,mint hogy:akinek anyajegye van az örökké él!!!
2008. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Bocs, hogy nem tudok segíteni... de a Bibliában az is benne van, hogy csak a hites pároddal közösködj. Azt is betartod?

Csak kíváncsi vagyok.

2008. szept. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
persze hogy betartom,ferjnel vagyok van egy 2eves lanyunk,soha a budos eletbe nem csalnam meg,mert Isten elott fogadtam neki huseget.
2008. szept. 30. 22:08
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
Van még néhány érdekes dolog a Bibliában - pl. a disznó (és még sok más élőlény) és a vér evésének a tilalma. Gondolom, akkor ezeket is betartod... de ez elég nehéz, mert sok készételbe tesznek valamelyikből.
2008. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ugy latom ti nemigen vagytok keresztenyek,ugyhogy kar errol irni.A bibliaban szent dolgok vannak leirva.PONT
2008. szept. 30. 22:33
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Tartsuk tiszteletben a vallását. Bár a kérdés akkor is vicces... A lényeg: nincs köze a tetoválásnak a Bibliai bűnösséghez. (Egyébként amit csinálsz az már megszállottság)
2008. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ezt nem megszalottsagnak nevezik,hanem hitnek.Ti hisztek a csodaban,pl,hogy a szuzanya megjelent embereknek?
2008. szept. 30. 22:48
 9/24 Hintalow ***** válasza:
100%

A biblia korabeli Palesztinában nem nagyon volt ismer a tetoválás, vagy ha jelen is volt, akkor a maitól gyökeresen eltérő jelentéssel kulturális tartalommal bírt.

Ott gondolom, az esetlegesen meglévő tetoválás törzsi eredetű dolog volt, sámánizmus vagy hasonló természeti eredetű vallás velejárója lehetett.(ezért szemben állt a Jahvéban való hittel) A mai viszonyokra nem nagyon lehet átvonatkoztatni, mert nem sok olyan ember van ma, aki a szellemvilággal való viszony miatt tetováltat magára.

Ezért elítélendő dolog a kereszténység számára.

De ez nem jelent semmit. Ha valaki tetováltat magára, és utána esetleg megtér, akkor mi a helyes cselekedet? Amig nem tünteti el magáról, addig elkárhozik? Ez butaság annak ismeretében, hogy Jézus maga mondta, hogy a hit és az üdvözülés nem fizikai dolgoktól függ és bárki nyerhet megbocsátást.

Tehát egyszerűen így alakult, hogy a biblia keletkezésének idején a tetoválás a keresztény vallással szemben álló dolog volt.

Érdekes gondolat, hogy mi lett volna abban az esetben, ha kicsit más a történelem, és mondjuk az őskeresztények használták volna a tetoválást egymás rejtett megkülönböztetésére az üldözésük idején. És mondjuk egy korabeli nemkívánatos vallás berkein belül jelent volna meg előbb a bor és a kenyér rituális fogyasztása. Mennyiben más lenne a ma ismert keresztény vallás!

Ezzel annyira akartam utalni, hogy szerintem a hit nem kapcsolható össze a tetoválással meglétével/nemlétével.

2008. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
60%

Ezekkel a cikkekkel arra szerettelek volna ráébreszteni, hogy 2000 éves, sivatagra készített szabályokat nem lehet egy az egyben a mai, globális viszonyok között alkalmazni. A tetoválás ma már tényleg nem kapcsolódik az istenhithez - mint ahogy pl. az eszkimók is igen gyorsan meghalnának, ha nem ennének vért nagy bőséggel.


Az meg, hogy valaki keresztény, vagy sem, nem sokat számít abból a szempontból, hogy hasznos tanácsot ad-e.

2008. szept. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!